logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » nie kręci aparatem zapłonowym

nie kręci aparatem zapłonowym

nie chce wogóle zakręcić aparatem zapłonowym.aparat zdjąłem i jest ok.nie chce kręcić wogóle zębatką która jestw bloku silnika.

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-13 17:10:27 /


Strzelił Ci pasek rozrządu.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 17:43:44 /


pasek jest tam gdzie powinien być.przejrzałem fotki tego silnika i podejrzewam ze zerwał sie klin który napedza to ustrojstwo ale pewnosci nie mam

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-13 17:48:17 /


Sprawdz dobrze ten pasek - moze być na swoim miejscu , ale sie nie kręcić .
Co do zerwania klina to mało prawdopodobne (nie twierdze ze niemożliwe), bo moment przenoszony przez niego jest praktycznie żaden. Jeśli jednak byłby ścięty klin to uważaj , bo coś mogło przyblokować pompę oleju lub aparat.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 17:55:53 /


dodam tylko ze przed calkowitym zgasnięciem silnika zaczął on nierówno chodzic i strasznie slaby sie zrobil az wkoncu zgasl

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-13 17:58:08 /


mogło wytrzeć ząbki na pasku przez co rozrząd sie przestawił dlatego nie równo chodził i padł, a teraz nie pali bo jest przestawiony, ale jak jest pasek to powinno aparatem krecić, chyba ze ci rozżąd stanął na panewkach???, pokręć rozrusznikiem i zobacz czy koło pasowe na głównym sie kręci i czy na rozrządzie też, bo może pasek sie po nim ślizgać,

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 19:52:27 /


jesli zrobil sie slaby to tak jakby najpierw rozrzad tylko lekko przeskoczyl a pozniej zupelnie stanal
musisz popatrzyc co sie obraca a co nie, nie ryzykowalbym krecenia rozrusznikiem, tylko kluczem za kolo pasowe
zdejmij pokrywe i zobacz czy zawory sie ruszaja
co to za silnik? ma walek w glowicy? skoro mowa o pasku to raczej tak wiec widac czy sie kreci

jesli walek stoi to musial strzelic pasek/lancuch/zeby rozrzadu albo rzeczywiscie ktores z kol rozrzadu luzno obraca sie na walku

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 19:52:34 /


jest to pinto 1.6 gt
jak zakrece rozrusznikiem to zebatka która napedza aparat nawet nie drgnie

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-13 23:15:34 /


źle zkojażyłem,w pinto palec nie jest napędzany zębatką na wałku rozrządu, wobec czego mój powyższy post troche nie ma sęsu, sorry...

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 01:16:58 /


Fakt, o ile pamietam napedzany jest takim krotkim walkiem pomocniczym, dostep do niego jest od dolu, po zdjeciu miski.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-14 01:39:23 /


Cichy ile można mówić.
Sprawdz pasek rozrządu , potem myśl co dalej.
Napęd aparatu zaplonowego i pompy oleju jest wprost z dodatkowego koła zębatego z przodu silnika którym porusza gumowy pasek zębaty !! . Dlatego nie kręć tyle rozrusznikiem bo pompa oleju bez aparatu (a tym bardziej napędu) nie działa! Nie ściągaj misy !
Weź klucz 10 i 19. Odkręć osłonę napędu rozrządu. Wrzuć na bieg jałowy a 19 zacznij kręcic wałem poprzez główne koło pasowe. Sprawdz naciąg paska i czy wszystkie koła się kręcą. Jeśli wszystko jest OK , to bierz się za klin co o nim mówiłeś.
Pozdrawiam

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 08:36:16 /