logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Witam wszystkich klubowiczów

Witam wszystkich klubowiczów


Jako świeżak witam wszystkich serdecznie na imie mi Artur mówia na mnie dioboł i prosze nie mylic z "diabeł" "dibol" itd bo juz mi sie kiedyś zdażało :) wiek mój to szkoda gadac ale 33 na karku jestem z śląska a dokładnie Bytom , pojęcie o motoryzacji mam średnie czego nie ukrywam ,zaczołem tak może z 5 lat temu sie bawić i tak sobie czasem cos wydłubie w garażu , to by było na tyle, jak grzecznośc nakazuje tak też sie przywitałem a resztę postaram sie pisac w odpowiednich działach

diobol / 2013-12-28 18:00:47 /


Witaj, to teraz pochwal się co tam za wynalazki posiadasz. Jesteś ze śląska ,a tam silna ekipa GOP'u siedzi to "samotny" nie będziesz ;)

Seba vel Pitcarn Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-28 18:41:22 /


Eee tam Ja nieśmiały jestem z natury ,wiec nie ma sie co chwalic , a grupa ze śląska rzeczywiście jest mocna

diobol / 2013-12-28 19:10:41 /


hej, ekipy Ci nie braknie ;]

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-28 19:11:03 /


DRODZY MODERATORZY I TWÓRCY STRONY - ZACYTUJĘ SŁOWA PEWNEGO TENISISTY "HOW MANY TIMES, HOW MANY TIMES?
Zróbcie wreszcie jakąś zaporę tak jak kroki w trakcie zamówienia w sklepach internetowych, że jak ktoś nie przeczyta jednego zdania na jednej stronie, kliknie przycisk "akceptuję" to nie przejdzie do następnego kroku rejestracji.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-28 19:23:59 /


a że tak zapytam o co uzytkownikowi chodzi w tym poście bo nie za bardzo rozumiem ??

diobol / 2013-12-28 19:49:20 /


diobol...przeczytaj swego pierwszego maila ze słownikiem w ręku a odpowiesz sobie sam na to jakże trudne pytanie ;) pozdro i witamy!

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-28 20:17:37 /


Bredok, jak chcesz pouczać, to używaj wielkich liter. :)

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-28 20:24:30 /


nie nerwuj hanysa!!!


a koledze chodziło o to wielu tu denerwuje - każdy nowy zakłada wątek - witam/dzieńdobry/jestem nowy itd...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-28 20:29:19 /


A to fakt pisze z błedami , lecz w żadnym wypadku nie robię tego z braku poszanowania dla Was poprostu czasem pośpiech a czasem braki w mojej ortografii się ujawniają , j. polski był na 3 piętrze w szkole i zawsze miałem ciężko tak dojść , nie wiedziałem że to aż tak bardzo może przeszkadzać , jesli za to można wyleciec to cos czuje że chyba długo tu nie zawitam , mimo to przepraszam

diobol / 2013-12-28 20:31:28 /


No fakt załozyłem nowy temat bo jestem przyzwyczajony że jest zawsze gdziec podwieszoty temat typu " tutaj sie witam " lub cos w tym stylu , a macie tu taka mnogosc tematów że w samych dziele "tematy ogólne " macie 58 stron na kazdej 20 postów wiec widząc ze kazdy zakłada swój post powitalny wyszłem z założenia że lepiej też sie przywitac niz od razu sobie robic koło pióra , no cóż chciałem dobrze a wyszło jak zawsze ( choć bym swoja słyszał )

diobol / 2013-12-28 20:39:06 /


Załóż po prostu stronę swojego Forda.

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-28 20:54:28 /


Dioboł - zawitać już zawitałeś a zatem "witaj w klubie".
Załóż stronkę swojego forda i napisz jak najwięcej o nim i przy okazji o sobie.
Ekipa ze Śląska mocna jest i to chopy, co im dobrze z oczu patrzy.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-28 21:31:40 /


Barto - czyżby wazelinka???

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-28 22:10:01 /


Buehehe. Wąski jak zwykle czujny.
Przepraszam - Pan Wąski..

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-28 22:13:36 /


diobol chodziło mi o to:
http://www.capri.pl/image/forum/570664/204504

Też jestem na kilku forach i tam są takie wątki, u nas nie ma, co też nie oznacza, że nie wolno tego robić, ale gdybyś użył wyszukiwarki to byś na pewno znalazł wiele takich postów. A, że jest ich wiele to żółć mi się tym razem wylała w Twoim kierunku.

Osobiście nic do Ciebie nie mam, ale nasze Szanowne Władze, pomimo, że żółć wylewana była kilka razy nie robią stosownego filtra. A wiem, że można bo na jednym z forów widziałem takowy i działa.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-28 22:31:34 /


witaj w klubie,a tych ze śląka nie lubie.....bo mam do nich najdalej.
będziesz miał dużo kumpli.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-28 22:41:25 /


Witamy kolegę. Niech kolega tylko uwzględni istnienie słownika, właśnie przez szacunek do nas. Bo inaczej nie będzie nam się chciało z Tobą gadać ;) Shadow, co Ci przeszkadzają tak witający się? Niedługo strach Ci będzie podać rękę na zlocie, aby czasem nie dostać linijką po łapach ... ;))))

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-28 23:04:21 /


człowiek chociaż pospamować może;) coś się dzieje...:) ale dział osobny by mógł być... problem nerwów rozwiązany, a dla nowego gościa to taki test osobowości, na dzieńdobry spotkal się ze ścianą ;]

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-28 23:16:00 /


Amator, chyba dawno szukałeś czegoś na forum, na prawdę śmieciowych wątków to my mamy mega dużo :). Ja sam jak wchodzę na inne fora to się dobrze naszukam zanim zadam swoje pytanie albo posta zapodam, właśnie z powodów takich jakie u nas są tolerowane. Wpisz sobie słowo "witam" w naszą wyszukiwarkę to zobaczysz co mnie tak irytuje.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-28 23:43:01 /


Mój wątek o "zapomniałem się przywitać" został skasowany po kilku godzinach, a "witających" się mamy na pęczki.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-28 23:43:57 /


a ile to roboty, żeby zrobić jakąś "przywitalnię" i wrzucić teko typu posty do jednego worka?

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-29 08:25:21 /


Chłopaki, ale spokojnie. Fajnie, że kolega się przywitał. Trochę niezgrabnie pisze, ale trzeba dostrzegać pozytywy. Zawsze mogło być gorzej, mógł np. napisać "Witam wszystkich klubowiczy"...

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-29 10:29:02 /


Shadow dokładnie mogłem użyć szukajki ale wchodząc w "tematy ogólne " na pierwszej stronie już na dzień dobry mamy dwa razy " witam wszystkich " i do tego "powitania z Wielkopolski " wiec taki świeżak jak ja widząc takie coś to pierwsze co pomyśli że każdy osobno się tu wita , a wystarczyło by podwiesić jeden główny temat i by było po problemie , ale ja nie chce robić z tego off topa bo zaraz będę jeszcze posądzony że ledwo się zalogował a już chce wprowadzać zmiany a to nie o to chodzi , po prostu zanim się zalogowałem trochę przeglądałem i czytałem ale tak jak obaj sie zgadzamy tematów jest wiele i dużo sie dubluje , ale jak czegoś nie wiem tak jak mój drugi post o KONKRETNYM zestawie hebli 315mm + cztery tłoczki brembo nie znalazłem w całym dziale hamulce ,wiec postanowiłem coś znów napisać pomimo wielu tematów.
Co do założenie tematu o moim fordzie naprawdę nie wiem Panowie I Panie o ile jakieś są czy to ma sens bo nic tam konkretnego nie napisze bo był to zakup spontaniczny tzn. szybka akcja został wstawiony do garażu przykryty plandeką i dach przecieka wypchnąć go na zewnątrz teraz też nie mogę żeby zrobić jakieś sensowne zdjęcia , wszystkie cześci są w kartonach a w budzie siedzi tylko V6 2,3 + automatyczna skrzynia biegów , przez to że stoi tam jeszcze inne auto i wszystkie tajle sa luzem nawet nie ma jak się obrócić w tym garażu , wiec nie wiem czy jest sens zakładać nowy wątek jak nie ma za bardzo co do niego wkleić ?? Tak jak pisałem capri został kupiony na spontana jako ostatnie auto do skończenia ale zanim się do niego zabiorę to jeszcze muszę coś skończyć

diobol / 2013-12-29 11:05:58 /


Jak ktos dobija z zewnatrz, i jeszcze nie daj _ _ _ smie emitowac tematy na tem kulturalnem f. z bledami orto. to go prewencyjnie trzeba koniecznie obrzygac i najlepiej sie zaczac przydupczac do wszystkiego, bo to trzeba poustawiac w szeregu he.

Classmobile / 2013-12-29 12:52:29 /


Co racja, to racja...

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-29 13:07:10 /


Capri to nie auto dla miekkich c... które się o błędy ort śmiertelnie obrażą :D

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-29 13:43:30 /


:D

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-29 14:08:50 /


Witaj Dioboł :) A ja to sie Ciesze że sie chłopak przywitał - kultura tak :))))
Teraz założy stronkę i będzie gites :)

cortinas !G.O.P! / 2014-01-01 10:17:42 /


No i jeszcze kasa na stół za członkostwo...




:-)

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-01-01 18:10:35 /


Kolego chcesz odemnie składke członkowsa a ja biedny żuczek jestem u prywatnego robie , daj żyć !!




Chodź co to za życie ledwo 7 koła na miesiąc .cieżko dociągnąć do ostatniego
:) a Ty jeszcze chcesz "wpisowe"
;)

Regulamin serwisu capri.pl

....
2.Serwis capri.pl jest bezpłatny. Dostępny jest dla wszystkich użytkowników publicznej sieci Internet.

diobol / 2014-01-01 20:39:53 /


Im wiecej hanysów tym lepiej:) Siema

afro !G.O.P! Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-01-13 12:49:31 /


Również witam Wszytskich! Jestem z Małopolski.

rad33 / 2014-08-20 19:28:52 /


czołem.
jeden z nielicznych, który zadał sobie trud znalezienia takiego wątku a nie tworzenia nowego - za to ci chwała.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-20 19:36:08 /


ojjj aż mnie sie odechciało z Wami witać Panowie. Jedni piszą żeby najpierw sie przedstawić napisać coś o sobie, przywitać sie ale aż boje sie cokolwiek napisać :D dołącze więc do tego tematu skromne "miło mi u Was zapoczątkować swój byt, Cześć." :)

TuliPan / 2015-10-15 23:21:33 /


Uzupełnij profil :D

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-16 08:06:22 /


Uzupełnione :) kto zainteresowany to prosze :P

TuliPan / 2015-10-16 20:44:18 /


zapraszamy na zloty, tam juz nikt sie tak nie czepia ortografi i przywitac sie razniej, a fordy mamy po to zeby nimi jezdzic. jakos tak juz jest ze lepiej sie spotkac i pogadac niz na forum pisac. mamy tu pewne zasady ktorych brak na innych forach, c.pl jest kopalnia wiedzy, wiele tu tematow i juz ciezko cos znalezc wiec nie dokladajmy kolejnych dublujacych sie a nie wnoszacych cennej wiedzy. z czasem zrozumiesz

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-17 11:14:51 /


No,
Ewemtualnie czasem zdarzy się opierdol, jak np dasz niefabryczny hokej pod zderzak, albo, o zgrozo, zderzak.... Ale ogólnie to jest spoko, polecam :P

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-17 12:01:48 /


Cześć kolego! Capri.pl nie nie jest zwykły klub, a Stare Fordy to nie są zwykłe samochody. Albo je pokochasz, albo znienawidzisz ... czas pokaże. Do zobaczenia na zlotach!

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-17 12:06:41 /


Zauważyłem że ten klub nie jest zwykły i będe zaszczycony gdy już tak oficjalnie do Was dołącze :) myśle że gdy dosiąde wreszcie swojego pierwszego Oldforda. Zamierzam kupić w przyszłym roku na zime gdy finanse zelżeją i planuje generalnie Capri (właściwie to mk 1 ma najpiękniejszą linie lecz ciężko poza tym wszystkie 3 pokochałem nawet mk2 już mi sie podoba :D). Silnik koniecznie V6 bo niechce sie toczyć tylko zapier.... :) oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku co do szacunku do wozu oraz innych uczestników ruchu (plastikowozów). No i auto chciałbym raczej oryginalne (szczególnie wnętrze) ewentualnie po drobnych ULEPSZENIACH wizualnych np widziałem często że w mk1 przerabiają na okrągłe reflektory w kwadratowych oprawkach ze sportowej odmiany (dlaczego nie montowali ich do wszystkich mk1? :/) które są wspaniałe :) Jedyne Capri jakie widziałem w polsce na sprzedaż to te wiśniowe bodajże z Piły z V6 2.3 czyli fajny motor ale czytałem wasze opinie że szrot w dodatku wnętrze paskudnie przerobione chociaż fotek nie widziałem. Wiem że było wiele takich tematów ale każdy jednak ma swoje indywidualne oczekiwania, podpowiedźcie więc co najlepiej :) dla mnie silnik 2.3 albo ten 2.8i też myśle że fajny może nawet lepiej niż 2.3. Spalanie około 15/100 jest dla mnie akceptowalne, generalnie moje BMW 2.3 litra spala mi 12-14 litrów a nie jeżdże ciągle spokojnie więc szoku nie doznam :D Honker o dziwo! spala jakieś 9 litrów na szosie a to 2.5 diesel :D naczytałem sie też o tym sprowadzaniu aut to odpycha mnie to troche te akcyzy chuje muje (szok!) w jakim kraju my żyjemy ale może ktoś z Was (mam nadzieje) mi pomoże gdy przyjdzie czas. Podoba mi sie ta gablota szczególnie w środku http://www.capri.pl/car/18. Zólte capri to największe moje marzenie :D http://www.capri.pl/car/43 ahhh

TuliPan / 2015-10-17 13:46:19 /


Możecie sie śmiać dodam jeszcze ale tylko raz w życiu widziałem Capri i to nie z bliska! To też mój kompleks że chciałbym zobaczyć z bliska... zasiąść, żeby ktoś przewiózł :D tak przed zakupem żeby może jednak odkochać sie z tej miłości? zauroczenia może póki co...

TuliPan / 2015-10-17 13:50:08 /


pokochasz jak pojeździsz doznasz awarii gdzieś w trasie w środku szczerego pola będziesz miał skrzynkę z kombinerkami śrubokrętem trytytką i opaską zaciskową i przyjdzie Ci naprawić tym linkę od sprzęgła (tak przykładowo) ale i wypadach na drugi koniec polski na zlot i innych takich będziesz mógł powiedzieć czy kochasz swojego starego forda :)
stary ford to stary ford, wóz jakich mało, ale to wóz i ma wozić, więc nie chowaj go do garażu tylko jeździj.

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-17 14:06:42 /


aha te wozy mają dusze i potrafią być wredne, ale odpowiednio pieszczone się odwdzięczają :)

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-17 14:08:26 /


No z tym pieszczeniem to nie tak zawsze... czasem trzeba twardej reki:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-17 16:11:57 /


noo wiadomo chodziło o taki pewien sens. jak się dokłada kabelków drutów a nie wymienia np łozyska w kole albo paski klinowe czy sworznie dolne w granadzie to nawet ciężka zdecydowana ręka nie pomoże :)

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-17 17:03:50 /


Capri potrzebuje twardej ręki...pieszczot...posmyrania w "bebeszkach" ;) ale i ciężkiej zdecydowanej nogi na pedale gazu!!! :)))))

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-17 23:26:30 /


No i to mi sie podoba :) jestem bardzo sentymentalny jeśli chodzi o wozy starych dat :) a i przyciskać gaz wiem jak :D jesteście szczęściarzami że macie już Capri w swoich garażach... ahhh zazdroszcze i zarazem podziwiam. I co nie ma żadnego Caprysa w lubuskiem w tym klubie??? :)

TuliPan / 2015-10-18 12:19:27 /


Jakieś capri by się znalazło

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 12:50:49 /


Ja tam do capri się nie mieszcze to mam granadę :) trzecią już

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 13:28:34 /


Są , ale tamte okolice jeśli chodzi o Capri to dość wybrakowane :P Za szybko zmieniali na nowsze fury z zachodu bo macie za blisko :P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 13:37:36 /


hahah jakoś ja nowszych "lepszych" fur nie potrzebuje :D moje najnowsze auto to był Polonez Caro 93r :D a tak to wszystkie starsze ode mnie. No i Honkera mam 91 rocznik :) Co do lubuskiem no to w przyszłym roku dojdzie jedno Capri mam nadzieje :D brzezin ty masz capri? bo widze w profilu że Grenadka tylko?

TuliPan / 2015-10-18 14:34:23 /


co tylko???

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 14:36:31 /


no w sensie że to jedyny wóz jaki masz :) nie uwłaczam w żaden sposób Grenadzie bo kozacki krążownik tyle że zbyt niezgrabny jak dla mnie :D Capri mnie lepiej wyraża. A podpowiedzcie jak nazywają sie te felgi? moim zdaniem najlepiej sie prezentują na Caprysach http://www.capri.pl/image/car/5/52352

TuliPan / 2015-10-18 14:39:50 /


nie ma takiego wozu jak grenada... przynajmniej nie w kręgu naszych zainteresowań...
jeżeli chodzi o granadę to właśnie ją obraziłeś

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 15:26:49 /


Uuuu, gore......
Mordian, jakby co, to jadę z Tobą...

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 16:13:48 /


jechać nie zamierzam, ale bez przesady... grEnada??? co to ku... jest

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 16:42:11 /


ja to często słyszałem, taunusa mi nazywali "grenadą" albo "Taurusem", wtedy waliłem od razu po ryju.. więc... :))

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 16:47:19 /


hehehe i już zjeba sie należy za grEnade :D TuliPan musisz uważać co piszesz i jak piszesz a i na ortografie uważaj bo też moż(rz)na zebrać opierdol :D

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 18:16:22 /


to tak jak by napisał kapry...

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 18:58:18 /


Z ortografią u mnie wporządku myśle :D dobrze zrozumiałem zjebke przepraszam, pisałem grenada bo tak jakoś wygodniej sie wymawia. GrAnada jest dla mnie również klasykiem wygląda jak typowy stary krążownik szos :D ale poprostu zakochałem sie w Capri a kto wie czy mi nie przejdzie tak jak wam posiadać Capri i GrAnade :D dużo z was widze ma taki tandem :) to jak pochwali sie ktoś z Was wiedzą o tych felgach? jak je znaleźć, nazwe, ile może kosztować sztuka/komplet? jakie opony na nie sie naciąga? No i powiedzcie prosze jak to jest z tymi silnikami V6 czy tak faktycznie są awaryjne bo często tu piszecie że sie sypią wam fordziaki w trasach? czy poprostu na zasadzie "jak se dbasz tak masz"? bo jeśli to drugie to wiadoma sprawa ja kocham dbać o wóz i cieszyć sie bezawaryjnością (przynajmniej względną :D). Ogółem nie jestem taki zły myśle że byście mnie polubili :D troche marudny ale bez przesady :P

TuliPan / 2015-10-18 19:46:22 /


Nie wiem czy powinienem pisać w ogóle bo za szybko to się dzieje i za dużo pytań zadajesz od razu zamiast poczytać, pooglądać etc.
Ale coś napisze:
1. Mam całkiem fajne Capri i Granady też. Przez moje łapy Granad przeszło sporo.
Capri niestety nie umywa się do Granady - ale ja patrzę z perspektywy użyteczności i tras po kilkaset km. Wygląd to wiadomo - na widok Capri to każdy kto o zabytkowych autach niewiele wie wali gr.....
Przejechałem w życiu niemal 200000 km Granadami i 40000 km Capri. Nie wiem czy chce przejechać Capri drugie tyle (a na pewno mój kręgosłup tego nie chce). Granadami na pewno.
Generalnie jest to kwestia indywidualna i zastanowienia się do czego potrzebujesz auta.
Kompletnego V6 w bagażniku Capri nie przewieziesz. Europalety cementu również nie...
2. Silniki V6. To jest niemal nie do zajebania. Nie wiem gdzie się naczytałeś o awaryjności tego silnika. To zrobi tysiące km bez smarowania głowic (brak panewek wałka rozrządu), z panewkami korbowodowymi zużytymi tak, że maja kolor drutu do Migomatu i wypadają po zdjęciu stopki korbowodu.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 20:07:45 /


jak to Dred napisał, fordy nie są awaryjne jeżeli się o nie dba, wymienia części eksploatacyjne na czas a nie czeka aż wypadnie (szczegulnie sworzeń dolny :)
capri jak capri na krótkie wypady na miasto czy do lansu się nadaje, ale jak chcesz pokonywać długie km to długo nie wytrzymasz, do tego stworzona jest granada, jest po prostu wygodna, wiele aktualnie nowych plastikowych samochodów jest bardzo daleko za granadą pod względem komfortu, ale tego dowiesz się jak przejedziesz na raz z 500 km w te i na zad

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 20:24:27 /


Felgi nazywają się Rostyle --- trafiają się w ogłoszeniach , tylko są dość wąskie 5j13 5,5j13 (5,5 z dużym rantem - ale rzadko się trafiają). Chociaz opone 205.60 R13 sie da założyć :D Były też 14 cali średnicy w MG i pasują do Capri bo mają ten sam rozstaw śrub :)

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR11.TRC1.A0.H0.Xrostyle.TRS0&_nkw=rostyle&_sacat=0

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 20:25:43 /


Nie wiem skąd te brednie o awaryjności. Fordy zawsze dojeżdżają do domu (nawet te zaniedbane). A jeśli nawet nie, to są to jakieś bardzo sporadyczne przypadki. Ale wiadomo - lepiej dbać :)
Felgi to Rostyle.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 20:26:32 /


co do felg to poszukaj w ogłoszeniach ostatnio ktoś sprzedawał takie poszerzane.
a jak już nie ma to daj ogłoszenie że chcesz takie kupić

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 20:26:48 /


ale najfajniejsze i tak są dziobaki!!! zwłaszcza ze skośną dechą :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 20:29:03 /


co do tego że dojeżdżają do domu to się zgodzę :) nawet jak ohc wywali olej bagnetem korkiem i innymi dziurami przez brak pierścieni to do domu dowiezie :) 50km/h na autostradzie ale dojedzie. nie pamiętam kto ale słyszałem legendę o takim śmiałku co dolewał piwa bo zapas oleju się skończył i też do domu dojechał :)

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 20:56:54 /


Pełny Transit opon z Koln(1100km) przywiózł mnie do domu na 3 cylindrach(ohc) i jeszcze na miejscu się tydzień tłukł zanim się nim zajełem :-)

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 21:26:19 /


rozwijają myśl Dreda "Capri niestety nie umywa się do Granady" ... z obowiązku tradycyjnie tylko dodam, że oba te auta niestety nie umywają do Taunusa. Jako jedyny zachowuje proporcje nadwozia oraz charakterystyczną linię boczną nawiązującą do amerykańskich muscle carów. Łączy w sobie komfort z bezawaryjnością ;) Nie czujesz się jak w gokarcie (Capri), czy na kanapie przed telewizorem (Granada). Jazda Taunusem to prawdziwa przygoda pozostawiająca niezatarte wrażenia ...

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 21:58:16 /


Niestety Amator ale muszę Cie doinformować że mimo nie tak pięknej lini nawiązującej do amerykańców granada ma o wiele lepsze zawieszenie z przodu jak i z tyłu, i wcale nie koniecznie musi być ono tapczanowate wystarczy zmienić na poligumy belka buda dobre amory i już nie jest taki pływający tapczan do tego przespawać wahacze (do taunusa jest o wiele więcej roboty, wiem coś o tym) do tego łatwo założyć szpere ze scorpio do tylnego nieazleżnego zawieszenia które samo w sobie jest genialne.
jest więcej miejsca, wersja kombi ma nawet sypialnie. i jak pc pokazuje potrafi sie bardzo dobrze prowadzić nie wielkim wkładem prac.
Oczywiście nie mam nic do taunusa po prostu jakiś taki za mały dla mnie :)

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 22:07:43 /


co do panewek w V6 to zrobiłem prawie 3 tys z 2.9 które miało połowę środkowej panewki głównej na dnie miski olejowej ;)
Trochę stukało, ale jechać się dało ;D

michalch83 / 2015-10-18 22:12:21 /


amator linia jak w amerykańcu to tylko w Twoim modelu :D Mordian zawias przód granada i taunus to prawie to samo no jest kilka drobnych różnic ale ogólne założenie jest takie same

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 22:18:19 /


ojj ciesze sie za tak obszerne wypowiedzi, doceniam to :)) wiem że Capri jak napisałeś podnieca oczy ale uwierz mi że nie tylko to pokochałem w nim. Generalnie zawsze lubiłem fordy z tym że te nowsze typu Escort czy Fiesta dupy nie urywają i mają słabe motory a ja już od 3 lat mam dość słabych wozów... musi być ponad 2 litry inaczej mam kompleksy co poradze? to rozumiem że te felgi Rostyle bez problemowo bedą pasować do capri mk3? z tego co wiem większość fordów ma te same rozstawy śrub ale wole sie upewnić :) drogie też widze nie są i to w niezłym stanie :) co do Taunusa to też mi sie podoba tylko coupe jak wy nazywacie Dziobakiem :) efektowny tyłeczek ma no i przód jak to u forda :) piękny :D a co powiecie o modyfikacji capri mk1,2 na taki z 4 lampami ze sportowej edycji? ktoś z was to robił? moim zdaniem o niebo lepiej wygląda.

TuliPan / 2015-10-18 22:21:09 /


Mordioan, te wszystkie zawiłości konstrukcyjne (oczywiście genialne) nie zmienią jednak wyglądu gierkowskiego regału. Swoją drogą, przy Twoich gabarytach, to tak naprawdę pewnie byś dobrze nogi wyciągnął dopiero w Lincolnie Continentalu ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 22:22:11 /


a jeszcze nadużyje waszej wyrozumiałości i podpytam o nazwe tych felg? Również mi sie podobają i te napewno bedą pasować rozmiarowo do mk3.

TuliPan / 2015-10-18 22:37:48 /


porównując przednią belke taunusa do belki granady to tak jak by porównać zgniłą bude capri do oklatkowanej zdrowej...
w taunusowej jak chcesz polatać to wypadało by wspawać w okolicy przednich mocowań jakąś rozpurkę żeby to się nie złożyło na zakręcie :)
Amator w granadzie mogę się całkiem nieźle wyciągnąć miejsca w sam raz nawet w sypialni nie śpię w pozycji embrionalnej tylko normalnie wyciągnięty bez problemu.
wygląd taunus ok zgadzam się ale jak ktoś bardziej szanuje sobie praktyczne aspekty to tylko granada :) noo do sportu może słabo bo waga gabaryt ale wszystko inne jak najbardziej.
jazda granadą nawet po bułki do sklepu to czysta przyjemność :)

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 22:45:42 /


Ło matko! Inernety mają to do siebie, że tam już jest wszystko napisane. Nie pytaj o takie banały, bo witki opadają.
Uwaga, podaję tajemne hasło: POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ! :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 22:46:11 /


Właśnie Tulipan ... możemy się tu pośmiać, czy lepiej podwieźć na UW ładną studentkę Dziobakiem, czy zabrać Granadą kombi teściową na zakupy do Leroya ... ale zanim zadasz jakieś głupie pytanie, to najpierw sam poszukaj na nie odpowiedzi.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-18 22:59:33 /


dla Was banały, dla mnie niekoniecznie... jakoś nie mam pomysłu jak znaleźć nazwy felg :) no nic dziękuje Wam i tak :) nie denerwujcie sie na mnie prosze :P

TuliPan / 2015-10-18 23:15:19 /


Krzyże :)

Jeśli chodzi o przód z GXL w Capri mk1...
Zacznij szukać już teraz. Serio. Ja szukałem już przed zakupem Capri, przeszukałem cały swiat internetowy. W anglii są dostępne oprawki kwadratowe na lampy okrągłe ale z włókna szklanego - do malowania własnego.
Mi się orygianlne udało trafić po jakichś 3 latach od zakupu Capri.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 23:28:37 /


Internet jest niby kopalnią wiedzy, ale także bzdur w nim sporo. Co do felg, to te żółte blaszanki nazywają się Rostyle, ale (Mike B4 uwierzył internetowi, a szkoda) żadne MG nigdy nie miało rozstawu 4x108. Owszem - są w rozmiarze 13" dla Fordów i MG Midget (rozstaw 4x102) oraz w rozmiarze 14" - ale w tym drugim przypadku rozstaw dla MGB wynosi 4x114, a 4X108 był produkowany dla Hillmana, Singera, Humbera i Sunbeama.

http://farm4.staticflickr.com/3094/3211887633_4d90298b92.jpg
http://www.rootes-chrysler.co.uk/images/develop/devhunter_09.jpg
http://hunter-sceptre.co.uk/Humber%20Estate%20NGH.jpg
http://classiccars.brightwells.com/images/lots/tn_P1070923.jpg

Pojawiają się nawet w ogłoszeniach na capri.pl, np tu http://www.capri.pl/market/77661
Natomiast te alusy z drugiego zdjęcia to typowe fordowskie RSy, występujące w przeróżnych rozmiarach i z bardzo różnym ET, dedykowane do Fiesty, Escorta, Cortiny, Taunusa i Capri.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-18 23:47:59 /


dzięki wam serdeczne za odpowiedzi :) Curtis świetna robota, świetne te Twoje Capri... na dodatek mk1 :D ahhh dużo roboty było z tą podmianą lamp?

TuliPan / 2015-10-19 00:04:31 /


No widzę ale wręcz nie wierzę że już dość wysezonowani miłośnicy starej motoryzacji wdają się w dyskusję o wyższości Capri bądź Taunusa czy Granady czy też świąt jednych bądź drugich. Przecież to od dawna wiadomo że miłośnicy tego a tamtego mają różne preferencje i to w zasadzie tyle w temacie i wszelkie próby wyciągania niby rzeczowych argumentów nie mają sensu.
Capri to w zasadzie sama subiektywna frajda z jazdy wbrew obiektywnym niedostatkom tego wozu. Ten samochód się kocha albo nie za samą materię, niezależnie od tego że może mógłby być jakoś tam lepszy. Bo jasno trzeba powiedzieć że mógłby być lepszy, ale jak ci się podoba i czujesz tą miętę, to raczej właśnie twój kierunek. Ludzie od Capri będą się oglądać za innymi samochodami niż entuzjaści Granady bo to po prostu inna optyka. Gość z Granady tak samo zazwyczaj przychylnym okiem patrzy na dajmy na to takie W124, a dla gościa od Capri takie W124 to zazwyczaj jakaś kompletna abominacja.
Argumenty że wygodniej na długim dystansie czy że też można przewieźć paletę czegoś tam to tylko projekcja własnych potrzeb i oczekiwań w obliczu jakby słabego zrozumienia że ten inny wóz może lepiej spełniać jakieś inne oczekiwania, zupełnie ortogonalne do naszych. Jak już przejdziemy do porządku dziennego nad tym że oczekiwania są różne, to i sens wdawania się w takie dyskusje jakby przemija.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-19 00:18:13 /


Krk no i co za problem te 4x114 przykręcić ? Troche przyszlifować otwory i gotowe :) Ja mam 5x110 rozwiercone na 5x112 do Granady :D A będzie je trzeba jeszcze na 5x114,3 na tył rozwiercić :D Z MG najłatwiej dokupić ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-19 00:23:51 /


ale dyskusja o tym, który z naszych Starych Fordów jest najfajniejszy rozgrzewa się przy każdej możliwej okazji - a pojawienie się kogoś nowego jest do tego właśnie najlepszą! ;) Sensu żadnego w tym niema, bo jeszcze chyba nikt, nikogo do niczego nie przekonał ... ale emocje są :)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-19 06:19:38 /


Przeczytałem post kolegi Koniecznego i musiałem sięgnąć do słownika.
Dzięki!

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-19 07:25:37 /


A co do Capri..... Wyglądem jest taki sobie. Taunusowi Dziobakowi do pięt nie dorasta. Granadzie pierwszej w dwóch furtkach również.

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-19 07:28:01 /


amator ujal skromnie po co ta dyskusja. capri kocham z sentmentu z dawnych lat. a dziobaka jeszcze nie mialem

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-19 07:38:48 /


nono ... podroczyć się trzeba! Ale najfajniejsze, że uwielbiamy wszystkie te auta i co by się nie trafiło zobaczyć gdzieś na drodze, to zawsze radość wielka ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-19 07:59:48 /


zgadza sie

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-19 08:02:14 /


Wszystkie jedynki są pieknę bez względu na liczbę furtek.

Panie Tulipanie... Samo przełożenie lamp to maks godzina roboty :)

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-19 09:29:19 /


A tam gadanie :D Zawsze można sobie kupić wszystkie 3 modele tj. Capri, Taunusa i Granadę :D Dla mnie ta ostatnia jest za duża i prowadzi się za bardzo jak kanapa --> ale w sumie pewnie kiedyś Granada Mk1 i tak zagości. Capri 1 do Taunusa 1 -- jest bardziej precyzyjne w prowadzeniu, ale i znacznie mniej komfortowe. Co kto lubi ... Ja tam bym jeździł chętnie jednym i drugim na zmianę :D

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-19 10:34:58 /


Zapomniałeś dodać Escorta i Tranzola ;)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-10-19 10:38:08 /


taaa i Fieste i Mustanga, Thunderbirda i A serie -- znam już tą historię :) Później można zbierać wszystkie wersje nadwoziowe , a później wszystkie w różnych fabrycznych kolorach wnętrza itp :D

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-19 14:51:20 /


Taa... trzeba było kupić Escorta mk1 2d jak nikt ich w zasadzie nie chciał . Teraz będzie mi brakował do zestawu Fordów Mk1

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-10-19 18:16:15 /