logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Czy zbiornik paliwa od sierry XR4i 2.8i przypasuje do Capri III ???

Czy zbiornik paliwa od sierry XR4i 2.8i przypasuje do Capri III ???

to co w tytule..
mam zwykły zbiornik i wtrysk
więc chyba lepiej jak będzie zamontowany od wtrysku.
Pytanie kieruję do osób, które mają silnik od scorupy 2.9v6.
Czy wymienili zbiornik jeżdząc na benzynie czy standardowy od gaźnika wystarczy.

Albi_Poznan / 2005-01-26 17:35:27 /


trzeba wlutować "grubą rurkę". od sierry zupełnie nie podejdzie.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-26 18:17:47 /


od sierry nie pasuje.. od gaźnikowego też.. musisz wspawać grubą rurkę od spodu zbiornika i najlepiej kilka przegrod w środku.. zeby paliwo nie przelewało się podczas jazdy.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-26 19:12:30 /


A w jakim celu ta rura?

Piotrek PCK / 2005-01-26 20:40:46 /


do podłączenia pompy paliwa... średnicę ma koło 12mm i musi być od dołu. inaczej pompa może mieć problem aby zassać paliwo.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-26 23:41:45 /


A czy jak się normalnie pompę podłączy do zbiornika nic takiego nie przerabiając to będzie problem?

Piotrek PCK / 2005-01-27 15:55:59 /


bdziesz musiał mieć minimum połowe zbiornika benzyny żeby dało się normalnie jeździć... przy niższym poziomie paliwo podczas jazdy potrafi odpłynąć od smoka co powoduje momentane zapowietrzenie pompy i zdławienie silnika na 2-3s

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-27 16:05:01 /


Albo, jak już Trójkąt, gdzieś mówiłeś na forum można zaopatrzyć się w akumulator paliwa. Tylko czy ktoś wie jak to wygląda ? Mam pompę elektryczną z 2.0 EFI i przy niej jest, większy od niej samej, baniak. Cyz to może jest ten akumulator czy raczej wieeelki filtr paliwa ?

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-27 16:28:06 /


tyle że akumulator ciśnienia nie rozwiązuje problemu... łagodzi skutki ale niedokońca!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-27 17:07:17 /


No właśnie, na forum nigdzie nie znalazłem wątku o tej rurze pod zbiornikiem, a przeryłem jakiś czas temu wszystko dotyczące 2.9.
Możesz napisać coś więcej o tym Trójkąt? Ma to służyć za taki jakby akumulator paliwa tak?
A może jakiś rysunek poglądowy jak by to miało wyglądać?

Piotrek PCK / 2005-01-27 20:02:44 /


W sierrach 1.6 i 1.8 na gazniku montowali akumulator cisnienia. To taka puszka (8 cm srednicy na 8 wysoksci) z trzema koncowkami na wnece prawego blotnika. Koncowki to dolot powrot do baku i zasilanie gaznika. Ile to daje to nie wiem ale jak chce przelaczyc na gaz to wypala i wypala i skonczyc nie chce. Dobra minute.

Redoktiabr / 2005-01-27 20:33:38 /


akumulator paliwa ma wejście i wyjście

Albi_Poznan / 2005-01-27 20:40:13 /


Na pewno nie ten z sierry 1.8 cvh. Ona ma z niego powrot do baku i zawor wyrownojacy cisnienie. Jest zamontowany za pompa paliwa. A poniewaz zawor benzynowy Ig jest pomiedzy tym ustrojstwem a gaznikiem to chyba ta jedna minuta pracy to tylko z komory plywakowej

Redoktiabr / 2005-01-27 20:47:35 /


Piotrek Poznań ta rura to po prostu większa dziura na samym dole zbiornika (ale z BOKU nie od spodu, nic więcej), żeby pompa mogła sobie swobodnie wyciągać paliwko, bez względu na stan wachy w zbiorniku.
to co jest w sierrach jest i w nowszych granadach na gaźniku, ale to po prostu, troche (zbajerzony) trójnik z membranką.
a akumulator ciśnienia wydaje mi się, że powinien być i tak i tak przy pompce, przynajmniej jak robiłem kolesiowi granade 2,8 to był.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-27 22:26:18 /


A jak to by dokładnie musiało wyglądać?

Piotrek PCK / 2005-01-27 22:42:32 /


akumulator ciśnienia był montowany przy k-jetach... na to kształt puszki z 2 końcówkami.. w środku jest membrana i sprężyna.. ciśnienie paliwa odkształca membrane i napina sprężyne a w razie zapoweietrzenia pomy jest w stanie przez chwilę utrzymać ciśnienie...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-27 23:16:38 /


To takie małe "ufa":) Mam takie akumulatorki ale od 2.0 dohc.
A ta puszka z trzema wejściami którą montuje się na nadkolu to nie jest przypadkiem odprowadzacz par paliwa?

Seemann / 2005-01-28 07:49:48 /


Miałem podobny problem w Taunim.
Mój sposób z używanego zbiornika np. Fiesta na jednopunktowym wtrysku wycinasz coś w rodzaju miski, wstawiasz ową miskę do zbiornika od Caprychy doprowadzasz rurkę od pompy paliwa i sprawa załatwiona. Ja dla możliwości czyszczenia zbiornika zastosowałem zamknięcie z fiesty średnica 15 cm.

koral Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-15 00:20:25 /