logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Blokowanie się koła podczas cofania

Blokowanie się koła podczas cofania

Hej
przy jeździe na wprost nie ma problemu, jednak jak cofam, lewe tylne koło blokuje się. To nie chamulce. Czy to atak? Może mieć wykruszony ząb i dlatego się blokuje? Ale dlaczego tylko na wstecznym?

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-12 17:36:00 /


Taunus 3 1,6

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-12 17:36:47 /


na bank nie hamowniki ???

mialem to samo w taunie

i to byla wina zlych szczek , nie takich jak trzeba i oczywiscie jeszcze zapinki trzymajace szczeki wypadały i wtedy bylo to samo !!! daje wsteka a tu kolo stoi !!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-12 18:15:12 /


oczywiście nie na bank, bo nie rozbierałem jeszcze ani tego, ani tego, ale jak podlewarowałem auto, to koło zatrzymuje się ze stukiem.

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-12 18:18:17 /


prawy tył robiliśmy, więc wiadomo co tam siedzi, ale zajrzyj do bębna, podobne efekty są jak się okładzina odklei od szczęki.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-12 18:18:30 /


albo jakiś kamień czy coś tam siedzi i jest tak umiejscowione że przy jeździe do przodu hałasuje a do tyłu blokuje kółko.
zdejmij bęben żeby to sprawdziź, jak nie to to będziemy szukać dalej.

grabasz / 2005-03-12 19:16:03 /


Ja tam się nie znam, ale do listy hipotez dorzuciłbym blokowanie się linki hamulca ręcznego.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-14 16:40:13 /


to akurat łatwo sprawdzić, podnieście za most cały tył i kręćcie do tyłu pojedynczo koła.
Napewno okaże się, że to tylko jedno jest takie nawiedzone ;)
Łożyska, czy koła zębate bardzo żadko mają takie uszkodzenia, ale latające luźno szczęki hamulcowe, ich części, lub inne kawałki w bębnie mogą się właśnie tak zachowywać jak sprzęgło jednokierunkowe.

pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-14 21:45:58 /


Zapomniałem odpisać :)
oczywiści ebyły to szczęki. A dokładniej odklejona bieżnia. Przy cofaniu zadzierała się i zatrzymywała efektownie koło. Dzięki za wszelkie podpiwedzi.

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-06 17:38:30 /


dlatego wole sobie zregenerowac i przynitowac samemu jak jezdzic na nowym g#$%$ie co sie odkleja...

Mysza liil (EM) / 2005-09-06 17:59:44 /