logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Coś puka w skrzyni

Coś puka w skrzyni

Witam.

Mam taki mały (albo wielki) problem. Coś mi niestety zaczęło stukać w skrzyni. Na początku nie byłem pewien czy to skrzynka ale zdjąłem osłonę tunelu i wajchy od biegów i teraz wiem że hałas dobiega raczej ze skrzyni..

1. Skrzynia to najprawdowpodobniej typ E (sorry nie znam się za bardzo - 4 biegi, wsteczny wciskany do przodu, wajcha od biegów nakręcana na taki gwint o sporej średnicy)

2. Stukanie wystepuje cały czas podczas jazdy i jego częstotliwość jest zależna od prędkości.

3. Niezależnie od tego czy mam wrzucony jakikolwiek bieg czy wciśnięte sprzęgło stuka tak samo - przestaje jedynie troche stukać przy przyspieszaniu.

4. Stukanie powoli się nasila ... :(

Macie pomysł co to może być ??? Czy to oznacza że mam powiedzieć skrzyni pa pa ??? Wyjeżdżam na święta i boję się że mi się rozsypie skrzynia gdzieś po drodze a niestety nie zdążę tego zrobić przed świętami ..

Pozdrawiam serdecznie



hubi / 2004-12-20 23:08:05 /


Jesli na wcisnietym sprzegle stuka to raczej nie jest to skrzynia. Z tego co wiem to moment obrotowy nie jest na nia wtedy przenoszony wiec nic sie w niej nie kreci i nie ma prawa stukac;)

Rysiek / 2004-12-20 23:22:19 /


Na wciśniętym sprzęgle stuka dopuki samochód się toczy. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o skrzynie ( i nie tylko ;) ale skoro kręci się wał to i w skrzyni kręci się zapewne jakiś wałek i to pewnie na nim coś stuka, ale co ????

hubi / 2004-12-20 23:26:08 /


jadąc na luzie też to jest? zakładam ze tak więc moze to jednak wał, podpora, ew. tłumik stuka?;/

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-20 23:38:24 /


Podnieś tył auta na lewarku (tak aby tylne lewe koło było uniesione). Podłóż kliny pod przednie koła, zapal silnik, włącz bieg i puść sprzęgło. Wleź pod auto i osłuchaj i obejrzyj.
Podejrzwam, że wał Ci o coś stuka, bo w samej skrzyni nie kojarzę elementu który mógłby stukać.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-20 23:40:26 /


Dzięki chłopaki za odpowiedź. Jeśli macie rację z tym wałem to spokojnie pojadę na święta do Kraśnika i tam dopiero zajmę się ty stukaniem - w Warszawie niestety nie mam garażu z kanałem :( Oby to rzeczywiście był wał a nie skrzynka - ale rzeczywiście podejrzany może być wał bo niedawno miałem wymieniany dyfer więc może coś się obluzowało (zaraz po wymianie nic nie stukało).

Pozdrawiam :)

hubi / 2004-12-20 23:47:11 /


Crapi:

Owszem na luzie też stuka. Próbowałem różnych kombinacji - nawet jazdy ze zgaszonym silnikiem ;)

hubi / 2004-12-20 23:48:47 /


Jakbyś się jednak zdecydował przed wyjazdem zajrzeć do tego, to kanał jest u mnie.
Pozdro
dOFt

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-21 08:42:03 /


może jedna ze śrub mocujących gumowy łącznik wału z wielokllinem ze skrzyni się poluzowała i stuka o obudowe skrzyni, częsty przypadek.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-21 08:52:29 /


albo poprostu łącznik gumowy jest rozwalony:)

monter25 / 2004-12-21 09:17:32 /


bałbym się jechać do kraśnika wiedząc że po drodze mogę wał zgubić :)) proponuje jednak przed wyjazdem zdiagnozować usterkę :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-21 09:46:25 /


No nic trzeba będzie tam zajrzeć. Gryziu dzięki, odezwę się do Ciebie na priv w sprawie tego kanału :)

Pozdrawiam wszystkich i oczywiście dam znać co to było jak już się dowiem ;)

hubi / 2004-12-21 10:23:45 /


Sprawdź linke prędkościomierza, u mnie stukała ale przy skrzyni 5 N9 chyba.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-21 11:30:13 /


Sprawa się rozwiązała zanim dojechałem do Gryzia :) Zaczęło coś na prawdę mocno napierniczać po drodze więc stanąłem, wziąłem lampke i wlazłem pod samochód na tyle na ile się dało. No i okazało się że rzeczywiście tak jak sądził Pająk odkręciła się nakrętka jednej z śrub mocujących gumowy łącznik.

Dałem sobie więc spokój z jechaniem do Gryzia przez całą Warszawę i jutro podjadę rano do jakiegoś podbliskiego warszatu. W każdym bądź razie dzięki jeszcze raz Gryziu za zaoferowaną pomoc i dzięki wszystkim za rady : )

Pozdrawiam

hubi / 2004-12-21 20:27:15 /


Niestety okazało się że dosyć mocno wyrobiona jest tulejka w której była ta odkręcona śruba. Śruba jest już dokręcona ale zastanawiam się czy przez świeta przejeżdżę jeszcze jakoś czy kupować na gwałt nowy gumowy łącznik ???

Pozdrawiam

hubi / 2004-12-22 09:15:54 /


Jak łącznik się nie rozleciał i śruby dobrze podokręcałeś, to powinno wytrzymać. Rydzu to natrzaskał kilometrów jak dziki na łaczniku, który był w 6-ciu częściach :). Niemniej powoli się rozglądaj za nowym.
Pozdro

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-22 09:30:07 /


Łącznik się nie rozleciał, jedynie trochę się rozklepała ta tuleja. Sama guma jest ok tylko trochę się otwór powiększył :) Wiem że muszę ten łącznik wymienić - nie będę tak zaniedbywał Grandzi. Dzwoniłem do Tremaru i mają po ok 140 PLN ale przed swiętami nie ma za bardzo ani czasu ani kaski, a po świętach zrobiłbym za jednym zamachem ten łącznik i hamulce.

Gryziu, jak to łącznik w 6-ciu częściach bo bardzo sobie tego nie wyobrażam he he ???



hubi / 2004-12-22 10:05:29 /


Jak sie ta guma rozwarstwi miedzy tulejami to masz łącznik w sześciu częściach. Jechać można, ale wibracje moga uszkodzić łożysko skrzyni. Przerabiałem temat. I pytanie.
Czy ten twój łącznik jest rozbieralny czy nie? Bo jesli rozbieralny to kup gumę od poldolota za 25 zł i pasuje bez problemu.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-22 13:34:19 /


Ehh szarpnąłem się w końcu i kupiłem łącznik Quinton Hazell za 139 PLN ... taki mały prezent na święta dla Grandzi ;)

hubi / 2004-12-22 14:02:55 /