logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Bez szczelinowy przerywacz.

Bez szczelinowy przerywacz.

Witam!
Chodzi o aparat w silniku 2.0 R4 OHC
chciałbym zamontować przerywacz bez szczelinowy w związku z tym mam pytanie czy ktoś ogarnial już ten temat http://abcgarbus.civ.pl/garbus/product_info.php?cPath=25_59_301&products_id=8112

http://abcgarbus.civ.pl/garbus/product_info.php?cPath=25_59_301&products_id=896 i czy jest to w ogóle mozliwe?
czy lepiej zamontować aparata zapłonowy z modułem z sierry? Szukalem wcześniej na forum niestety nie znalazłem jasnej odpowiedzi.

mooll / 2014-02-13 19:57:11 /


jak założysz zwykły bezstykowy z 2.0 ohc to nie będzie żadnych problemów, a jak to cudo za 341 to też żadnych problemów. Ale 341 zł to jakieś 5-6 litrów w miarę pijalnej whisky więc... decyzja należy do Ciebie.

Ps. fajne zdjęcie w profilu - trochę przypominasz Justynę Kowalczyk ;)

a tak w ogóle to kup forda a nie te faszystowskie ludowageny ;)

michalch83 / 2014-02-13 20:34:53 /


Kolega ma chyba dziobaka, kiedyś się spotkaliśmy na jakimś parkingu i jak się ostatnio dowiedziałem od Abo kupił dzioba także jest juz nasz ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-13 20:43:16 /


To działa http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-OHC-AccuSpark-Electronic-ignition-kit-Bosch-/170559856805?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27b628e0a5 (tylko uwaga, bo nie wszystkie Pinto miały aparaty Boscha).

Pschemek / 2014-02-13 20:54:59 /


Tak zapek taunus 75 ;) kupiony

mooll / 2014-02-13 21:25:02 /


kup bezstykowca ze sierry - ja po takiej wymianie nie narzekam.
a dałem stówę chyba

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-13 21:29:18 /


Ale z modułem?

mooll / 2014-02-13 22:01:57 /


tak

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-13 22:05:28 /


Jak mnie pamięć nie myli, Flonder ma jakiś dedykowany bezstykowy zapłon w OHC-u.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-14 10:06:14 /


tak jest, mniej więcej to, co Przemek wrzucił,
kupiłem wraz z nowym aparatem w zestawie, polecam :) kilkadziesiąt tyś. km już zrobił bezawaryjnie, bez dotykania się do zapłonu, fajnie jest zapomnieć o przerywaczu

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-14 10:55:54 /


gwoli ścisłości- ten przerywacz jest tylko szczelinowy.
a w ogóle nazwa tak nie adekwatna do sposobu działania, że dziwne że nikt nie ma problemu z interpretacją.

Kup jakiś aparat z samochodu który był w to wyposażany fabrycznie jak radzą koledzy powyżej. , Zapłacisz 3 x mniej i będzie działać równie dobrze. To jest prawie bezawaryjne.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-02-14 11:32:02 /


Mozna kupic caly zestaw (przerywacz, modul orac cewke) z Sierry 1.6 i wszystko zamontowac prawie plug'n play (trza pare kabelkow przeciagnac do polaczenia modulu oraz przerywacza).

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-02-14 11:33:06 /


Flonder idę za twą radą juz zamowione , już nie mogę się doczekać rozstania z przerywaczem :)

mooll / 2014-02-14 16:54:43 /


z drugiej strony - raz na 2-3 tys kilometrów włożyć szczelinomierz i pokręcić jedną śrubką to nie taki wielki problem ? Właściwie to jedna z prostszych i przyjemniejszych czynności serwisowych w naszych fordach :) Nie wiem dla czego wszyscy piszą o tym jakby to było zwalenie skrzyni biegów ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-26 10:08:50 /


tak, nie jest to problem, ale przy jakości dzisiejszych przerywaczy nie możesz mieć pewności, czy styki wytrzymają te 3tyś. km i czy owy kilometr regulacyjny nie przytrafi się jak lecisz bokiem do teściowej w garniaku i spinkach do mankietu
Spokój bezstykowca - bezcenny

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-26 10:20:56 /


...albo akurat na próbie sportowej, na jakimś rajdzie :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-26 15:44:41 /


Taki jest urok starych fordów.

monti0 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-26 19:55:38 /


Ojapierdolę. Zapomniałem na śmierć, że mam u siebie w Klunkrze przerywacz...

Valhalen - jak to taka przyjemność, to zapraszam do mnie - wyreguluj mi przerywacz w V6. Ugoszczę, napoję...

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-02-26 21:08:33 /


Kuźwa - na co zmienić ten tytuł wątku ....

bez szczelinowy przerywacz to właśnie ten zwykły - stykowy - logicznie - bez szczeliny

bezstykowy aparat działa właśnie na zasadzie szczeliny w której w odpowiednim momencie przeskakuje iskra ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-26 21:15:40 /


Mike, no co ty?!?
bezstykowy aparat działa właśnie na zasadzie szczeliny w której w odpowiednim momencie przeskakuje iskra ...

Iskra to ma przeskoczyć na świecy. Może też pojawić się iskrzenie na styku palca z końcówkami wystającymi z kopułki, ale czujnik Halla (czy cokolwiek innego co człowiek wymyśli) nigdy nie ma iskrzyć :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-27 08:58:40 /


a co za różnica czy w R4 czy w V6 ? Tylko taka że w V6 trzeba połowę przewodów z kopułki odpiąć aby ją zdjąć z aparatu. A szczelina cały czas jest jedna i śrubka do przykręcenia przerywacza także :)

Serio - komuś przerywacz się zepsuł kiedyś podczas jazdy na próbie sportowej ?
Przecież to powolny proces kiedy zmniejsza się szczelina poprzez wycieranie tego bakelitu lub kiedy styki przerywacza się wypalają (to znaczy na jednym styku robi się mała dziurka, a na drugim mała gula - zakładam że tu właśnie widać kiepską jakość). Z mojego doświadczenie jak olać przerywacz odpowiednio długo to samochód coraz nie równiej pracuje, coraz gorzej odpala, aż odpalić nie chce. Ale hej - śrubokręt, szczelinomierz (lub kartonik od pudełka papierosów) oraz mały pilnik i można jechać dalej.

A co do prób sportowych to akurat w zeszłym roku kolega w połowie jednego OSu na rajdzie się zatrzymał i już nie pojechał - padł czujnik halla. I w takim wypadku skrzynka z narzędziami nie pomoże. Bez drugiego aparatu pozostała tylko opcja nieukończenia imprezy i zamówienia lawety do domu. Więc ta bezobsługowość aparatów bez stykowych może mieć swoją cenę...

Z drugiej strony ja też myślę na tym accusparkiem, ale nie dla tego że mi przerywacz przeszkadza tylko liczę na równiejszy zapłon i bardziej "aksamitną" pracę silnika :) Ale nie jestem przekonany czy rzeczywiście różnica będzie warta tych kilkudziesięciu funtów :)

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-27 09:40:01 /


cyt:

"Z drugiej strony ja też myślę na tym accusparkiem, ale nie dla tego że mi przerywacz przeszkadza tylko liczę na równiejszy zapłon i bardziej "aksamitną" pracę silnika :) Ale nie jestem przekonany czy rzeczywiście różnica będzie warta tych kilkudziesięciu funtów :)"

będzie warta tych pieniędzy, tym bardziej, że można to taniej zrobić.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-02-27 09:43:38 /


magicc - chyba taniej to się nie da. Aparat zapłonowy w dobrym stanie oraz moduł zapłonowy z sierry to nie taka łatwa rzecz do znalezienia.

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-02-27 16:54:15 /


Pytanie odnosnie tego bez stykowca.
Posiadam zwykły i pyka to bez problemu póki co.
Przechodząc na bez stykowca czego moge sie spodziewac?
Czy roznica bedzie znaczna tudziez zauważalna ? Mowa o 2.0OHCu.
Isc w tego acusparka z linku za te 24funty to jest komplet do szczescia?
Czy dobierac od sierry? Wstepnie widze ze aparaty 80:- i moduł 50;- wiec podobnie jak akuspark czy sie myle. Pytam bo w tej materi jestem laikiem. Z gory dzieki za podpowiedz.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-03-07 22:10:28 /


Porównaj z golfem ;)

Mysza liil (EM) / 2015-03-07 22:51:42 /


Mysza zamienię golfa na aparat z modułem :P

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-03-07 22:53:21 /