logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Bo już się zamotałem... :(

Bo już się zamotałem... :(

Czy dzwon od skrzyni w capri, podejdzie do skrzyni taunusowej?

Student79 / 2004-12-13 22:40:55 /


od pinto do pinto
od koelna do koelna
od kenta do kenta,
bez roznicy czy z capri/taunusa/granady/sierry czy innego forda

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-13 22:52:35 /


tytuł wątku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-14 00:38:42 /


Zwróć tylko uwagę na wałek sprzęgłowy i tarczę sprzęgła, bo są różne w capri i taunim. Ja nie sprawdziłem i miałem 40 minut w plecy :)

Pozdro
dOFt

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-14 08:28:38 /


Fajnie... sprzęgło od taunusa V gdzieś mam... chyba grożą mi zimowe porządki w garażu...

Student79 / 2004-12-14 09:27:09 /


coke niezupełnie

pinto do pinto sam dzwon miedzy capri a taunusem nie podchodzi bo inny jest rozstaw śrub w skrzyni (przynajmniej miedzy skrzynią z zew. wodzikami a wew) ----- wiec sam dzwon nie podejdzie np. ułamany do starej skrzyni (choć ma ten sam kształt na silniku) prawie ten sam ;-)

wałek sprzegłowy też inny mi sie trafił w skrzyni z wew. wodzikami że juz o wyjsciu na wielowypuście nie wspomne :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-14 14:44:09 /


jak masz inna skrzynie to juz zależy, ale ogolnie chodzi mi o to ze nieważne czy silnik/skrzynia była w capri/taunusie/sierze/granadzie/cortinie etc. te czesci za zamienne jezeli cos nie bedize pasowac to łapy od silnika / skrzyni i to wszytsko, wielowypust na skrzyni / wałku sprzegłowym różny moze byc ale to jest do zrobienia, jak zaraz rozgraniczysz ze cos jest z capri np. skrzynia na zwe. wodzikach, to posypie sie 150tys pytań czy silnik z sierry mozna do capri wsadzic a czy do taunusa podpasuje,
ogolnie, jezeli dzwon jest od silnika pinto/koeln/kent to do takiego bedzie pasowac,
i jednosczesnie dzwon musi pasowac do skrzyni...
pochodzenie skrzyni dzwonu czy silnika nie ma znaczenia. :P
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-14 15:02:59 /


zobacz na główne pytanie wątku

"Czy dzwon od skrzyni w capri, podejdzie do skrzyni taunusowej? "

moja odp. : NIEKONIECZNIE - na silnik pasuje ale nie o to chyba tu chodziło bo z drugiej strony moze byc zonk przy przykrecaniu dzwona do skrzyni

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-14 15:12:48 /


dobra niech ci bedzie, ogolnie to mozna by napisac ze jezeli skrzynia z capri jest tego samego typu co w taunusie to podejdzie w innych przypadkach niekoniecznie:P

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-14 15:28:26 /