logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » ssanie elektryczne

ssanie elektryczne

czy ktos moglby mi skrotowo wyjasnic zasade dzialania ssania elektr.??
jak dlugo takie ssanie powinno dzialac po odpaleniu wozu?? dzisiaj chyba z pol godz mialem 2 tys obr na zegarku
czy ssanie jakos sie reguluje??
z gory dzieks

Maciasek_3M / 2002-03-15 09:44:00 /


Ssanie elektroniczne , czyli przez kompa rozumiem :

Działa automatycznie na tempereture silnika , sprawdz czujke specjalna jest w bloku albo sam przewód , może zaśniedzaiała końcówka i nie podaje prądu tak było u mnie jechałem na ssaniu do kazimierza i spowrotem , bo nasadka sie oberwała i nie dawała prądu do kompa , a ten nie wyłączył ssania

RedCar Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-03-18 13:05:58 /


Redcar trochę się rozpędził :).... ssanie elektryczne ma budowę taką samą jak to podgrzewane cieczą chłodzącą... z tą różnicą że podgrzewane jest przez małą grzałkę sterowaną z odzielnego termostatu... tego typu ssanie ma mniejszą bezwładność i szybciej się wyłącza...
co do regulacji to możesz jedynie poluzować 3śrubki mocujące automat ssania i kręcąc całym automatem regulujesz zamknięcie przepustnic ssania... jeżeli chodzi o temperaturę przy jakiej ssanie się wyłącza to zależy od termostatu i niestety nie da się tego podregulować...



Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-18 16:53:42 /


no to ja wlasnie z tym ssaniem ogrzewanym ciecz chlodzaca... jak to wyglada??? czy jest to moze takia "podkladka" pod gaznik? u mnie jest cos takiego, ma logo forda i numer 82 TT (TF?) 9A 689 GB ida z tego dwa grubsze weze ( tak z 2cm sr.) jeden do serwa drugi do pokrywy zaworow od strony kierowcy, jeden tami maly wezyk do gaznika a od strony kabiny, jest takie cos jak by membrana... no i dodam ze z przody tej dziwnej "podkladki" znajduja sie takie dziwne 2 otwory, moze tutaj powinno isc to ogrzewanie? bo u mnie poprostu nic tam nie ma. :(
btw. jak wyregulowac takie ssanie, obroty powinny byc (chyba) 2000 u mnie jest ok 500 natomiast po rozgrzaniu 1200 dodam ze silnik chodzi ladnie zero problemow przy odpalaniu, tylko ze spalanie mnie lekko wk**ia bo jadac baaardzo delikatnie (max 3000@ ) pali mi ... troche ponad 15 (sic!). Dodam ze silnik 2.3
pomozcie!!!!

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-24 18:24:04 /


Nie, ssanie jest z boku, zobacz sobie na shemat instalacji chłodzenia do silnika V (jest na www.capri.pl) to zobaczysz.

trzypion Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-03-24 20:35:53 /


tak tylko ze tam jest do 2.8 na WTRYSKU wiec gdzie tam widzisz ssanie?? ja mam 2.3

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-24 23:42:38 /


Aj, strzeliłem na pałę i ślepakula w płot.
SSanko w gaźniku 2.3 jest po prawej jego stronie (patrząc z fotela kierowcy). Jeżeli masz tam pokrywkę z dwoma króćcami do węży z układu chłodzenia, to masz wodne. Jeżeli pokrywkę z kabelkami - to elektrzyczne.

P.S. polecam Haynesa do caprychy lub grandzi. W razie czego moge pomóc ściągnąć.

trzypion Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-03-24 23:54:33 /


wlasnie jestem w trakcie kupowania pozycji "gazniki obsluga i regulacja" czy jakos tak, wkazdym badz razie sa opisane solexy 32/32 do 38/38 EEIT wiec do v6 jak znalazl :)) jak zekupie to podziele sie info.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-25 11:17:25 /