logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » dziobak listwy drzwiowe na około szyby

dziobak listwy drzwiowe na około szyby

witam serdecznie,

mam pytanko, czy ktoś ściągał listwy które znajdują się na drzwiach od strony zewnętrznej te ala chromowane na około szyby, są bardzo sztywne, wyglądają jak by były tylko nałożone, ale nie chcę ich powyginać a coś czuję że tak to się skończy, jakaś koncepcja?:>

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-06-18 21:08:46 /


W capri mk3 nakładka na ramki drzwi jest w kształcie ceownika, który wchodzi na klik i zaczepia się takimi ząbkami o ramkę. Być może wystarczy podważyć od strony boków i odskoczy. Nie ponoszę odpowiedzialności jeśli się nie uda :D

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-06-18 22:49:17 /


Tu jest nieco inaczej --- ramka wchodzi w uszczelkę na takim delikatnym ranciku .... Trzeba podważać na styku ramki z uszczelką żeby wyskoczyła i żeby nie pogiąć -- jeśli uszczelka stara to podgrzej opalarką delikatnie :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-06-19 01:24:16 /


ściągasz to bardzo prosto... mały młotek i mały klocek drewniany.
Otwierasz drzwi, przykładasz klocek do krawędzi listewki (tej krawędzi która "zachodzi" na półokrągły "rant" od góry -nie od strony szyby) i lekko pukasz młotkiem, przesuwasz się kilkanaście cm dalej i pukasz. Nic nie powyginasz, nic nie połamiesz. Ściągałem te listwy z niejednego dzioba i za każdym razem metoda działa. Nie podważaj śrubokrętem bo powyginasz. Po metodzie "młotkowej" listwy nie stracą profilu i będzie je można z powrotem "zatrzasnąć" na ramce drzwi.
Metodę obrazuje profesjonalna rycina:

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-06-19 10:28:03 /


Kuzwa to 4dr ? :D No to też ściągałem wlasnie tak jak pisał Zoggon -- ale nawet tą metodą można je delikatnie skrzywić :/

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-06-19 12:05:44 /


oo dzięki, dobry patent, już wszystko rozumiem, z obserwacji widziałem że z jednej strony jest mniej zagięta, tylko rozmyślałem jak ją z tamtej strony wybić ;]

niech Wam Bóg w dzieciach wynagrodzi:P

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-06-19 14:06:31 /