logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Hm wskaznik na butli do srodka auta?

Hm wskaznik na butli do srodka auta?

Witam, czy jest mozliwe aby w jakis sposob przeniesc wskaznik ilosci gazu z butli do srodka do auta zeby za kazdym razem zeby zobaczyc ile jest gazu nie trzeba bylo otwierac bagaznika wyciagac wszystkiego itd.. troche to jest meczace, owszem jest wskaznik rezerwy w srodku ale nic pozatym... jest jakas mozliwosc przeniesienia tego do srodka auta? lub jakas przejsciowka czy cos?

Somebody Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-19 14:28:00 /


no i zaraz dostaniesz zjebę za nieużywanie funkcji "szukaj"

a link masz tu:

"http://www.capri.pl/forum/3dd0e22a270f8#3dd10b7fb493d"

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-19 14:33:39 /


mozna kupić zestaw: centralkę gazu ze wskaźnikiem poziomu i czujnik na butlę. nie jest to droga sprawa.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-19 15:21:14 /


upsss przepraszam zaraz tam poczytam :)

Somebody Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-19 15:33:42 /


mr Trojkat w tamtym poscie napisales cos takiego:

prototyp wskaźnika powstał i narazie funkcjonuje poprawnie :) ilość gazu pokazywana jest przez orginalny wskaźnik paliwa. czujka zbudowana jest na 3 fototranzystorkach i ma rozdzielczość 9 punktów [tj. 1/8]. układ jest bardzo prosty i przy odrobinie zdolności manualnych do wykonania nawet przez kogoś kto nie ma większego pojęcia o elektronice.. koszty niewielkie [fototranzystorki z odzysku ze starej myszki komputerowej :) i do tego kilka elementów ]

jak będzie ktoś zainteresowany to podam schemat i krótki opis co i jak...

czy jesli to nie problem to moglbym taki schemat dostac? bylbym wdzieczny somebody101@wp.pl

Somebody Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-19 15:39:06 /


Da się zrobić, a nawet zrobiłem taki patent i działa doskonale, oparty jest na zasadzie pomiaru pola magnetycznego w/w magnesiku zawieszonym na pływaku wewnątrz butli, pomiar pola czujnikiem halla. Wskaźnikiem jest wskaźnik logometryczny wzięty od wskaźnika poziomu benzyny. U mnie jest to dodatkowy wskaźnik (jeden z dziewięciu). Ale jest możliwość takiego wykonania, które wykorzystuje oryginalny wskaźnik paliwa, wtedy podczas jazdy na benzynie pokazuje poziom benzyny, a podczas jazdy na gazie ilość gazu.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 00:35:38 /


moglbym taki schemat i krotki opis dostac na maila?? Gleacken@o2.pl z gory dzieki:)

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-15 23:09:25 /


Przyślij mi maila to odpiszę. Już kilka osób brało ode mnie schemat tego urządzonka, niestety nie mam odzewu czy udało się im to zmontować. Jeśli ktoś z tych, co brał schemat jest zawiedzony lakonicznym opisem, to przepraszam, mogę pomóc telefonicznie, ale nie na więcej pomocy z braku czasu nie mam co liczyć. Cały czas noszę się z zamiarem publikacji ustrojstwa w jakieś gazecie dla elektroników, ale z braku czasu schemat leży i leży...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-16 15:47:29 /


Może i ja mógłbym prosić CIę o pomysł tego wskaźnika? W mojej sierce aż się prosi o taki luksus... Chętnie odpiszę jak działa. Bolszoy@op.pl dzięki

Bolszoy / 2005-08-09 22:23:35 /


Witam wszystkich... Mam wielką prośbę. Czy ja też mógłbym dostać schemat i kilka słów wyjaśnienia na maila jak to zrobić. mlodyyyyyyy@o2.pl

Z góry wieeeeeelkie dzięki. Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 00:04:37 /


Jest na stronie taki fajny dzial...
<< "Zrób To Sam" - śladami Adama Słodowego >>
Proponuje tam wrzucic

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 00:23:35 /


jeszcze raz witam i "mała" prośba do trujkąta o ten schemat. raz już pisałem ale bez odezwu...jeśli to nie stanowi problemu proszę o kopię tego schematu. Z góry dziękuję.Bolszoy@op.pl

Bolszoy / 2005-09-01 22:29:12 /


Sorki za "u" dla trójkąta :)

Bolszoy / 2005-09-01 22:30:27 /


schemat jest już zbędny.. pisałem razy kilka.. są dostępne orginalne rozwiązania znacznie bardziej niezawodne! są niedrogie!
http://www.czakram.pl/katalog1.php?name=czujniklpg

po co więc wyłamywać otwarte drzwi. ?

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-05 02:25:01 /