logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » Nietypowa pompa hamulcowa w Capri MKII

Nietypowa pompa hamulcowa w Capri MKII

W moim Capri zamontowana jest pompa jak na zdjęciach. Są do tego jakieś zestawy naprawcze? Fabrycznie to było montowane w Capri bo wcześniej takiej nie widziałem. Co tam z boku za czujnik ma być wkręcony?

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-29 19:12:56 /


Faktycznie dziwna. Mam nowke ale nie wiem czy podejdzie. Mogę Ci wyslac do przymiarki. Jak nie spasi to mi odeślesz z gratami do Scorpio.

Mysza liil (EM) / 2013-12-29 19:51:21 /


w pompie mogą być dwa czujniki,jeden od stopu-tak miał chyba Tarpan i jakiś dwusów enerdowski,albo drugi czujnik to wyłącznik tempomatu tak ma np explorer,ale nie kojarzę żadnego z nich w capri :)

karolb863 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-12-29 22:28:48 /


Pytanie mam takie.
Od wielu już lat jednym z wymaganych kryteriów spełnienia wymogów technicznych jest dwuobiegowy system hamulcowy.
Pompa hamulcowa jednak działa tak, że pedałem uruchamiamy sekcję hamulca przedniego a ciśnienie płynu w tym obwodzie pcha dopiero tłoczek sekcji tylnej. Jeżeli więc strzeli nam wężyk przy przednim zacisku to mamy pozamiatane i cały ten dwuobiegowy system nam na ch.j.
Pytanie więc: o co chodzi?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-12 17:31:01 /


Jak ci strzeli przedni hamulec, to wewnątrz pompy jest popychacz, który mechanicznie popchnie tłoczek tylnych hamulców.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-12 19:28:06 /


No ja akurat sprawdziłem to kiedyś w praktyce. Raz się udało bo jechałem wolno ale drugi raz był dzwon i kilka niewinnych aut skasowanych, także nie jest jak myślisz, jak pada przód to pedał wpada w podłogę.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-13 01:10:58 /


Mi dwa razy w życiu zdarzyła się taka awaria, raz przewód hamulcowy z przodu a raz tłoczek pogonił za blachą zużytego klocka poza zacisk na tylnej osi w dużym busie... w obydwu przypadkach zatrzymanie było możliwe ale z efektem wpadającego pedała w podłogę

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-13 09:21:03 /


Żeby to było całkowicie niezależne to chyba musiałoby być na dwóch pompach jak w starze 1142 albo unimogu

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-13 09:25:09 /


Mi kiedyś płyn uciekł do serwa , zero hamowania .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-13 09:31:21 /


Muszą być sprawne tylne hamulce, żeby to zadziałało. Przecież nawet po remoncie hamulców, zaczynamy odpowietrzanie od tyłu, czyli mamy pusty przód. I pedał wpada w podłogę, ale pod koniec ruchu jest odrobina zakresu, która porusza tylną sekcją mechanicznie, a nie hydraulicznie.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-13 09:40:08 /


tak jak mówi Marcin- jest popychacz lub sprężyna, po ściśnięciu zaczyna pchać.

i są pompy, gdzie sekcja bliżej serwa to tylne hamulce, sekcja przód- przednie.
Analogicznie, przy braku płynu w przedniej części, tłoczek dobija do ścianki, i dopiero wtedy ciśnienie w tylnej sekcji zaczyna rosnąć.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-13 09:59:36 /


Volvo miało pełną dwusekcyjność na przednie zaciski kiedyś, do tego stopnia, że do zacisku dochodziły dwa przewody hamulcowe.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-13 10:38:57 /


Ale to Volvo (seria 140/160) miało z przodu czterotłoczkowe - jedna sekcja pompy robiła górne tłoczki w obu przodach i lewy tył, a druga sekcja - dolne tłoczki w obu przodach i prawy tył. Było to genialne, ale potem do głosu doszli księgowi ...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-13 10:57:59 /


A ludzie srają jerzami jak słyszą o hydropneumatyce, która ma akumulatory ciśnienia starczające na kilka bardzo solidnych hamowań ;) Działa, sprawdzone z dziurawym głównym przewodem zasilającym :)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-13 12:54:33 /


Nie znam się ale się wypowiem- w 2013 albo 14 strzelił mi przewód od hamulców z przodu na Pucharze Capri, oczywiście straciłem cały płyn z jednego zbiorniczka, ale hamować na trzy, a potem dwa koła, hamował (choć nazwałbym to bardziej wspomaganiem hamowania silnikiem...)

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-13 13:33:27 /


Transit Mk2 również ma 2 przewody elastyczne na koło, przy zaciskach 4 tłoczkowych

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-20 01:31:15 /


w nowszych konstrukcjach ma tak Opel Movano 1/Renault Master

Mysza liil (EM) / 2023-07-20 08:37:54 /