logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Gdzie szukac numeru silnika - '79 Granada diesel: 2.1L lub 2.5L

Gdzie szukac numeru silnika - '79 Granada diesel: 2.1L lub 2.5L

Witam!
Chce kupic Granade kombi z 1979r. niestety nie jestem pewien czy numery w papierach zgadzaja sie ze stanem faktycznym. Sprawdzilem VIN i jest OK, ale pojemnosc silnika nie zgadza sie, a nie wiem gdzie na bloku w europejskich silnikach Ford'a jest nabity ich numer?
Z gory dziekuje za odpowiedz!
Pozdrawiam,
Shevretti...

Shevretti Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-04 18:22:13 /


Z tego co pamiętam to w 2,1 numer jest z boku silnika w okolicach pompy paliwowej duży numerator jest widoczny jak na dłoni . Natomiast 2,5 ma numer wybity mąłym numeratorem potej samej stronie co pompa tylko że na samym przodzie silnika na takim wystepie, jeżeli wstawiony był fabrycznie silnik Peugeota do będzie miał dwa numery jeden fabryczny (Peugota) umieszczony tak jak w mod.2,1 a drugi nabity przez forda tak jak podałem dla 2,5 i ten jest zgodny z tabliczką znamionową

Staszek z Chełma / 2004-12-04 19:05:12 /


http://www.scorpioline.de/ Tutaj możesz zobaczyć czym różnią się granady z 79 roku od tych późniejszych. Inna deska, zderzaki, lusterka itp. Poza tym w 79 roku na pewno nie było 2.5d :) Jakby co to pytaj. Pozdrówencja.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-05 23:14:23 /


Numer Peugeota jest po między druga a trzecia swiecą żarową ( troszkę po niżej) numer Forda jest poniżej pietwszej swiecy ( licząc od przodu)

Staszek z Chełma / 2004-12-12 20:23:12 /


Czy w granadzie montowali tylko te 2 diesle (2,1 i 2,5)??? A silniczek 2,3 (od ściery) nie wystepował seryjnie w tym aucie??? (A te 2,3 które są czaem zamontowane to przekładki?????)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-16 00:45:16 /