logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Ogrzewanie tylniej szyby.

Ogrzewanie tylniej szyby.

Nawalilo mnie ogrzewanie tylniej szyby - nie ma napiecia na jej wyprowadzeniach. Sprawdzilem przekaznik, bezpiecznik, w porzadku, usilowalem spradzic wylacznik na przodzie, nie sprawdzilem, zrobilem zwarcie po wyjeciu przekaznika na obwodzie zasilania szyby - nic to nie dalo. Gdzie szukac uszkodzienia ?

slawomir / 2005-03-03 06:25:20 /


w takiej sytuacji szykaj masy :]
sprawdz miernikiem kabel .... plusowy od przekaźnika do szyby oraz sprawdz czy masz dobrą mase (-) odpowiednio masa powinien być drógi kabel od szyby ( nie plusowy) mogło Ci coś lekko zardzewieć albo zaśniedzieć i jusz masy niema
a to w fordach często sie zdarza

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-03 07:49:50 /


po pierwsze czy chodzi o starego Forda ? bo coś mi sie nie wydaje

po drugie były juz 3 takie tematy - wystarczyło sie dołączyć do poprzedniego a nie zakładać nowy.


Jeśli chodzi o uniwersalną rade - polecam warsztat jakiegoś elektryka samochodowego......

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-03 07:54:52 /


Z tego co wiem, to napięcie w obwodzie ogrzewania szyb pojawia się dopiero wtedy, gdy jest napięcie na alternatorze. Więc gdy te próby przeprowadzane były na zgaszonym silniku, a przekręcony był tylko kluczyk w pozycję ON, to mogło nie być napięcia. (tak jest przynajmniej w moim)

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-03 11:03:08 /


Niestety, ale oba wyprowadzenia tylniej szyby sa uziemione, przy niepracujacym i pracujacym silniku i po wlaczeniu szyby. Nie ma zadnego napiecia przy pracujacym silniku.
Wydaje mnie sie, ze prosciej bylo zreperowac zagraniczny samochod "P70" lub "Trabanta" niz nowoczesny samochod.
Co nalezy zrobic, aby szyba dostala napiecie ?
Najprosciej isc do elektryka, ale moja emerytura jest niska a elektryk bierze duzo.
Pozdrowienia.

slawomir / 2005-03-06 00:58:51 /


Najprościej zdobyć schemat i przeanalizować. Albo rozbebeszyć auto i iść po kablach i patrzyć skąd "plynie woda". Na razie tylko tyle mogę poradzić

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-09 06:36:37 /


Jeszcze jest jeden sposób, praktykowany przez 80% elektryków- wyciąć stare kable, podłączyć solidną masę z jednej strony. A z punktu w którym występuje 12V po przekręceniu stacyjki pociągnąć przez wyłącznik kabel do szyby. Tylko pamiętać, żeby nie włączać ogrzewania szyby kiedy silnik nie włączony a tylko stacyjka przekręcona

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-11 00:41:53 /


Znajomy inzynier pomogl mnie naprawic ogrzewanie tylniej szyby. Po zdjeciu wykladziny ze slupka przy tylniej szybie ukazal sie uklad scalony do ktorego byly doprowadzone wyprowadzenia z napiecien +12V i antena zewnetrza. Gdy otworzylem pudelko, okazalo sie ze wskutek wysokiej temperatury sciekla cyna i uklad nie dzialal. Teraz klopot z kupnem nowego elementu.
Dziekuje za pomoc !

slawomir / 2005-04-14 21:29:53 /