logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Przełaczniki kierunków w granadzie MK1 a innych fordach

Przełaczniki kierunków w granadzie MK1 a innych fordach

W zwiazku z duzym problemem (autko gotowe do przegladu - pierwszego po 3 latach ;)) a tu nagle sie kierunki skonczyly... Ze swojego doświadczenia wiem ze wajchy od przełacznika w gieni 1 nie grzesza wytrzymałościa ( to juz druga), cos tam w nich peka, luzy sie robia ( długie przy kierunkach, wycieraczki przy swiatłach itp ;))i teraz mam dylemat czy kupować "nowy" 30 letni przełacznik, pewnie w opłakanym stanie czy typowo polsko "przypasować" jakis przełacznik od gieni mk2/3, albo od caprychy, albo od czegokolwiek, byle by kierunki byly...
Sprawdzilem to krótkim kabelkiem i udało mi sie na krótko właczyc: oba kierunki, wycieraczki, długie i klakson, wiec w sumie pełen sukces ( tylko kierunki nie migały a sie ciagle palily [ chyba jeszcze jakis kabel do przerywacza]). I tu mam pytanie do WAS "starszyzno" :
- czy ktos juz kiedyś próbował czegos takiego i jakie były efekty ( oprócz góry przepalonych bezpieczników)
- jak wygląda sprawa podobienstwa kostek el., lub raczej samej instalacji w gieni mk1 a 2/3???
- czy ktos wie czy mocowanie kierunku do kolumny kierownicy w gieni mk1 a 2/3 jest takie samo???
Ogólnie wiem ze takie przeróbki wiązac sie beda z tym, ze bede pewnie musial sterowanie wycieraczkami umiescic na innym osobnym przełaczniku ale da sie to zrobic...
Prosze o pomoc. Pozdro dla wszystkich ;)

michalch83 / 2004-12-01 13:18:14 /


zapodaj foke swojego wlacznika

Mysza liil (EM) / 2004-12-01 14:27:10 /


ja gdzieś w gratach mam przełączniki do Mk1,zobaczę jutro jaki jest stan to .ci dam znać.

aeroarte / 2004-12-01 18:17:04 /


jak miałybś 2 to bełbym też chetny :P bo co prawdza wszystko działa ale jak skrecam w prawo to musze go trzymać by sie nie wyłaczył :P

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-01 18:23:27 /


do MK1 mam jedne.do MK2mam chyba trzy kompl.

aeroarte / 2004-12-01 18:29:23 /


do wersji po '81 też ?
byłbym zainteresowany

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-01 19:52:33 /


kilka zdjec przełacznikow od gieni mk1

michalch83 / 2004-12-02 12:52:59 /


i kilka fotek samej gieni- jeszcze niezłozona, brudna i na zimowkach ochydnych ale za to juz przypomina samochod nawet ;))

michalch83 / 2004-12-02 12:56:29 /


Jeeeesst, w końcu finisz! Grtulacje, że dotrwałeś do końca. Chyba podskoczę do ciebie na uroczystą pierwszą jazdę po Solcu:)

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-02 13:50:34 /


Massacra. Dużo zła przez niego przemawia :)

DOFT

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-02 14:07:16 /


No wreszcie jakas ciekawa foorka na horyzacie sie pojawila. Oby tak dalej

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-02 14:22:44 /


wow gratuluje ze dobrnąleś z nia do końca jest pikna !!!

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-02 14:26:02 /


zrób sobie z niż stronkę na capri.pl puki Mk jest w zasięgu :)

a i popieram zdanie obiego :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-02 14:33:32 /


No właśnie - spawn wyjąłeś mi to spod klawiszy
ufo554 zrób w końcu stronkę bo Grania porozrzucana po kilku wątkach a egzemplarz w końcu nieziemski ;) i szkoda, że widzą ją tylko stali bywalcy forum!
Gratuluję wytrwałości i nie mogę się doczekać spotkania z nią w realu

ander Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-02 20:02:04 /


Dużo zła?? Dużo kitu przez nia przemawia, ciekawe kiedy to wszystko odpadnie, gorszej kaszany dawno nie widzialem :( Moze przemaluj w mat to nie bedzie widac jakie to krzywe i ohydne :( Chyba ze sie myle, tez sie reala nie moge doczekac...

Mysza liil (EM) / 2004-12-02 20:10:36 /


Mysza a widziałeś stan wyjściowy?

ander Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-02 20:26:00 /


a pokazać Ci moją baze ? to zaraz miałem z tego nie wiem co robic ? ;-)

wyszła nieco lepiej niż sie spodziewałem ale i tak efekt średni ..
ps.ten przedni błotnik już tak bedzie czy to tylko na fotce tak wyszło ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-02 22:33:24 /


Ramboost - zapraszam ;))
Co do iinych postów to jak mowilem autko jets w jakis 80% zlożone- jeszcze duuuzo chromow, literek,zderzaki itp... A błotnik jest ubrudzony bo jak widac nie moge sie asfaltu doczekac ;)) A tak ogolenie to geinia jest jeszcze bez polereki.. ;))
A teraz wazniejsze - czykomus cosq mowi taki przelacznik?? Moze masz taki niepotrzebny w garazu... Ja go chetnie kupie ;))

michalch83 / 2004-12-03 09:48:40 /


tez mam takie przełączniki :-) i do mk2 tez mam ;-) u mnie w consulu jusz są zamontowane z mk2

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-24 21:15:03 /


moim zdaniem jest brzydka , ale każdy ma swoje wizje i nie musi mi się podobac. Napewno nie takiej drugiej. pozdrowionka. zobaczymy ja to bedzie wygladać jak będzie skończona , czasem detale dużo zmieniaja.

papajPeCeKa / 2004-12-27 09:47:33 /


Pytałeś o podobieństwo w instalacji kierunkoskazów i przełącznika wycieraczek grani MK1/2 Jest właściwie identycznie jak spojrzysz na schemat od dwójki to różnica jest tylko w tym że jedynka nie ma czasówek. Ja założyłem do mojej mk1 instalację elektryczną od dwójki dałem cztery dodatkowe przekaźniki jeden wyłącznik + potencjonometr od czasówek z dwójki i mam w jedynce czasówki, a przełączniki mam oryginalne od jedynki. Myślę więc, że elektrycznnie przełączniki pasują na pewno do jedynki mechanicznie może być gorzej no i na pewno będzie trzeba przelutować złączki.
Pozdrawiam

Pankol / 2005-01-12 15:32:17 /


No proszę jak na Customową wersję to wyszła zajefajnie. Gratuluję pomysłu na przód, teraz to nikt ci nie powie że głupim pomysłem było przerabianie samochodu (oprucz osób którym nigdy nic się nie podoba - chyba nie muszę wskazywać palceem...)
Nawet z przodu te oryginalne fele pasują, chociaż do takich nadkoli raczej pasowały by jakieś 15'. Strasznie mi się podoba tył - ten kaczy kuper jest bombowy:) Nawet ta tylna szyba jest ok.
Pozdro i powodzenia w dalszych pracach.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-17 14:39:56 /


Jak dla mnie przód gieni wyszedł rewelka... ale sam mam okrągłe lampy, więc moja ocena nie jest obiektywna :-)))) Pozdrawiam.

Student79 / 2005-03-04 10:30:20 /