logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Utwardzenie stabilizatora?

Utwardzenie stabilizatora?

Witam,

mam taki temat do przetrawienia.
Mój samochód z obniżonym zawieszeniem ma zbyt duże wychyły na zakretach i kolo ociera o nadkole. Dzieje się to tylko przy ostrym wejściu w zakręt lub jak dociskam w zakrecie lub na rondzie, kiedy samochód najbardziej się wychyla.

Przypuszczam, ze pasuje coś popracować nad utwardzeniem stabilizatora i łączników (może jakieś poliuretany), ale wolałbym się upewnić zanim zacznę wywalać kasę.

Czy poliuretanowe tuleje na łącznikach stabilizatora mogłyby zniwelować/zmniejszyc takie wychyły?

Qba1983 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-05-21 12:23:55 /


Zmień felgi na inny offset ;)

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-05-21 12:41:31 /


Sprecyzuj co ociera, którym miejscem i o co dokładnie. Stabilizator raczej nie pomoże. Jak koło za bardzo się chowa, to albo tak jak kolega wcześniej napisał - inne ET, albo amorki twarde.
Sam stabilizator można "utwardzić" poprzez jego skrócenie, tudzież przesunięcie punktu podparcia, tak by jego ramiona były krótsze - mniejsza dźwignia, mniej się wygnie.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-05-21 13:01:47 /


Jakie auto , jakie zawieszenie ?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-05-21 13:27:43 /


Ociera o nadkole bo belka przemieszcza się na boki -- u mnie to samo na RS 6x13 et19 .... Myśle nad prostowodem watta zamiast tego beznadziejnego panharda z tyłu ... Ale na et 32 nic nie ociera :D

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-05-21 13:50:18 /


Mije nie chodzi o Fieste :)

Mitsbishi Colt CZT z 2007 roku (tak wiem fe, plastik :), czyms sie trzeba przemieszczac do roboty.

Wyglada na to, ze jak skrece kola na max i dam ostro po gazie to sam rant nadkola ociera o opone wiec ewidentnie samochod sie przechyla za bardzo.

Amortyzatory juz sa twarde. Samochod stoi na gwincie Billstein B14. Generalnie prowadzi sie jak gokart, tylko wczoraj wlasnie zauwazylem ta przypadlosc z przechylem.

Qba1983 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-05-21 13:59:34 /


Sorki za to "Mije" mialo byc Mike :P

Qba1983 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-05-21 14:00:04 /


zmieniałeś felgi i opony ? zejście z szerokości opony powinno pomóc.

na skręconych max kołach i gazie na max to życzę powodzenia przegubom ;)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-05-21 14:24:49 /


Aż tak ich nie masakruję. Sprawdzałem wczoraj na parkingu, koła skręcone i kręciłem kółeczka, właśnie tak jak się robi przy sprawdzaniu przegubów.
Innym razem opona otarła jak szybko wszedłem i docisnąłem skręcając w lewo.

Qba1983 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-05-21 17:42:08 /


Szybko wszedłem w rondo.

Qba1983 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-05-21 17:49:03 /