logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Wymiana gum od kołyski Taunus III 2.0v6

Wymiana gum od kołyski Taunus III 2.0v6

Czeœć.Mam pytanko.Czy ktoœ z was wymieniał gumy w budzie od trzymania kołyski bez wycišgania silnika?Jak to zrobić ?Co odkręcić?

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-14 18:23:10 /


Silnika nie trzeba wyjmowac!!

podwiesic go!! sa takie specjalne wieszaki ze nie trzeba maski zdejmowac , ja tak robilem , ale jak sie takowego nie posiada to podwiesic silnik za jakas belke czy cus (po wczesniejszym zdjeciu maski niestety) i odkrecic od kolyski poduszki silnika

Mozna to robic stronami , czyli najpierw lewa a potem prawa bez wyjmowania calej kolyski !! ja tak nie robilem wiec z praktycznego punktu widzenia nie wiem czy latwo czy nie i jak ??? tak do konca :)

przy wwyjmowaniu calej kolyski pamietaj o przewodach hamownikowych i o paliwowym!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-15 00:51:32 /


nie zapomnij, jak wklada sie gumy , sa oznaczenia (na nich, gumach), a i na wazeline techniczna wciskaj. Nie smaruj zadnym olejem (bo sie rozpuszcza). zaopatrz sie w nowe sruby, z nakretkami (kurcze te ktore sie nie odkrecaja)

kolyske mozna podeprzec podnosnikami od dolu. (ale jest na tyle niestabilna w tym ukladzie, ze nie rob tego sam bo jeszcze sie krzywda stanie)
. generalnie pomaga jak sie przed operacja fure podniesie tak na wyskosc 80-100 cm.

pozdro
ps. i polecam zdrowy rozsadek bo o wydadek nie trudno jak bedziesz sie szarpal ze starymi srubami to cala fura lata.

nmd / 2005-01-15 11:02:18 /


Podlewaruj auto na wysokosc 40 cm, podloz pienki lub kobylki pod podluznice z przodu tak, aby buda stala stabilnie

Odkrec poduszki silnika i podlewaruj silnik z przodu poprzez drewienko, podloz cos pod miske i opusc lewarek - niech silnik zawisnie nie dotykajac belki, wyjmij lewarek.

odkrec walek kierowniczy i zaciski hamulcowe, opusc belke najpierw z gornych srub (niech trzyma sie na przednich), wymien gumy (kolnierzem do zewnatrz), podlewaruj belke, wloz sruby, odkrec przednie sruby, opusc belke i wymien przednie gumy (kolnierzem do komory silnika), podlewaruj i wloz sruby.

Opusc silnik, poskrecaj wszystko, opusc woz i gotowe. 2 godziny roboty :)

Mysza liil (EM) / 2005-01-16 16:04:16 /


Dzieki serdeczne za rade przynajmniej wezme sie spokojnie za robote.Pozdro dla Wszystkich.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-16 20:30:14 /