logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » LEGALNE możliwości modyfikacji danych w dowodzie (i karcie pojazdu)

LEGALNE możliwości modyfikacji danych w dowodzie (i karcie pojazdu)

Czy ktoś z klubowiczów - uprawnionych diagnostów może mi jednoznacznie odpowiedzieć, czy posiadacz/użytkownik pojazdu może wystąpić (i do kogo?) z życzeniem np. ZMNIEJSZENIA DMC swego pojazdu o - dajmy na to - 100 kg ?
Oczywiście zmniejsza to także ładowność, ale ten aspekt ma tu akurat mniejsze znaczenie.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-09 11:06:44 /


DMC określa homologacja, raczej nic się z tym nie da zrobić.

Mysza liil (EM) / 2014-02-09 11:08:13 /


Piem przerabiał, jego pytaj.

michalch83 / 2014-02-09 11:11:55 /


A jak ktoś ma źle wpisaną DMC. W dowodzie co innego i na tabliczce znamionowej co innego ? da się coś z tym zrobić ?

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-09 11:14:32 /


j.w.

michalch83 / 2014-02-09 11:19:10 /


Kilka ładnych lat temu rzeczoznawca po przebudowie auta na autolawetę zmniejszył mi masę własną pojazdu na rzecz zwiększenia ładowności. DMC powieniał że jest święte i nie do ruszenia.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-09 14:14:33 /


W przypadku lawety i wzmocnienia nadwozia i zawieszenia chyba mozna ruszyc DMC -- ale to jedyny przypadek. Chodzi o stare auta bez homologacji i bez ksiażki pojazdu ... Jak dane sie nie zgadzają to sie da wyprostować ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-09 15:12:59 /


PieM zmienial dmc lawety, ale to bylo proste bo brenderup ma kilka homologacji na jeden typ lawety - przyslali inna tabliczke i doagnosta zmienil bez problemu.

Pschemek / 2014-02-09 15:13:35 /


U mnie chodzi o Transita... w dowodzie jest DMC które ni jak nie pasuje do tabliczki znamionowej ( auto to nie szczepan) DMC też nie pasuje do żadnych danych z folderów reklamowych.

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-09 15:19:21 /


Popcio zadzwoń do Wydziału Komunikacji, czy na podstawie papieru od diagnosty, czy tam opinii od Rzeczoznawcy Ci to poprawią. Inne dane w dowodzie udawało się zmieniać włącznie z modelem pojazdu;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-09 15:32:07 /


Oczywiście że wydział komunikacji poprawi - czasem diagnosta chce jakąś podkladkę w postaci opinii rzeczoznawcy :D

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-09 17:18:38 /


Jak nie masz karty pojazdu,to po wypisaniu kwitka przez diagnostę można zmienić w dowodzie ... ja przynajmniej miesiąc temu tak wyprostowałem całą granadę,zmieniałem pojemność silnika,DMC i coś tam z masą przyczepy. Diagnosta powiedział że o ile nie ma karty pojazdu to jeszcze w miarę bez problemów to zmieniają...

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-09 18:16:47 /