logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Papier do uszczelek

Papier do uszczelek

Witam, może ktoś wie gdzie można przez neta kupić specjalny papier do uszczelek ( http://www.ekonit.pl/plyty_p.htm )? W sklepach motoryzacyjnych tego nie mają, w jakich sklepach tego szukać?

Seemann / 2005-03-14 20:56:30 /


przez neta jeszcze takich drobiazgów to nie próbowałem kupować :)

Zależy co chcesz uszczelniać i w jakich miejscach.

Jeżeli już koniecznie sam chcesz dorabiać, to z reguły wystarcza zwykły prasowany karton (tektura) o gr. ok. 1mm o obu chropowatych płaszczyznach (nie kredowane).
Uszczelnia doskonale za pomocą smaru niemal cały silnik (pod warunkiem względem równych powierzchni). Efektem jest jedynie "pocenie się", objawiające się zatłuszczeniem uszczelnianej krawędzi.
Można to dostać, lub znaleźć w różnych przypadkowych miejscach: w papierniczym (nawet jako np. okładka ;) ), u dzieciaków w tornistrze, w piwnicy jako pudełko itp.

Bardziej "pro" jest impregnowany preszpan (mocniej prasowany i gładszy papier), najczęściej koloru jasno-brązowego. Można go na silikon składać, bo na smar muszą być jeszcze lepsze krawędzie niż pod zwykły karton. Nie poci się jakkarton wraz z eksploatacją. Do dostania chyba czasem w Agromie oraz w elektrycznych jako izolacja przekładkowa (do trafo, uzwojeń itp.).

Wytrzymują takie uszczelki spokojnie do 300st.C, oczywiście jak są sprasowane pomiędzy dwiema uszczelnianymi płaszczyznami.

Potem to już kolejce są azbeściaki ;) Nie papier to, lecz kręgielit, który dużo trudniej wycinać, łamie się (ma dużą ziarnistość/włóknistość), ale wytrzymuje dużo wyższe temperatury. Do dostania na metry również w Agromie.

Żadne z powyższych nie występuje zbyt popularnie w "nowocywilizowanych" sklepach, ale zawsze można próbować trafić tuż za rogiem ;)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-14 21:29:24 /


Ok, dzięki za odpowiedź:)
Rozkręciłem część kolektora dolotowego (polerowałem) i musze wymienić jedną uszczelke, zamawiać jedną uszczelke ze stańów jakoś mi się nie widzi więc chce ją dorobić.
PS W mieście obok znalazłem już sklep który ma taki papier:)

Seemann / 2005-03-15 15:38:13 /


jakiej grubości preszpan jest dobry na dorabianie uszczelek typu podkładka pod obudowę termostatu, do gaźnika, pod dekielki różnego rodzaju (paliwa, dyfra, etc.) ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-28 20:35:34 /


w agromie i innych sklepach rolniczych sprzedaja arkusze czegos takiego gumopodobnego do własnego wycinania uszczelek u mnie sprawdziło się bomba duzo lepiej niz papiery i kartony a cena chyba 9 zł za a4 była 2 lata temu

pib84 / 2011-09-29 11:22:44 /


ok to wiem. Arkusz preszpanu to to czego potrzebuję. Maja nawet na allegro w dowolnej grubości. Tylko nie wiem jaka grubość jest właściwa do zastosowań w motoryzacji...

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-29 13:15:53 /


Do gaźnika myśle że 0,4 bedzie ok. Ja wycinam z takiej grubości białej tekturki uszczelki do gaźników, i swoich silniczków modelarskich i jest ok. jedyny minus to jest pocenie się takiej uszczelki. Chyba też muszę się rozejrzeć za takim preszpanem:).

Kilgore / 2011-09-29 13:31:11 /


a do silnika ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-29 14:40:17 /


Do silnika to 0,6-0,8.
Zależy jeszcze w które miejsce ale raczej takie grubości.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-29 17:10:35 /