logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Jakie pierścienie do R4 2.0 ??

Jakie pierścienie do R4 2.0 ??

Problem mam nastepujący.
Capri MKIII z silnikiem 2.0R4 OHC
Rozebrałem silnik w celach remontu. Chce kupić nowe pierścienie i pojawił się problem. Jakie powinny być wymiary pierścieni. Wiem że srednic to 90.82 ale chodzi mi o grubośc poszczególnych pierscieni.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-21 20:37:51 /


Jeśli wiesz jaka średnica, to idziesz do sklepu, kupujesz komplet i masz problem z głowy. Jeśli rowki masz porozbijane to kupujesz szersze i roztaczasz rowki. Szersze też są dostępne.
Nie kupuj jakiegoś taniego gó.... Trójkąt polecał kiedyś łódzką Primę.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-21 20:50:03 /


Chodzi mi o to że silnik najprawdopodobniej ma wstawiana nowe tuleje. Tłoki też wygladaja jak nowe. Teraz mam dylemat czy czasami nie są inne rowki. Dlatego chcialem znac grubosc pierscieni bo u mnie sa 2, 2,5 i 4mm. Czy to jest nominał?

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-21 21:34:03 /


2 2,5 i 4mm to standardowe wysokości starszych 2,0 ohc
w nowszych od sierek były pierścienie o wysokościach odpowiednio 1,5 1,6 i 3,5mm

Mogę polecić pierścienie z łódźkiej primy.. są baardzo dobrej jakości i przy tym są znośne cenowo..

http://www.fpt-prima.com.pl/kontakt.html

proponuje zadzwonić i pogadać z nimi :) maja wysyłkę na cały kraj.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-22 00:41:23 /


Weź ze sobą do sklepu stare, jak dobry sklep to Ci dobrze zmierzą i napewno to będą te same. Miałem podobnie u mnie w granadzie. Do 2,0 ohc są dwa rodzaje jak już wyżej jest napisane. A załorzenie na tłok nie powinno sprawić trudności, kolejność masz na pudełku( jak to ta sama firma, takie żółte pudełko).

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-22 07:19:52 /


Dzięki za wszytskie odpowiedzi!!!
Trójkąt : Wlaśnie o to mi chodziło o potwierdzenie moich wymiarów.
Właśnie mam zamiar zamawiać pierścienie w z Łodzi.
Co do montażu to myśle że problemu nie będzie.
Pozdrawiam!!!

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-22 07:52:28 /