logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » Kolor czujki temperatury w 2.6 V6

Kolor czujki temperatury w 2.6 V6

Witam
Problem bz juz poruszany na forum, ale bez konkretnych odpowiedzi. Wiem, że są inny ludzie, którzy mają 2.6 w swoich wozach, wiec pytam:

Jaki kolor powinien miec czujnk temperatury w granadzie coupe 2.6 z 75 roku, z "nową" deską 6 zegarową. Ja mam jakos taki różowiutki ale cos słabo działa ;(

michalch83 / 2005-03-01 21:36:22 /


Jeśli mnie pamięc nie myli to chyba czarny.

jakub binek "scorpio" / 2005-03-14 15:12:00 /


heh czujników jest duzo i wskaźników tez ... musisz dobrać czujnik do wskaźnika ja tez sie z tym męcze :D albo kup komplet czujnik ze wskaźnikiem :D

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-14 15:41:12 /


Ja wczoraj kupiłem czerwony powiem Ci jak działa jak zamontuje, po co mamy popełniać te same błędy. Też mam deskę sześciozegarową od Consula i czarny działał mi dupowato jest możliwość, że był uszkodzony bo nie miałem nowego. Po nagrzaniu silnika pokazywał ledwo pierwszą kreskę. A czujnik dobierasz do zegarów bardziej niż do silnika bo temperatura cieczy jest chyba taka sama z wyjątkiem 2,9 chyba :).

Pankol / 2005-03-15 09:59:06 /


Btłbym wdzieczny za info jak działa ;)) Skoro masz 76 rok to mamy takie same zegray wiec powinno byc to samo ;) Pozdrawiam

michalch83 / 2005-03-15 20:33:29 /


Dzis znalazłem w garazu czerwony czujnik ( zwykła czerwien, nie jakis tam krwisty czy rózowy;) założylem i działa!
Po nagrzaniu autka- 30 minut na wolnych ( w większości;])obrotach wskaznik doszedł do około 3/4 skali...
CZyli jest git;)) a przynajmnije lepiej niz nie pokazujący w ogóle..
Silnik 2.6 V6, deska 6 zegarów- granada mk1 po liftingu.

michalch83 / 2005-05-09 18:49:02 /


Bardziej na przyszłość - można też dobrać wskaźnik do czujnika. Zmieniając nieco napięcie podawane na wskaźniki - temp. i paliwa. Albo w przypadku zbyt wysokich wskazań obniżając napięcie (wymiana regulatora - odpowiednie z serii LM lub włączenie diody typu np. 1N400 w szereg w kierunku przewodzenia, daje ok. 0,7 V spadku napięcia), lub podwyższając napięcie podawane z regulatora (wymiana regulatora napięcia).
Lub też włączając rezystor w szereg z czujnikiem - przy zbyt wysokich wskazaniach. Nie chodzi przecież o wartości bezwzględne, ale o orientację o temperaturze płynu w silniku.

mtango / 2005-05-09 20:11:20 /


Nic nie rozumiem o czym mówisz ;] co nie zmienia faktu , ze pewnie masz racje ;]
Ale poki co działa;]
przez przypadek bo przez przypadek ale dziala;]

michalch83 / 2005-05-09 22:12:58 /


O.K. - jak ktoś będzie miał problem z dostaniem właściwego czujnika lub wyskalowaniem - pomogę w sposób bardziej przystępny.

mtango / 2005-05-09 23:35:49 /


Kurcze a mój czerwony nie dzała jeszcze gorzej niż czarny wskazówka nawet nie drgnie. Zegar działa bo jak kabel dotknę do masy na krótko to się wychyla na maksa. Co robić pomóżcie.

Pankol / 2005-05-11 09:21:25 /


Dziwne to dosyc, bo przecież mamy ( a prznajmniej powinismy miec)takie same zegary... Masz na pewno zegary poliftingowe??? tzn zwykle a nie jakies rurowe???
Jesli tak to nie wiem dlaczego moze nie dzialac...
A ten czerwony nie jest przypadkiem jakies przyblakły albo w druga strone za mocny, bo z tego c owiem to tych kolorów (i odcieni) jest duuzo ;] z 10 chyba;/
Moze problem rozwiaże oryginalny motorcrafta ( chyba)- camaro kiedys taki mial, chcialem kupic- ale cena 80 zl jesli sie nie myle..
Troche szkoda na eksperymenty;/
Pozdrawaim i owocnych prób ;]

michalch83 / 2005-05-16 23:16:04 /


ufo oryginalnych tez jest kilka ... więc najlepiej chyba doświadczenia prowadzić albo zamontować cyfrowy temrmometr koszt wykonania to jakieś 80zł :D i po problemie :D sam chyba tak zrobie

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-17 00:06:20 /


Ufo ja mam konsolę na sześć zegarów okrągłych dosyć głęboko zapuszczone w deskę takie jak często bywały przy Consulu nie wiem czy były jeszcze jakieś inne, bo moje klasyczne od Granady wywaliłem i wstawiłem te z Consula z 1976 roku. A czujnik mam faktycznie nie czerwony tylko jakiś rużowawy czy cuś sprubuję kupić czerwony w MW auto włoska podruba kosztuje 15 zł.

Pankol / 2005-05-23 16:07:11 /


Hmm.. Ja mam takie zegary ja na pierwszym zdjeciu. Ty pewnie masz takie jakie ma Marcin Skorek (pożyczyłem zdjecie ;] w swoim consulu.. (drugie zdjecie). Jak masz te okrągle rurowe to nie gwarantuje ze bedzie działać czujnik, ale spróbować mozesz ;]
Ps. nie masz tych swoich oryginalnych zegarów jeszcze gdzies w garazu???

michalch83 / 2005-05-23 16:44:23 /