logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Mocowanie foteli Recaro

Mocowanie foteli Recaro

Nabyłem ostatnio fotele recaro z mysla o zamontowaniu ich w moim rowniez swiezo nabytym capri, ale pojawil sie drobny problem. kupilem woz z wielkimi kublami wyjalem jeden z nich i okazalo sie ze fotel recaro w zaden sposob nie pasuje do mocowania, mimo iz jest ono opisane naklejka ze to do capri (wiec nie bylo dorabiane), a z kolei po stronie kierowcy na mocowaniu jest nawet logo Recaro, ale te nic nie wskazuje na to zeby byla mozliwosc zainstalowania tam tego fotela ze wzgledu na roznice wymiarow szyn w fotelach a mocowan.
Jak rozwiazac problem? Czy przerabiac posiadane mocowania, czy moze ma ktos do sprzedania mocowania, do ktorych beda pasowaly takie fotele. Jakie sa inne mozliwosci?

Mike_mk3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-03 13:24:11 /


domyslam sie w czym tkwi problem

W Capri byly stosowane dwa typy kubelkow, pierwsze z siatka w zaglowku - sa to fotele Forda z korzeniami recaro
drugie to Fotele Recaro z miekkim zaglowkiem i tabliczka recaro na oparciu, byly tylko w 2.8i (nie wszystkich)

oba rodzaje foteli o ile pochodza z Capri maja te same szyny

jednak fotele Recaro byly montowane rowniez w Sierrach i Scorpio, wygladaly prawie tak samo, mialy jedynie wysuwany element siedzenia pod kolanami (te z Capri tego nie maja) i inne mocowania do szyn
jesli chcesz zamontowac wlasnie takie to musisz dorobic pare blach/profili zeby to zamocowac

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-03 14:13:20 /


A czy w fotelach recaro szyny i to to całe do suwania foteli przód / tył były inne niz w zwykłych fotelach ?? czy moze podpasują ze zwyklych foteli od capri czy od taunusa ??

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-21 14:07:00 /


Moje Recaro siedzą na oryginalnych "przesuwadłach" tyle że nie bezpośrednio tzn fotel przykręcony jest do takiej szyny, która stanowi swego rodzaju "przejście" między nimi a szyną. Problem rozstawu śrób więc jest w ten sposób rozwiązany. Nie mam pojęcia czy to czyjaś wydumka ale wygląda raczej fabrycznie. Foteze siedzą w Granadzie i mają właśnie taką wysuwaną półeczkę pod kolanami.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-21 18:53:45 /


Ja kupiłem z Recaro w środku a zainstalowałem inną tapicerem z fotelami z około '77-78 roku i nie musiałem nic przerabiać. A szyby wyglądały identycznie.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-21 19:27:33 /


Przesuwadla do recaro w granadzie sa inne niz do zwyklych foteli w granadzie. Roznica jest w odleglosci mocowania pasa bezpieczenstwa. Plaskowniki miedzy fotelem a szyną sluza nie tylko do mocowania, ale do nadania odpowiedniego kąta pochylenia siedziska.

Mysza liil (EM) / 2007-10-21 19:36:40 /


Oooo fakt Mysza, także zmieniają kąt pochylenia. Więc jednak to oryginalne. A powiedz mi, czy istniały także maskownice tychże dystanso-kątozmieniaczy? Może próbował już ktoś położyć Recaro na szynie elektrycznej? Mam jedno i drugie i chcę elektrycznych Recaro, wie kto co?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-21 21:47:10 /


Ja posadzilem recaro na szynach elektrycznych, takze nie bedziesz pierwszy :) Tylko zostalo mi podlaczyc prad do czerwonej kuleczki :D Maskownice tez dam od elektrycznych, zeby przyciski byly na miejscu. Trzeba bedzie dorobic jakies blaszki ktore beda trzymaly oslonki przy fotelach.

Mysza liil (EM) / 2007-10-21 22:00:15 /


No w modre Mysza, może chociaż z elektrycznym szybrem w kombiaku mi się uda pionierstwo. Zastanawia mnie jedynie to jak będą pasowały te maskownice do fotela, żeby nie było jakiś szczelin brzydkich, żeby to nie odstawało itd. Ale to trzeba po prostu założyć i sie okaże.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-21 23:48:28 /


z tym ze mi chodzilo o capri - mam teraz tak dojeb... te szyny ze siedzenia kierowcy oprocz tego ze się buja to nie mozna przysunąć do przodu (i zablokować w tej pozycji) cały czas mam wysunięte maksymalnie do tyłu

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-22 00:33:09 /


Może to są szyny od Capri w wersji Relax? Tam montowane były skórzane Recaro na biegunach i hydromasażem i tam to tylko bujało;) Ja zaodoptowałem (z braku laku) bardzo dobre szyny od scorpio, wymagało to niewielu czynności i pasują jak ulał a do tego regulacja wysokości mi się pojawiła więc jak już niczego nie wymyślisz to można tak sprawę potraktować.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-22 08:11:49 /


witam, przerabiam podobny temat wlasnie.

mam recaro, najprawdopodobniej od Forda, chcialbym je zalozyc do Capri.

nie ma do niego szyn niestety, jedyne szyny jakie mam to te na fotce z foteli typowych dla superGT.

na zdjeciu widać szyny z wymiarami mocowan do fotela na niebiesko, oraz na czerwono recaro z wymiarami dziur - mocowan szyn.



pytanie jest jak to polaczyc? :) oraz czy po rozmiarze recaro da sie poznac czy to jest fordowskie a zatem czy zwykle szyny fordowskie do recaro/capri beda pasowaly :)

szyny pochodzą z takiego fotela:

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-23 16:42:11 /


jakies male to wyszlo zatem jeszcze raz:

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-23 16:49:05 /


może komuś się przyda:
-fotele recaro z wysuwanym siedziskiem ford scorpio (trzeba było dospawać profil z przodu fotela)
-szyny z foteli capri superGT

MichałPoznań / 2008-04-23 20:57:38 /


cos podobnego bede robil.

juz mam projekt, wrzuce fotki jak bedzie zrobione :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-23 21:13:26 /


Pytanko mam. Zanabyłem sobie szelki. problem w przymocowaniu oczka od strony tunelu z przodu. Mam recaro a tam zapięcie jest przykręcone do szyny fotela (przesuwa się z fotelem). Chodzi o to, że wkręt jest z oczkiem pod szelki nie podejdzie tam nijak. Czy w Granada ze zwykłymi fotelami ma zapięcie przykręcone do budy czy też do szyn fotela. Nie zaglądałem jeszcze pod wykładzinę i nie wiem czy znajdę tam jakiś seryjny otwór do wkręcenia oczka.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-22 12:24:34 /


Granada po lifcie zawsze miała karabinek do szyn fotela przykręcony. Przed liftem do podłogi. Czy w polifcie została dziura w podłodze z przedlifta to nie wiem, chociaż nie wydaje mi się, żeby ja likwidowali tylko pewnie czymś zatkana jest.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-22 13:05:50 /


ok dzięki. zerknę pod wykładzinę jutro bo dziś w robocie gniję :/

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-22 13:37:08 /


Kolejny problem z recaro.
Oparcie fotela pasażera potrafi nagle opaść. To znaczy jak się nikt o nie, nie opiera to zdarza się, że na jakiejś nierówności po prostu się rozkłada. Jak fotel opada to pokrętło regulacji pionu kręci się z nim. Co to może być i do czego zajrzeć żeby to naprawić?

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-01 09:49:14 /


Mam takie pytanko w sprawie Foteli Recaro. Trafiłem fotele które pochodzą rzekomo z manty, na oko zupełnie wyglądają jak te co mam w Capri ale są w dużo lepszej kondycji niż moje więc pomyślałem coby sobie je zaadoptować, przerabiał ktoś temat? Jest to w miarę kompatybilne czy dużo rzeźbienia wokół mocowania szyn?

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-04 13:02:07 /


recaro ma gwintowane otwory mocujące w dolnej części siedziska. Te otwory sa takie same, rózni sie to adapterami i szynami. Więc powinny pasować.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-04 13:41:14 /