logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Ford Transit Prosiak - Turek - przednie zaweszenie.

Ford Transit Prosiak - Turek - przednie zaweszenie.

Witajcie, mam takie szybkie pytanie:
Czy przednie zawieszenie w Prosiaku i Turku jest takie samo? Interesuje mnie kwestia zwrotnic, piast, łożysk, tarcz hamulcowych, zacisków, tłoczków etc. Czy to wszystko w obu tych modelach było zamienne tak jak np w Taunusie 1, 2, 3 ?

bad ass boy / 2014-08-05 00:21:08 /


osobiście nie wymieniałem, ale wygląda tak samo. Jesli dodać do tego że podłoga ta sama i rozstawy, to na 99% to samo.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-05 09:23:24 /


Nie wiem jak było we wcześniejszych modelach. Mam dwa zawieszenia po 1978r
1 1985r mocowanie zacisku hamulcowego wykonane z jednego elementu wraz z piasta, metalowa osłona tarczy hamulcowej przykręcana na trzy śrubki
2 1980r mocowanie zacisku dokręcane do piasty, osłona tarczy hamulcowej przykręcana na cztery śrubki

W obu przypadkach piasty te same tarcze hamulcowe i zaciski też, drążki kierownicze jak i rozstaw resorów taki sam.
Na pewno były dwa rodzaje resorów pojedyńcze pióra paraboliczne w benzyniakach
oraz resory dwu piórowe chyba stosowane w ropniakach

t o m a s z Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-08-05 23:04:01 /


Dzięki Panowie za wasze cenne spostrzeżenia!

bad ass boy / 2014-08-10 21:02:31 /


Podłącze się tutaj. Na Zdworzu mysza z bobikiem obczaili, że mam takie inne coś zamontowane w transicie. Jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi. Było tam sobie i tyle. Taki jakby reakcyjny. Ale jest to tylko z jednej strony. Czy ktoś już na coś takiego trafił? Auto że Szwajcarii.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-28 17:00:37 /


Hmm... Coś jak Panhard czy jak to się tam nazywało do przytrzymywania mostu?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-28 20:29:27 /


Hmm. Wygląda mi to na jakąś samoróbkę. Może komuś geometria belki z przodu uciekała i se podciąg z regulacją zrobił. Tym bardziej dziwne że z jednej strony.

Marcin P. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-28 21:39:12 /


Miałem cztery transity mk2 w różnej konfiguracji i w żadnym takiego ustrojstwa nie było.

Marcin P. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-28 21:41:33 /


Właśnie dzisiaj RSIntel napisał mi, że w dwóch to ma i jest z obu stron. Na grupie fb Transit mk1 mk2 owners też mi napisał koleś, że ma to u siebie i jest z dwóch stron.
Obstawiam, że u mnie były 2, ale po wizycie Janusza migomatu w mocowaniu resora prawym ten element już nie wrócił na swoje miejsce.

MikeB4 też ponoć u siebie masz coś takiego z dwóch stron. Prawda to?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-28 22:24:22 /


kupię stabilizator taki jak widać obok tego ustrojstwa

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-29 07:41:52 /


Jeszcze nie tak dawno byl taki "oryginalny" zestaw stabilizatora na ebaju za chyba 200£ ale patrzac jak to jest mocowane i w jakim stanie to mysle ze za ta kase samemu mozna dolozyc , kwestia znalezienia odpowiedniego stabilizatora , dwa laczniki dwie blachy mocujace do nadwozia jarzma do belki. Nie wiem czy to jest oryginalne akcesorium czy to "hand made" bo tak wyglada no i kluczowe pytanie czy jest sens zakladania ale to juz osobny temat .

Damian74 / 2020-06-29 08:53:17 /


to oryginal. Jesli ktos bedzie robil takie cos to chetnie zamowie mocwania lacznikow do nadwozia

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-29 08:55:55 /


po przeprowadzonym badaniu na odpowiedniej liczbie użytkowników wniosek jest taki, że różnica z i bez stabilizatora jest bardzo duża.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-29 08:56:06 /


Ten drążek może służyć do ustawiania równoległości osi. U mnie jest jeden z lewej strony.
Co do stabilizatora to ciekawe co w miarę dostępne z innych samochodów mogłoby pasować - macie jakieś pomysły albo realizacje?. Ten na zdjęciu to oryginał - mam go w serwisówce Haynsa

turning / 2020-06-29 11:26:13 /


mercedes kaczka 207/209

t o m a s z Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-06-29 21:32:08 /


No to dowiedziałem się czegoś nowego nt. Transita.
Moje transity były wybrakowane:P
Z racji kontownikowatości wykonania tych podciągów byłem raczej pewien że to samoróba a tu mnie Dred zadziwił tym ciekawym wynalazkiem:)
Trochę mi się to kłóci ze swobodną pracą resoru, na pewno nie pozwala pływać belce z resorem przód tył, no i można sobie nieco poprawić ustawienie geometrii.

Marcin P. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-29 22:52:20 /


Tak - mam taki łącznik gdzieś na stanie bo na aucie z tego co kojarze to nie - a być raczej powinien :) Dlatego pod muzeum w Speyer dokładnie obfociłem Ci spód Transita :D A 212 się zastanawiał o co mi chodzi :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-30 02:10:40 /


domyslilem sie , dlatego lezalem pod Transitem dreda. Tylko wtedy mój pomysł na powód stosowania tego drazka byl przesztywnienie wzdłużne resoru po stronie którą szarpie przekładnia kierownicza. No a teraz, kiedy są po drugiej stronie ... dunno

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-30 07:45:42 /


Mike, ale masz jeden czy dwa?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-30 08:29:40 /