logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Odbarwianie Lamp

Odbarwianie Lamp

mam takie pytanie czy mozna czyms odbarwic lamp: jakies proszki, plyny, naswietlanie, grzanie?? tak zeby zyskaly jak najasniejszy kolor a najlepiej przezroczysty bezbarwny
widzialem cos takiego w niektorych taunusach jak lampy stracily kolor od słonca??
moze ktos wie lub sie spotkal z metoda na odbarwienie lamp :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-09 16:22:44 /


Chodzi Ci o szklane klosze? Zrobiły się mleczne?
Właśnie mam to samo u siebie i czyszczę to drucikiem z patyczkiem to uszu nasączonym w spirytusie salicylowym. Biały nalot schodzi bardzo ładnie. Oczywiście czyścić trzeba od środka ;) dobrze wygięty drucik, sprawne dłonie i idzie :) Czyścić trzeba po trochu, a potem zmieniać patyczek na suchy i wycierać to mokre żeby nie było pomazanych śladów jak to białe zaschnie znowu.

Piotrek PCK / 2005-02-09 16:39:36 /


nie o to mi chodzilo
ja chce np z pomaranczowych lub czerwonych zrobic bezbarwne przezroczyste

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-09 17:31:39 /


.. ja mam białe klosze w Dziobaku.. tylko że akurat tylne lampy w dziobaku sa fabrycznie z białego przeźroczystego plastiku który był odpowiednio malowany od środka jakąś transparęntną ( czy jakoś tak..;) ) farbą, ze starości w większości kloszy farba ta kruszy się i odpada już po tylu latach, ja swoje klosze najpierw wyszorowałem w gorącej wodzie, reszte wyczyściłem delikatnym zmywaczem do paznokci :), i gotowe.. tylko pojawia się problem czerwonych żarówek.. bo te co sa w sprzedaży są do niczego, po miesiacu robią sie białe, a kosztują po 4 zł/szt..
w nowszych taunusach lampy robione sa już z barwionego plastiku... także taki sposób raczej nie przejdzie..:).

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-09 17:38:49 /


Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-09 17:40:12 /


a jak z pomarańczowych/zółtych/migaczowych zrobić czerwone? pomalować? czym?

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-09 17:42:10 /


z pomarańczowych zrobic białe kierunki to wiem ale z pomarańczowych czerwone to nie ( ktoś na stronce robi coś takiego kiedyś sie ogłaszał ale wiem ze jak są kierunki są czerwone tzn klosze to zabierają dowody przy kontroli}.Rafał

Łukasz 33 radom / 2005-02-09 17:51:40 /


Klosze to mogą być i zielone, albo nawet bordowe w niebieskie kropki, byle by dawały światło barwy żółtej samochodowej jeśli chodzi o kierunki, stop/pozycja musi się palić na czerwono, a wsteczny na biało.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-09 18:47:38 /


Właśnie, ja też bym chciał wybielić przednie kierunki, a lampę tylną zrobić na czerwono.( z tym drugim mniejszy problem ).
Na allegro jest nie drogo folia naklejana na lampę : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41713642
mam pytanie czy ktoś już to wypróbował i może podzielić się wrażeniami czy warto sobie tym zawracać głowe?
Zastanawia mnie czy w naszych starszych samochodach zbytnio nie przyciemni to świateł, bo nie mają zwierciadeł tak jak w nowych.

S_I_M_O_N / 2005-02-09 20:35:17 /


ja mam przyciemnione białę klosze z tyłu w consulu i sie nikt nie czepiał jeszcze

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-09 20:53:14 /


tylko nie wiem czy posiadanie takich lampek to powód do dumy czy raczej płaczu.

Czasem są tak cudownie przyciemnione że świateł nie widać wcale - i jedzie po prostu samochód widmo. Stop widać 3x gorzej ale co tam fajnie jest ;-)


z kolei białe to ma byc taka tania imitacja lexus-look ? jakoś nie pociągają mnie nowoczesne trendy w motoryzacji .... moze ktoś wyjaśni ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-09 20:56:50 /


Mike zobacz jak sie komponują w moim consulu... a są lekko przyciemnione i ładnie świecą

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-09 21:01:14 /


Main jeśli potrzebujesz białe kierunki do taunusa3 to na stronie fordpolska widziałem takie kierunki za ok119zl.kompl.
Co do przyciemniania lamp lub zmiany koloru to wiadomo że są spec.spraye do lamp.Jeśli chodzi o problem żarówek kolorowych to w jednej z gazet tunungowych(GT albo TUNING)jest oferta z żarówkami diodowymi,montuje się je w miejsce standartowych żarówek,tylko koszt takiej żarówki jest niemały ok.33zl szt.Odnośnie wybielenia pomarańczu lub czerwieni to niewiem zabardzo czym to można zrobić.Chyba że dorwiesz gościa który zajmuje się przeróbkami lamp w amerykańcach to może mógłby coś wymyślić.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-09 22:45:46 /


maroo mi nie chodzi chodzi konkretnie o lampy do taunusa bo na chwile obecna nie posiadam(ale to chwilowe:P) chodzi mi o wybielenie np tylnych
co do lamp diodowych sa dostepne prawie wszystkie kolory podstawowe po
12-16zł "zarówka" polecam bo maja duzo szybszy czas zapalania sie niz zwykle zarowki i swieca"wyrazniejszym"swiatlem i zdecydowanie dłuuuuuuzej
co do foli naklejanej na tylne swiatla dla mnie jest to totalny nieporozumienie
(bez obrazy nikogo) bo nawet nie wiem co ta folia ma przedstawiac
a co do przyciemniania lamp sprayami tu sie zgodze z MikeB4 wogole totalnym hardcorem jest zrobienie czegos takiego w prądnicowym maluchu :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-09 23:05:05 /


biała folia na lampy !!!!
wies!!!!!! jakiej wiele !!!
do plastikowych samochodow !!! porazka

a co do sciemniania lamp to mam swoje zdanie !!! pisalem juz o tym na stronie pewnego samochodu z 3M
fani tuningu pomylili strony i chyba samochody !!! oczywiscie mowie o wspolczesnym tuningu a nie z lat 70-80

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-10 01:06:12 /


SIMON na oklejanie lamp folią szkoda nerwów, to ściema nie wiem jak oni to robią, ale mi zawsze pozostały jakieś pęcherzyki, lepszy jest sprey

wójas / 2005-02-21 10:57:11 /


Wójas - żeby nie było pęcheżykóv to trza to naklejać na vode i potem vszystko da rade bez problemu vyprovadzić - tak robiłem u siebie pasy na aucie.
PEACE

QRA MK1 / 2005-02-21 12:35:16 /


ja mam pytanie troche z innej beczki, mianowicie chciałbym naprawić te srebrne obwódki wokół tylnych lamp w dziobaku, macie jakiś sprawdzony sposób?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-04 13:03:49 /


si si wychromowac na nowo :D

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-04 14:22:51 /


Tak tyle że pewnie ktos za chromowanie zarzyczy tyle co za nowe:) myslałem raczej o jakiejś tańszej metodzie przynajmniej na jakiś czas bo i tak zamierzam wkońcu kupić nowe

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-04 20:19:41 /


15 zł za dm 2 . obwódki może się opłacać pozatym to chrom prawdziwy nowiutki. ale ja za lusterka wychodzi mi 120 zł sztuka to juz gorzej.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-04 21:17:35 /