logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Jak sprzedać klasycznego Forda?

Jak sprzedać klasycznego Forda?

Witam wszystkich.
Mam nadzieje ze nie dostane batów za to ze moje pytanie nie odnosi sie konkretnie do Capri, ale jestescie jedynym klubem Forda jaki znam. Ale do rzeczy: znajomy staruszka ma do sprzedania jakiegoś starego, klasycznego angielskiego Forda, zdaje się ze z lat 60tych. Pytanie brzmi: gdzie najlepiej umiescic ogloszenie o checi sprzedazy takiego klasyka??
Ja wspadlem tylko na:
-Allegro
-www.weteranszos.pl

Dajcie znac czy sa w Polsce jakies czasopisma, strony www, kluby, itp. ktore traktuja o (starych) Fordach, ew. o starych autkach generalnie.
Pozdrawiam i czekam na wszelkie sugestie,
lechu

lechu_125p / 2005-01-09 22:19:41 /


No generalnie trzeba wyszukać klienta skłonnego go kupić. A tak na poważnie jeśli się już zarejestrowałeś na stronie to poszukaj takiego działu jak OGŁOSZENIA i wpisz ze szczególami te ofertę najlepiej z fotkami.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-09 22:27:51 /


Automobilista
Capri.pl :)

Rysiek / 2005-01-09 22:28:28 /


a co jest do kupienia i za ile?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-09 22:33:40 /


trudno oczekiwać zainteresowania po ogłoszeniu w zwykłej gazecie typu giełda samochodowa. Allegro to dobra metoda, ale nie tania (no zależy chyba 20 zł kosztuje taka przyjemność) - mozna wysłać do automobilisty ale najlepsze sposoby to allegro albo capri.pl (jeśli o starego Forda chodzi)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-09 22:36:35 /


a ja mysle ze allegro jest de..best :)
przekonalem sie po dawaniu ogloszen w roznych miejscach
allegro zawsze skutkuje bo cala polska to zna
gazety takie jak zostaly wymienione nie zawsze wpadaja w reke potencjalnego kupcy , strona Capri.pl ogloszenia !!! hmmmm tez nie kazdy ja zna !!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-09 23:44:14 /


zgadzam się z przedmówcą!!
Allegro jest niesamowite! Wystawiałem parę rzeczy i ilość ludzi, która oglądała moją aukcję zawsze była zaskakująca. Np. aukcję z Poldkiem obejrzało przez tydzień 3879 osób i oczywiście poszedł.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-10 07:43:12 /


jeżeli to rarytas a nie zależy Ci czy komuś aby został w Polsce to wystaw na www.ebay.de tam lubią stare fajne fury i nie mają problemów z zapłatą odpowiednich pieniążków.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-10 09:45:03 /


czasem mają ;-)) ps. pająk wystawiałeś już coś na ebay.de ?? jak wygląda opłata za np. cześć do samochodu ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-10 09:47:49 /


Allegro nie jest rozwiązaniem dla kolekcjonerskiego wózka. Na aukcję z Poldkiem wejdzie 600 osób dziennie, a Forda Corsaira czy Prefecta otworzy za tydzień 50 osób, z czego 48 po to żeby zobaczyć jak toto wygląda, a pozostałe dwie dolicytują do 850 zł i będzie po herbacie. Na pewno lepszy jest weteranszos.pl a wprzypadku Fordów może nawet ta stronka Capri.
Ostatnio sprzedawałem na Allegro 10 kompletów alusów do youngtimerów z ustawieniem minimalnej na poziomie 200-250 zł za komplet. Każdy komplet miał od 400 do 900 "oglondocy" i ANI JEDNEGO licytanta. A na Weteranie sprzedałem 2 komplety w tydzień od wystawienia i to w znacznie lepszych pieniądzach.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-10 10:03:42 /


już sam nie wiem:(
dodam, ze poldek był właściwie kolekcjonerski (78rok i miał 385 numer nadwozia).
i wydaje mi się, że każdy kto zna weteranaszos, zna również allegro, a w odwrotną stronę to nie działa.
ale chyba nie o to chodzi, żeby się przekonywać co lepsze;-)
oba miejsca są ok.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-10 10:41:02 /


nie sprzedawałem na ebayu, tylko kupuje

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-10 12:11:28 /


to ja też kupiłem pare rzeczy, ale chciałbym wystawić kilka dupereli- no nic trudno ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-10 15:22:22 /


Trochę handluję na allegro ,jest to tania forma pozbycia się z domu różnych niepotrzebnych rzeczy. Fakt że ciężko sprzedać tam samochód ale gdzie łatwo sprzedać nietypowy model za rozsądne pieniądze. Udało mi się za to na allegro kupić kilka czesci do starych fordów na których nie znał sie sprzedający i nie poznali się inni kupujący np: lusterko do Capri Mk1 za 20 zł (stan średni) albo tylną lampę do Capri mk1 (angielską) też za 20 zł :).

Arni12 / 2005-01-10 15:36:32 /


wielkie dzieki za wszelkie sugestie. po "przeanalizowaniu rynku" ;-) bardziej kompletna lista:

Strony www:
www.allegro.pl
www.weteranszos.pl
www.otoMoto.pl
www.ebay.de
www.ebay.co.uk - skoro to angielskie auto, to moze... :-)
www.Capri.pl

Magazyny:
Automobilista
Classic GT
Chrom&Flammen

Gazety/serwisy ogłoszeniowe:
Oferta.pl (Warszawa)
Anonse.pl
Gratka.pl
Trader.pl, czyli: AUTOBIZNES, AUTOFOTO, AUTO-BIT
AutoGielda.com.pl

Napewno są jeszcze jakieś niemieckie magazyny samochodowe
traktujące tylko o klasycznych Fordach, ale nie udało mi
sie znalezc konkretnych tytułów. Moze ktos zna?
Przyznam że pomysl Pająka z wrzuceniem ogloszenia na
rynek niemiecki bardzo mi sie spodobal

lechu_125p / 2005-01-10 18:53:00 /


lechu - piękny fiacik:)

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-10 20:37:30 /


dokładniej - maniaka starego Forda szybciej znajdziesz tu niż na weteranszos.pl ciekawsze fordy z allegro czasem sie zamieszcza w ogłoszeniach ;-))

PS. o jakiego Forda chodzi ?

125p fajny .......... oby po zimie wyglądało równie dobrze

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-10 20:50:58 /


troche off topic
ale jak ci lechu potrzeba to mam dwa kołpaczki chromowane :)
do tych felg

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-10 21:02:57 /


I jeszcze dwie strony niemieckie:
www.mobile.de
www.autoscout24.pl - o tyle ciekawa,że również wersja np. polska

mtango / 2005-01-10 21:32:06 /


Fiacik w garażu do wiosny, więc zima mu nie straszna. Czekam jeszcze na jakies dodatkowe sugestie. Pozdrawiam wszystkich

lechu_125p / 2005-01-10 21:52:38 /


A brat bliźniak (tyż z Gdańska jest na sprzedaż) Wygląda całkiem całkiem

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41209129

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-04 17:51:14 /


ten model zostanie po wsze czasy u obecnego wlasciciela :)
mysle ze tabliczka wiele mowi reszty nie musze pokazywac :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-04 19:25:35 /