logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Plastiki - temat tabu ?

Plastiki - temat tabu ?

marmach / 2002-10-06 15:47:27 /


a co chcesz kupic? heheheh

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-06 17:35:31 /


trabant ??? :))

cossi / 2002-10-06 17:46:49 /


What ??

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-06 17:50:48 /


Qrde wysmarowałem cały "artykuł" na ten temat i nie poszło :( Chodzi mi o popękaną tapicerkę np. pod przednią szybą.Myślałem, ze już nie ma sposobu na jej odnowienie (domowe sposoby dają mierne rezultaty), a tu w Giełdzie Samochodowej z 20 września znajduję artykuł pt."Tworzywo tworzy auto".Piszą tam o firmie Plastikauto z Gdańska, która potrafi odtworzyć KAŻDY element tapicerki i każdy najdrobniejszy detal z tworzywa.Uwzględniają skład chemiczny i strukturę materiału.Moim zdaniem to rewelacja w porównaniu zgarażowymi "fachowcami", którzy kleją zderzaki za pomocą spawarek do tworzyw sztucznych :( Podają też kilka środków do ratowania plastików we własnym zakresie. (jak ktoś chce to napiszę jakie) Jeżeli ktoś z Was zna tego typu firme bliżej centrum (Łódź i okolice), to niech się pochwali :) Jeżeli macie jakieś swoje sprawdzone patenty, to też proszę. Pozdro.

marmach / 2002-10-06 18:25:19 /


Nie wiem co robi ta firma z Gdańska, ale spójrzcie tutaj: http://www.justdashes.com - co prawda w USA, ale mam relację znajomego, który stwierdził że takiego wykończenia jak zrobili ci magicy to on nie widział jeszcze w fabrycznym wykonaniu. Technologia jest pewnie dosyć standardowa, więc podejrzewam że prędzej czy później i u nas pojawi się ktoś z taką usługą, i wtedy koniec z popękaną deską w Capri. Może właśnie w Gdańsku są nasi zbawcy - co oni dokładnie robią ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-06 18:47:10 /


Do MK
Cytuję: "Detale takie jak:uszkodzona kierownica, rączka do okna, połamane części na konsoli, sprzęt muzyczny, rozerwane półki". Poza tym naprawiają uszkodzone poduszki pow.amerykańskie reflektory,obudowy lusterek, owiewki,wszelkiego typu lampy. Chwalą się, że praktycznie wszystko da się naprawić.

marmach / 2002-10-06 20:14:56 /


a jakies namiary?

MiChrzan / 2002-10-06 23:25:12 /


Namiary znalazłem w necie, bo w gazecie nic nie było, ale to chyba to, bo z Gdańska :) http://www.plastikauto.com.pl Dla zainteresowanych podaję kilka środków przydatnych do napraw we własnym zakresie, podobno dostępnych na naszym rynku:
-Qick Gird - masa do naprawy ogrzewania szyby tylnej
- Terostat 9220 - masa klejąco uszczelniająca,mocny klej do połączeń-"jak spawany"
- Fast Epoxy - klej dwuskładnikowy
- Karosserie klebe spray - Klej pomocniczy do karoserii
- Terostat 9225 - masa klejąca do napraw tworzyw sztucznych
- Chemikal metal - uniwersalna masa klejąca i wypełniająca
- Terostat 150 - podkład do tworzyw sztucznych
POWODZENIA !

marmach / 2002-10-07 11:27:13 /


Polecam Oldtimer Markt 6/2002 dział Tips und Technik artykuł: Plastik Chirurgie

dugazz / 2002-10-09 21:12:03 /


A ja polecam dwuskladnikowy klej do kotwi(?), trzyma jak metal, wkoncu skleja sie nim metal i skale:), przywiozlem z niemiec. Kolor masy jest szary, da sie latwo obrabiac, ale troche gorzej sie go maluje - podklad obowiazkowo.

Seemann / 2002-10-09 22:09:56 /


kol. Seemann miał chyba na myśli kotwy chemiczne, są to kleje epoksydowe (dwuskładnikowe), które służą w budownictwie do wklejania śrub (kotw) w otworach betonowych. Do dostania w każdym lepszym sklepie budowlanym.
Wady: cena ok. 100zł/szt.; twarde i kruche (chyba, że ktoś klei "budowlaną" grubością warstwy)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-17 13:05:16 /


Ten klej co ja mam jest uzywany przy budowie tuneli, kosztuje kilkaset zloty podobno. Co do warstwy to widocznie miales inne kleje bo wystarczy cienka warstwa. Cenowo jest najlepszy chyba poxipol, jakosciowo tez jest bardzo dobry, spokojnie wystarczy do naprawiania plastikow.

Seemann / 2002-10-17 13:23:14 /