logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » 5 z rzędówki na 5 do V

5 z rzędówki na 5 do V

Witam. Pewien człowiek ostatnio powiedział mi, że po wymianie dzwonu w pięcibiegowej skrzyni z taunusa bądż sierry R4 na dzwon z czterobiegobiegowej skrzyni od V6 można otrzymać skrzynie pięciobiegową do V6. Proszę bardziej wtajemniczonych ode mnie i gościa który mi to powiedział o opinie na ten temat. Czy w praktyce jest to na prawde takie proste? Czy wogóle możliwe? Pozdrawiam

Krayczek Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-11 19:27:06 /


nie jest to takie proste

aby przerobic skrzynie 5b z R4 do V6 mozliwa jest jedynie taka opcja

zalozyc do niej dzwon ze skrzynki 5b do V6 oraz przedluzyc walek tulejka, bylo to juz omawiane wiele razy, poszukaj na forum

nie mozna mieszac czesci od skrzyn roznych typow jak 4b i 5b

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-11 19:34:24 /


hmmm... I tutaj bym polemizowal... Ja osobiście przełożyłem dzwon od skrzyni 4 b od v-ki do 5 b od r4 i wszystko gra- oczywiście obydwie były typ N9, ,no i musiałem dorobić wspomnianą tulejke do wałka sprzegłowego- ale nie jest to trudne. Pozdrawiam

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-12 15:40:55 /


nie ma skrzyni 4b N9
skrzynia 9 to skrzynia 5-biegowa i nie ma innej
jest bardzo podobna skrzynka 4-biegowa typ E
byc moze dzwon od niej podejdzie do 5b, ale tego nie sprawdzalem
od innych 4b na pewno nie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-12 15:52:38 /


więc chyba coś pomyliłem (chodzi o nazwy skrzyń) napewno do N9 (czyli 5-cio biegowej) od capri r4 założyłem dzwon od skrzyni 4b identycznie wyglądającej jak wspomniana N9 tylko, że była 4 biegowa (ta skrzynia była wyjęta z granady lub z taunusa).
Pozdrawiam
ps. jak ktoś nie wierzy to mogę zabrać tą skrzynie na zlot;))

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-12 16:40:48 /


A jak tarcza sprzęgłowa - wałek sprzegłowy , wystarcza wieloklinu ? czy tarcza sprzęgłowa nie jest zbyt mało osadzona na wałku sprzęgłowym ?

Staszek z Chełma / 2005-01-17 20:41:41 /


Widac nie, bo nie jedno auto jezdzi z takim patentem i sprawuje sie bez zarzutow

Mysza liil (EM) / 2005-01-17 22:57:06 /


Jeżdze na takim zestawie juz ze 3 lata i jak dotąd wszystko hula bez zarzutu- to tyle w tym temacie :).
Pozdrawiam

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-18 11:43:21 /