logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » odpala bez problemu potem skaczą obroty i szarpie na gazie

odpala bez problemu potem skaczą obroty i szarpie na gazie

Mam capri mk3 i taki problemik ostatnio zaczał mi nierówno pracowac silnik na wolnych obrotach troche trzepie a na gazie jak jade to po chwili zaczyna szarpac i spada predkosc jak odpuszcze pedał gazu to troche wyrywa do przodu a jak wczisne zaczyna szarpac mysle ze moze byc to sprawa świec albo świec i termostatu bo wczoraj sie pogorszyło na gazie zaczeło bardziej szarpac a na bezynie obroty skacza troche ale na bezynie nie szarpie jak wczoraj popatrzyłam to jechałem spory kawałek i silnik był niedogrzany swiece musze zobaczyc bo niedawno kupowalem samochód i nie popatrzyłem w jakim stanie sa swiece

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 11:11:22 /


popodpierały się zawory.. trzeba wyregulować luzy i będzie oki..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 11:17:44 /


Miałem podobne u siebie i pomogło skecenie trochę reduktora, więc chyba dostawał za dużo gazu. Objawy były takie, że jak wcisnąłem pedał mocniej lub po redukcji chciałem wyprzedzać zaczynał rwać jakby sie dławił, na jałowym było OK ale bez rewelacji.
Gaźnik był po regulacji i gaz nooweczka założony i regulowany tylko postanowiłem początkowo dać mu więcej gazu (zima była i jakoś gasnął) :) a skutek był odwrotny. Po dokręceniu śruby na reduktorze objawy minęły jak ręką odjął.
Może to pomoże w rozwiązaniu tej kwestji.

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 11:18:03 /


zawory wyregulowane sa dwa dni temu były regulowane i sa dobrze ustawione bo ogólnie chodzi dobrze tylko na wolnych obrotach cos skacza obroty zaworów ani troche nie słychac najpierw tak niałem tylko jak był zimny silnik a akurat jak jest zimny to moze troche nierównio chodzic a nagrzewał sie to było ok a teraz zacho0wuje sie jak by był niedogrzany chyba wymienie termostat co mi szkodzi bo jak parzyłem to nawet jak troche pojerzdze nie za bardzo chce sie nagrzać i obejrze swiece niby instalacja gazowa byla sprawdzana i koles powiedziałał po podłaczeniu do tych urzadzen do sprawdzania gazu ze spalanie mam ok nie dostaje za durzo ani za mało gazu powiedzał jedynie ze musi byc dogrzany silnik instalacje gazowa mam poza tym jeszcze na gwarancji

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 11:26:56 /


dobra i tak dzieki za pomoc musze obejrzec kilka zeczy pokolei i sie dojdzie dokładnie na szczeście mam mozliwost podjechania pod sklep forda do mojego ojca i sobie sprawdzic kilka gratów powymieniac potem mu oddac to co mi nie potrzebne

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 11:35:20 /


narazie troche zmniejszyłem mu dopływ gazu później sie przejade bo odpaliłem niby chodzi ok ale okaze sie jak sie przejade bo rzeczywiscie sie troche chyba zalewał bo szarpac zaczynał po jakims czasie jak sie mu depło mocniej na poczatku bylo zawsze wporzadku

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 13:37:24 /


jak sie zle ustawi zawory na nie takie luzy jak trzeba to moze zle chodzic na gazie i na bezynie

tez moze byc kwestia ze ci reduktor przymarza prze nie dogrzany silnik ale nie koniecznie

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 18:39:43 /


ale to jest dziwne bo dwa dni po ustawieniu zaworów dopiero zaczął szarpac a wcześniej normalnie było i akurat zwruciłem uwage na temperature silnika i bym oprócz termostatu zmienił swiece i przewody bo juz mi ojciec załatwił jest tez opcja jasli chodzi o gaz ze zaduzo dostaje gazu bo zaczeło sie jak mu tak troche depłem troche mu skreciłem zeby mniej gazu szło tylko jeszcze sie nie przejechałem jutro stestuje . a w poniedzalek i tak jade po termostat do ojca , przewody i swiece i wymienie tam sobie

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 19:12:14 /


chuder po ile masz te osłony na nadkola??

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 19:18:50 /


napisz na meila cene

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 19:23:14 /


A może wyprzedzenie zapłonu?

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-19 15:49:06 /


ok dzieki juz mniej wiecej wiem o co chodzi skreciłem mu dopływ gazu jest troche lepiej musze pojechac zeby ktos mi to dokładniej wyregulował , termostat wymienie i świece bo jest niedogrzany silnik niedawno go kupiłem wiec nie wiem ile samochód jexdzil na tych swiecach wiec tez wymienie wyrażnie dzieje sie to po jakimsc czasie jak jade na gazie na poczatku jest ok potem jak juz chwile jade to jak depne pedał gazu to sie dusi poprostu i jak skreciłem troche dopływ gazu to jest lepiej ale jeszcze nie idealnie musz poprostu pojechac zeby mi to wyregulowali

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-19 15:58:33 /


Mozesz miec na przyklad uszkodzone ssanie, nie otwiera sie po nagrzaniu silnika i potem tez sa podobne efekty.

Termostat nie ma tu nic do rzeczy.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-20 22:14:46 /


juz wiem co sie stało juz wszystko ok zatankowałem jakis chałowy gaz po na stepnym tankowaniu gdzie indziej było ok poza tym wymieniłem przewody kopułke i swiece bo juz było trzeba wymienic

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-27 00:00:29 /