logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » czy gazownicy wszyscy mają gaz legalnie?

czy gazownicy wszyscy mają gaz legalnie?

chciałbym prosić o małą sondę, jak wygląda sprawa formalności z gazem, czy
wszyscy mając gaz, macie go w dowodach rejestracyjnych itp.
a jeżeli instalacja nie jest oryginalnie zamontowana przez uprawniony zakład, to
czy próbowaliście ten fakt maskować, aby psy się nie czepiały lub diagności na badaniach corocznych ?

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-01 23:17:20 /


chcesz zalegalizować gaz?? nie jest to problem... fakt że różnie to kosztuje ale u nas za 200-250 masz legalnie wbity gaz...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-02 08:40:03 /


tzn. homologację tak?..bo teraz tylko zakłady z uprawnieniami do homologowania mogą wkładać gaz do auta, ktore wczesniej nie miało instalki, u nas podobno nie chcą homologować nie swoich wykonań

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-02 09:00:22 /


ciekawe jak chcesz zamaskowac butle z gazem hle, hle
narysowac kwiatki dla niepoznaki?? czy zalozyc jej maske ;))

Maciasek_3M / 2002-10-02 09:35:18 /


butle mozna zamnaskować... ale znacznie trudniej zamaskować zapach gazu :(

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-02 11:35:00 /


W Sulejoowku k/ Wa-wy przemieszczal sie przez pewien okres Fiat 126p
(raczej chyba Bis ????) ktoory miewal zwyczaj tankowania na stacjach LPG. Osobiscie wdzialem go tylko raz w czasie takiego posilku ale ze zdumienia nie wpadlem na pomysl zagadania o tej nowince technicznej a po chwili gdy uswiadomilem sobie ogrom "zjawika", prze-razony odjechalem z piskiem opon :-)

Q_Back / 2002-10-02 17:30:36 /


wszystko zamaskujesz jak nie masz homologacji ale zawsze jak to juz zostalo powiedziane zostanie zapach pod maska bo filtr powetrza zawsze capi od gazu a jak trafisz na policjanat co sie troszke zna to moze zauwarzyc przewody dochodzace do gaznik :( sam mam teraz delemat czy legalna instalka czy przekladka z czegos innego

Zajenty / 2002-10-03 00:23:00 /


ale ja nie mam gaźnika, a pod maską mam tak namieszane, że jeden element więcej (reduktor) można łatwo ukryć, a bagażnik też mam nietypowy, bardzo głęboki (w przód auta) i tam można butlę wcisnąć po czym ustawić nową ścinkę z tapicerowanej pilśnmi np.

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-03 09:02:20 /


ale nadal nie ukryje to zapachu "smrodu" czytaj jak chcesz :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-03 09:34:07 /


Jak chcesz zalegalizować w Płocku to wystarczy:
- Mieć ważny atest na butlę. Jeżeli na tabliczce znamionowej butli jest aktualny, a nie masz papierka, to wystarczy zadzwonić do STAKO i przyślą odpis po podaniu numeru zbiornika i wysłaniu przekazem coś ok.27 PLN.
Jak masz już butlę z głowy, to teraz parownik:
- Kupujesz najtańszy (ok.250 PLN), a Pan wystawia świstek na montaż instalacji.
Oczywiście zerknie czy wszystko gra i zaproponuje wymianę parownika.
Zalegalizowaliśmy z kumplami już 3 instalki. Nie wiem, czy mogę napisać co to za warsztat, żeby go przypadkiem nie zamknęli, ale spróbujcie każdy u siebie - u mnie się da :-)

Mysza liil (EM) / 2002-10-03 20:35:53 /