logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Iskra ginie między palcem a kopułką w 2.8 gaźnikowcu. Ki diabeł???

Iskra ginie między palcem a kopułką w 2.8 gaźnikowcu. Ki diabeł???

Ludzie, co za numer, może ktoś mi pomoże. Zakupiłem auto z silnikiem 2.8 (gaźnik), kupiłem go jako nie na chodzie, poprzedni właściciel nie poradził sobie rzekomo z zapłonem. No i na tą chwilę faktycznie jest coś dziwnego. Przy zamontowanej kopułce i palcu iskra dochodzi do kopułki lecz poprzez palec na poszczególne cylindry nie wychodzi. Jeżeli zdejmiemy kopułkę z aparatu i odwrócimy ją do góry dnem i włożymy palec do środka, wtedy iskra się pojawia. Dostaje regularne impulsy podczas kręcenia rozrusznikiem co widać po iskrze. Czy to możliwe że jest jakiś palec i kopułka co ze sobą nie współpracują a dają się zamontować? Aparat jest motorcrafta, palec też a na kopułce brak oznaczeń. Nie chcę kupować na wariata kopułki i palca bo nawet nie wiem jakie dane podać w sklepie, z czego to itp.

GarazSzymona / 2005-01-25 14:47:34 /


po kopulke zglos sie do chudera, masz ta sama co ja, motorcrafta.

Kriss_MustangII / 2005-01-25 15:24:28 /


palec moze mieć przebicie.. zmień palec i kopółkę i będzie oki.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 15:29:49 /


Chętnie łyknę palec i kopułę co będą pewne. Muszę mieć pewność że to pasuje do tego aparatu, w sensie że będzie chodzić a nie że da się założyć. Być może w tej konfiguracji co zastałem na tym silniku palec jest z innej parafii i nie zgadza się wysokość operowania w kopułce. Nie ma tutaj jakiejś możliwości przypału? Czy mam tylko rzec: "potrzebuję kopuły i palca do 2.8" i wszystko jest jasne?

GarazSzymona / 2005-01-25 15:57:17 /


nie jest to standardowy aparat, tylko aparat motorcrafta (sadzac po kopulce)
wiekszosc miala boscha i te kopulki sa ogolnie dostepne, sa mocowane na blaszki/zatrzaski
Twoja jest na sruby, nie wiem dokladnie jak powinien wygladac do niej palec ale ten co masz wyglada mi na palec do 3,0 essex wiec niekoniecznie pasuje
sprobuj odczytac numer fabryczny z aparatu zaplonowego i napisz cos konkretnego o silniku, numer, rocznik, czy to byl oryginalny silnik z tego samochodu czy juz przekladany, czy moze to byl wtrysk przerobiony na gaznik?

co kopulka ma pod spodem na srodkowej elektrodzie?
-blaszke
-wegielek na sprezynce
-pusta dziure

zmierz odleglosc pomiedzy osia palca a koncowa elektorda, pomnoz to przez dwa i porownaj z odlegloscia pomiedzy przeciwleglymi elektordami kopulki

lub chociaz na oko ustaw palec osia w osi kopulki i zobacz jaka jest przerwa pomiedzy jego elektroda a kopulki

pozostaje jeszcze wysokosc, wsadz palec do aparatu i zmierz wysokosc elektrody nad rantem aparatu
odmierz ta odlegloscod miejsca kopulki opierajacego sie na rancie i zobacz czy siega elektrod


camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 16:56:31 /


sprawdzilem i tak jak mi sie wydawalo
silniki 2.8 do Grandzi po 78r mialy losowo dwa rodzaje aparatow
ten typ z kopulka na sruby ma kopulke 1561654 (oryginal okolo 105zl) i palec 6059418 (oryginal okolo 35zl), ciezko je znalezc w jakimkolwiek sklepie od reki
nie znalazlem nigdzie zdjecia tego palca wiec nie wiem czy masz odpowiedni, ale nie jest to spory wydatek wiec radzilbym zaczac od kupna palca

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 20:02:59 /


Przy takich cenach to chyba lepiej caly aparat na Boscha zmienic, i kopulki/palce latwo dostepne i tanie.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 20:42:57 /


palec do tego aparatu powinien mieć blaszkę sprężystą do opierania się o węgielek, bo ten z kolei jest nieruchomy (nie na sprężynce jak w boschu)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-26 08:59:11 /


Ciąg dalszy mojego przypadku. Wszystko wskazuje na to, że właśnie palec jest nie od parady. Obczaj Bartku, że silnik ten znajduje się w firebirdzie hi hi, klimaty dobrze Ci znane. Tak więc jeśli to możliwe to chętnie łyknę kopułkę i palec do mojego aparatu co są z tej samej parafii albo cały aparat boscha w skrajnym przypadku. Na kopułce mej nie ma żadnego numeru ani oznak producenta. Na palcu jest od góry Motorcraft, 78TF-12200-AA, od spodu Beru EVL063. W sklepie się dowiedziałem że jakieś trzy rodzaje palców niby były ale gościu nie czaił o co chodzi.

GarazSzymona / 2005-02-01 18:22:24 /


spojrzalem na nazwisko i juz Cie kojarze, klimaty blizsze mi sa jednak fordowskie :)

palec jest ok 78TF-12200-AA to numer fabryczny palca 6059418, ale moze ma przebicie
moge zalatwic taki komplet, ale pewnie taniej aparat boscha :), napisz na priva

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-01 20:31:49 /