logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Pojawiające się banzyna w zbiorniku...

Pojawiające się banzyna w zbiorniku...

Problem jest z Capri. Odkąd jeżdze na benzynie systematycznie niekontrolowanie zwiększa mi się pojemność benzyny w baku ...wręcz niekontrolowanie.
Postanowiłem jezdzić mało max 100km miesięcznie. Jak za każdym razem wsiadam w auto niezależnie od dystansu tankuję za 20zł.
W święta postanowiłem nakarmić ponownie potwora 2.8 i mojemu zaskoczniu po odjechniu ze stacji nakarmiwszy go kolejną niekontrolowaną porcją benzyny...moją uwagę przykół wskaźnik paliwa, który podniósł się do połowy skali...:)
W związku z tym co mam zrobić...poradzcie..
1.przestać tankować
2.spuścić bene
3.zbadać czujnik wskazania paliwa może mnie okłamuje
4.zalać go ropom :)
5.wykorzystywać moc silnika na każdej prostej i zakręcie dla poprawienia swoich umiejętnosci wychodzenia z ekstremalnych niekontrolowanych poślizgów
A tak na poważnie jak miałem LPG zazwyczaj coś tak miłego mnie nie spotykało - zawsze miałem za mało.
Cieszy mnie fakt, że benzyna tanieje, a gaz rośnie co świadczy o momim nadwyraz trafnym posunieciu wypieprzeniu gazu.
Może ktoś podsunie mi lepiszy pomysł, no może jak nie lepszy to chociaż śmieszniejszy :)

Albi_Poznan / 2004-12-28 13:47:13 /


z chęcia odkupie nadmiar paliwa bo niestety moje autko ile bym nie zatankował to i tak wypije ;)

Lukruś / 2004-12-28 14:08:28 /


sprawdz odpowietrzenie zbiornika, czasem sie przytka, jak masz auto na wtrysku to potrafi tak zasać że zbiornik się wygina i podnosi pływak co za tym idzie na wskaźniku masz więcej niż powinieneś.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-28 14:18:19 /


Załóż spowrotem gaz :P

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-28 15:10:51 /


pajak moj taunus jest na gazniku a tez mam wgnieciony/wessany bak:) tak polubil bezyne ze ssal ile wlezie:)

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-28 15:50:38 /


przy 100km miesiecznie rzeczywiście dobrze zrobiłeś wywalając gaz... ja 100 robie dziennie lub góra w 2dni... a co do ceny gazu w ostatnich dniach spadła juz do 1,85 i tendencje ma spadkową :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-29 00:35:34 /


cena beny tez spadła - z 3,80 jeszcze niedawno do 3.60 a nawet 3,40 ;-) i to mi sie podoba tylko czemu ja akurat sie wziałem za blacharke teraz ? ehhhh

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-29 01:54:20 /


Mike tankuj do beczki i po skończeniu bkacharki będzie jak znalazł :)

A co do ceny gazu/benzyny, to i tak wszystko jest co najmniej o połowę za drogie.

Ja nie wyobrażam sobie jazdy na codzień Capri 2.8 na benzynie... Jak tylko uruchomię mojego potwora, to chyba w pierwszej kolejności założę do niego gaz - żeby jazda nim nie była tak kosztowna jak jazda taksówkami.
Ma ktoś może możliwość załatwić taniej diesla ;)???

lutek / 2004-12-29 08:49:19 /


Niestety nie masz racji jazda 2.8 na benzynie jest tańsza niż taksówką..niestety u nas w Poznaniu cena gazu 2.00zł się trzyma i nie chce być niżej..

Albi_Poznan / 2004-12-29 09:13:46 /


U mnie 98 jest po 3.34 :)) Gaz 1.90 a ropa około 3.25.
Pamiętam dobre czasy kiedy za 5zł tankowałem do pełna motorynke (zbiornik 5 litrow), fajnie by było gdyby bena znowu tyle kosztowała ;)

Seemann / 2004-12-29 12:29:16 /


Albi-ty nie wierz tym wskażnikom paliwa!!!Wiesz ile razy ten wskaznik zrobił mnie w h...?Cholera by je wzieła...jak masz np 5l. w zbiorniku to potrafi pokazywać czasem całą rezerwe a czasem nawet nie podniesie sie wogóle po tankowaniu....a styki mam nowe!!

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-09 21:36:36 /


tak jest, u mnie w grani jest sucho w zbiorniku juz od dobrych 5 lat, a wskaznik pokazuje cala rezerwe i kontrolka sie nie pali nawet ;P

w kinnej, ktora chodzila na benzynie, kiedys wskazowka lezala na 0 i jechalem, a innym razem byla na rwzerwie i auto zdechlo na suchoty :(

Te wskazniki dobrze dzialaja tak od polowy w gore :)

Mysza liil (EM) / 2005-01-09 21:41:51 /


wiadomo dlaczego !!! bo zazwyczaj sie tankuje za 20zl i wyciera sie ilstewka czy jak tam jest od polowy :D???

a apropo tego chorego watku to ja zatankowalem caly zbiornik jakies 5 dni temu (na benie latam) i jakos wskazowka mi nie spada !!!! w strone rezerwy!!!

Albi mistrzu :P wytlumacz mi co sie dzieje??? bo ja od niedawna na benie latam a ty jestes taki obeznany jezdzeniem na waszcze i jestes przeciwnikiem gazu!!!!

hmmm moze mam sie martwic???

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-09 23:31:05 /


A jezdzac odpalasz silnik czy jezdzisz sposobem na Flinstona ? :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-02 15:49:12 /


wojdat wiem co zrobiles - zatankowales benzyne i jej nie ubywa? przelacz przelacznik gaz/benzyna w pozycje benzyna. powinno pomoc :)))

Jabol / 2005-02-03 11:37:36 /


jabol nie zgadles :P:P

podpowiedz:
-a nie mam gazu w caprysce tylko benzynka:)
-ostatnio od tygodnia zaczela spadac strzaleczka;(

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-03 15:48:57 /


jakos przeoczylem wczesniejsza wypowiedz!!!
Aldaron nie mam dzior w podlodze na tyle wielkich by "Flinstonowac" :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-03 15:58:56 /