logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » WYKŁADZINA PODŁOGOWA - czym malować JEST PROBLEM

WYKŁADZINA PODŁOGOWA - czym malować JEST PROBLEM

Witam wszystkich czytających ten wątek - mój problem polega na tym że w swoim dziobie mam oryginalną wykładzinę podłogową w świetnym stanie to znaczy nigdzie się nie pruje nie jest powycierana od butów i piasku jedynym mankamentem jest to że straciła kolor miejscami jeszcze jest a miejscami już wyblakł.

Moje zapytanie czy ktoś borykał się z tego typu problemem czy gdzieś jest ktoś kto takie coś maluje zajmuje się sprawami tego typu, dodam że wykładzina jest koloru beżowego i w takim kolorze też bym chciał ją pomalować

DzIoBak'73 / 2014-01-23 16:28:42 /


Ja farbowałem dywan tylko nie pamiętam jak się specyfik nazywał (black dye mi chodzi po głowie, ale możliwe że kupiłem coś innego). Tak czy siak, ja farbowałem na czarno więc nie było problemu z dostaniem odpowiedniej barwy. Z beżem może być problem, ale możesz poszukać. Black Dye robi firma Autobrite, więc może na jej stronie znajdziesz coś takiego. Samemu wychodzi zawsze taniej i z tego co czytałem na forach, osoby które już takie farbowane dywany używają pewien okres czasu twierdzą że nie brudzi i kolor nie schodzi i trzyma się git.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-01-23 16:44:11 /


swój farbowałęm tym samym co rzułty i nie narzekam

Coen / 2014-01-23 16:51:10 /


znam ten preparat .. ale nie wiem czy są one w innych kolorach

DzIoBak'73 / 2014-01-23 19:05:29 /


A Panowie jak możecie napisać z waszych doświadczeń ile takiego preparatu 500 ml schodzi na taki dywan przykładowo wielkości Capri ??

diobol / 2014-01-24 15:56:39 /


u mnie poszła prawie cała butelka tego preparatu. Zostało może z 50ml

Coen / 2014-01-24 16:08:00 /


Mi poszła cała jedna 500ml + trochę drugiej, ale farbowałem też wykładzinę bagażnika a ona potrzebuje więcej preparatu bo gorzej go wciąga. Ale na samą wykładzinę 500ml starczy.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-01-24 17:14:04 /


Czy to ten preparat??
www.black-dye.cba.pl

I czy ktoś próbował tym farbować wykładzinę samochodową ale z włosiem nie tzw. ciętym ale "w pętelkę"? Bo w obawiam się czy w przypadku wykladziny "w pętelkę" da się to rozprowadzić przy użyciu szczotki nie wyrywając włosia, co prowadziłoby do fatalnie wyglądającej wykladziny.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-01-24 18:54:35 /


Tu chłop malował tym z pistoletu :D - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=103664&start=40

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-01-24 20:19:13 /


No właśnie ten link jeszcze bardziej wzbudził moją wątpliwość co do możliwości użycia do dywanu "z pętelką". Bo on robił to na dywanie z krótkim włosiem, a i nawet tam czuć było zmianę twardości wykładziny, przy dłuższym włosiu może się to pozlepiać.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-01-24 22:06:05 /


A znacie jakiś beżowy odpowiednik?

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-01-25 08:47:54 /


Przyłączam się do zapytania kolegi UglyKid - poszukuję czegoś takiego w kolorze beż

... i dodam że też mam wykładzinę szytą stylem " pętelkowym"

HELP HELP HELP ...

DzIoBak'73 / 2014-01-25 17:47:35 /


"Gotowanie" w wannie z użyciem jakiegoś barwnika, pigmentu? Preparaty to w beżach ciężko dostać, jak szukałem dla siebie to oprócz czarnego nie spotkałem się z dostępnością jakiekolwiek innego koloru.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-01-25 18:05:07 /