logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Jaka skrzynka do 2.9 EFI?

Jaka skrzynka do 2.9 EFI?

Jaka skrzynia będzie pasowała możliwie bez żadnych przeróbek lub z niewielkimi do silnika 2.9 EFI. Czy jest jakaś wytrzymała 5-ka z dobrym startem i V-max i jak ją znaleźć,posiada jakieś symbole,oznaczenia czy cuś?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-30 15:05:15 /


Do tego silnika bez problemu pasuje MT75 od Scorpio i Sierrki, ale nie wiem czy bez problemu wejdzie do Capri (ewentualnie trzeba będzie kombinować z tunelem,mocowaniami i wejściem wału). Z Capricowych na pewno wytrzyma typ N (typ 9) tylko będzie potrzebna przejściówka na sprzęgło, ale nie jestem pewny.Można też zamówić sobie ekstra skrzynię sekwencyjną np. z katalogu Burton Power, ale to juz całkiem inna bajka (im bardziej sportowa tym bardziej kosmiczne ceny, które i tak zaczynają się w okolicach Neptuna ;)).

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-01 09:33:35 /


wystarczy skrzynia od capri lub granady 2,8... skrzynie od 2,3 obawiiam się ze moga być za słabe.. w każdym razie zajeździłem 2takie skrzynie na silniku 2,9 :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-01 11:40:35 /


Skrzynka od Capri 2.8 będzie pasować bez żadnych przeróbek do silnika 2.9 EFI czy trzeba się przygotować na wszystko?
A co powiecie o tej. Nic mi nie mówią te liczby ,nie wiem jak bedzie przyspieszać i jaki będzie przybliżony v-max.
Typ:
5 (manualna, 4-biegowa,
w pełni synchronizowana)

Przełożenia: R
- 3.346:1
I - 3.163:1
II - 1.942:1
III - 1.412:1
IV - 1.000:1

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-01 14:18:35 /


jeśli chodzi o komatybilność to silnik 2,9 ma ten sam blok a co za tym idzie te same mocowania i rozstawy śrub... wchodzi więc bez większego problemu... sprzęgło , koło zamachowe i docisk równieżmożna założyć od 2,8..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-01 14:27:37 /


A jak by się 2.9efi ze skrzynią 5 od tego silnika wpasowało do Granady ?
Chodzi mi głównie o skrzynię od Scorpio jak wejdzie do Granady i czy nie będzie problemu z wałem pędnym ?

Pozdro

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-03 17:21:23 /


Włożenie skrzyni biegów od scorpio wymaga kilku przeróbek.
Do siebie założyłem zestaw silnik+skrzynia+wał od scorpio 2.9. Przeróbki wymagają tunel, mocowanie skrzyni biegów oraz wał.
Tunel należy nieznacznie podwyższyć.
Mocowanie skrzyni trzeba przesunąć w tył, najlepiej dorobić obejmy podobne do tych jakie są w oryginalnym tunelu.
Wał skrócić w ten sposób aby nie trzeba było przesuwać mocowania podpory, dochodzi jeszcze skrócenie dźwigni hamulca ręcznego bo jest problem z wrzucaniem 2 biegu.
Mocowanie wału do mostu jest identyczne.
Problemem okazuje się fakt że wał od scoprio ma tylko w jednym miejscu kompensacje długości (skutek niezależnego zawieszenia) czyli części wału od podpory do mostu nie należy skracać na dokładny wymiar ale z pewnym luzem, przez to wielowypust nie będzie pracował na całej założonej długości, jednak biorąc pod uwage że capri jest lżejsze od scorpio nie powinno to sprawiać kłopotu.

SzymoN / 2003-06-03 18:51:07 /


dzięki o to mi chodziło
Pozdro

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-04 22:53:51 /