logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » średnica mixera a średnica przepustnicy,gardzieli

średnica mixera a średnica przepustnicy,gardzieli

witam
nosze sie z zamiarem montowania instalacji gazowej(już od kilku lat sie nosze i donieść nie moge ;) ).mam gaźnik szuflade i chce na niego założyć mixer palnikowy,tylko zastanawia mnie jaką średnice powinienem zastosować,czy da się to jakoś odnieść do średnicy przepustnicy(np. o X procent mniejszy) lub gardzieli (w tym wypadku bedzie to ciężkie,bo gardziel zależy od podciśnienia :) ).doradźcie coś Panowie(lub Panie :) ),bo nie chce pozwolić gazownikowi,zeby mi pociął puszke filtra i wsadził tam jakieś rurki i fikuśne blaszki.

.mat. / 2005-02-19 22:40:15 /


najpierw napisz jaki silnik i jaka pojemność..

generalnie mikser powinien mieć średnicę palinika taką jak średnica gardzieli gaźnika lub odrobinę mniejszą...

jeśli dasz zbyt dużą średnicę to nie uda się dobrze wyregulować gazu.. lub nie będzie miał mocy przy pełnym otwarciu przepustnicy...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-20 00:04:20 /


jak Trójkąt napisał, a dokladnie: najlepiej nie więcej jak -10% przekroju gardzieli.

Myślę, że tu na forum powinien się ktoś pochwalić z zastosowanego "najlepszego" dla tego dość popularnego silnika ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-20 00:55:54 /


mój silnik z pewnością nie jest popularny,zapewne jedyny taki w Polsce ;)
silnik to dół z 1.3 HCS'a i głowica z 1.1 Valencia GLA.
co do tego,że palnik ma mieć -10%gardzieli,to w tym wypadku trudne do zrealizowania,bo gaźnik szuflada ma gardziel zmienną,sterowaną podciśnieniowo.
w silniczkach z którego wziąłem głowice były stosowane też mechaniczne gaźniki i one miały gardziel 23mm,ale wydaje mi się to śmiesznie małą wartością,zwłaszcza,że zwiększyłem pojemność w zauważalnym stopniu.przepustnica motocrafta VV(szuflady) ma 36mm,więc moim zdaniem takie oczko 23mm zmuliłoby solidnie autko.
pozdrawiam

.mat. / 2005-02-20 08:55:28 /


ale jest to realny otwór jaki powinien mieć mixer przy tak małym silniczku.. no może max 25mm.. przy 1,3l.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-20 10:06:18 /


A tak w ogóle warto do tego ładować gaz? Jeździłem 1.3 na benzynie i wychodziło taniej niż wszystkie LPG. Policz najpierw, weź pod uwagę, że stracisz trochę mocy, i zastanów się. Może wystarczy wsadzić lepszy gaźnik?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-23 14:28:27 /


No właśnie jak to jest. Ja mam 2.8 i mam wewnętrzną średnice miksera 3,3 cm słyszałem że to mało że powninien mieć 5cm, a ciągnie lepiej niż na gazie i zdaje mi się b. Dobrze. Myślicie że jak założe 5cm to będzie lepiej ciągnął???

Sebaxra / 2005-04-22 23:30:05 /


masz prawidłowy mikser.. conajwyżej mógłbyś zwiększyć go do 3,5cm.. ale nie więcej.. przy 5cm przelocie niewyregulujesz gazu.. a na wysokich obrotach nie będzie wystarczającego podciśnienia do dostarczenia odpowiedniej ilości gazu.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-23 17:48:46 /