logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » I Rajd BGC: rozpoczęcie sezonu 2005

I Rajd BGC: rozpoczęcie sezonu 2005

Dwie wiadomości mam: jedną złą :( ale drugą za to dobrą :)

Zła dotyczy odwiedzanych przez nas rajdów Automobilklubu Polskiego - rozpoczęcia sezonu 2004 http://www.capri.pl/page/40768bcc19f3d i zakończenia tegoż http://www.capri.pl/page/41782174a9ba0
Otóż w tym roku organizacja otwarcia sezonu nie przypadła naszym kolegom z CMS-u i KMPZ-tu tylko jakiemuś tam Panu, według którego auto zabytkowe to tylko takie, które zostało przed wojną wyprodukowane. W związku z tym możemy zapomnieć o dopuszczeniu naszych furek do zabawy. Na dodatek cały rajd najprawdopodobniej będzie polegał na przywiezieniu tych zabytków na lawetach do Norblina, ustawieniu ich tam i podziwianiu jak ładnie stoją :)

To teraz wiadomość dobra :)
Chłopaki z CMS-u podczas któregoś z melanży w BGC złapali zajawkę, że w takim razie zrobią swój rajd w terminie niekolidującym z tamtym.
Ergo: I wilk syty i owca w ciąży :)
Wklejam zatem oficjalną zapowiedź i serdecznie zapraszam
liil

----------------------------------

I Rajd BGC: otwarcie sezonu 2005 (2005-03-14)
Pomysł zabawy, którą nazwaliśmy "I Rajd BGC: rozpoczęcie sezonu", zrodził się w naszych głowach podczas jednego z "tych" weekendowych wieczorów spędzanych w BGC, kiedy to człek pod wpływem spożytych płynów staje się bardziej kreatywny niż zazwyczaj... ;) Już nie pamiętam, czy to Bubu czy Wituś zarzucił temat a potem samo poszło :) W kwestii organizacji rajdów my, czyli piszący te słowa Irek ani August, doświadczenia nijakiego nie mamy więc zdaliśmy się w 100% na ekipę związaną z Kołem Młodych Pojazdów Zabytkowych przy Automobilklubie Polskim (a jednoczesną silną reprezentację Centralnego Magazynu Syren) czyli: Bubu, Wituś, Kazio, Janosik, itd...
Idea była następująca - po raz kolejny fajnie rozpocząć sezon motoryzacyjny. Poprzednie dwa rajdy: otwarcie i zakończenie sezonu 2004, organizowane przez ekipę KMPZ, cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony uczestników i zostały ciepło przyjęte przez środowisko pasjonatów motoryzacji, warto więc chlubną tradycję kontynuować...
Myślę, że BGC powoli staje się miejscem rozpoznawanym wśród motoryzacyjnie-pozytywnie zakręconych osób i przyczynia się w pewien sposób do integracji tego środowiska - ufajmy, że tak jest istotnie... Na pewno chcielibyśmy, by tak się działo - takie bowiem przesłanie towarzyszyło nam przy tworzeniu Clubu...
Zapraszamy zatem wszystkich przyjaciół BGC, pasjonatów motoryzacji, posiadaczy old- i youngtimerów do wspólnej zabawy pod hasłem "I Rajd BGC: rozpoczęcie sezonu 2005". Gwarantujemy doskonałą atmosferę i nie tylko sportowe emocje :) Będzie to nie tylko rajd ale przede wszystkim zabawa, wspólne grillowanie a wieczorem "bal komandorski nieco inaczej" ;) czyli impreza do białego rana...

Ze względów organizacyjno-logistycznych osoby zdecydowane na udział w imprezie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń (na załączonej karcie) do dnia 3 kwietnia 2005 (niedziela), oczywiście po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem, i jego akceptacji.

Pozdrawiam
Irek Kwiecień
http://www.british-garage.waw.pl

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-15 09:53:48 /


Ha nie zauważyłem, że jest tylko data dodania informacji do kalendarza a nie ma w zapowiedzi daty rajdu :)
Tak więc bez obaw, jeszcze nie jest po wszystkiemu, rad nie odbywał się wczoraj tyko bedzie 9 kwietnia. Wrzucam jeszcze linka do strony z informacją i z kolejnymi linkami do regulaminu i karty zgłoszeniowej.
Przepraszać za zamieszanie :P

http://www.bgc.webd.pl/news/index.php?news_id=11

Niech liil będzie z Wami

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-15 10:07:29 /


sie pojedzie :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-15 11:58:26 /


takie co przed wojna zostały wyprodukowane to conajwyżej dobry materiał na hot-roda ;)
jak skończe fure to bede, a jak nie to tez pewnie bedę... pozdro. liil

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-15 16:25:48 /


ja startuje, hehe :>

Rydzu liil Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-16 08:02:17 /


hmmm
moze sie pojawie??

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-16 09:43:58 /


No niezły przekrój autek jest już zadeklarowany, tylko naszych trochę mało.
Zgłaszać sie jeszcze można przed samym rajdem.
Nas (liil) jeszcze nie ma na liście, ale ja, Rydzu, Marian i Hubert też startujemy.

Lista pobrana ze strony http://www.british-garage.waw.pl/

Lista zgłoszonych pojazdów (załóg). Stan na 04.04.2005.

1. Jawa 20 Skuter,1979 - Marcin Piwowarski
2. Volkswagen Buggy/Volkswagen 1303,1975/1973 - Krzysztof “Buggy” Czarnota
3. Ford Granada 2,8v6 automat,1982 - Paweł Witecki
4. Austin Mini,1979 - Andrzej Szymański
5. Mini Morris,1981 - Jarek Kowalski
6. Rover SD1,1982 - Wojciech Spirydowicz
7. Opel Ascona C,1985 - Karol Boński
8. Austin Mini Morris,1990 - Leszek Rumianowski
9. Opel Ascona B,1980 - Rafał Turowski
10. Toyota Celica 1,6 Sti(kat),1992 - Rafał Pawłowski
11. Volkswagen Scirocco II GTS,1984 - Tomek Brzywczy (wind)
12. Volkswagen Scirocco Scala,1987 - Konrad Ganczarski (Sianek)
13. Wartburg 353,1967 - Maciej Puff
14. Toyota Celica,1989 - Katarzyna Schwartz
15. Land Rover 88 S II,1961 - Marek Karlsbad
16. MG Midget Mk. III U.S.,1974 - Michał Mościcki
17. Volvo 244 GL,1984 - Sylwia Paszke
18. Ford Taunus,1980 - Stefan Leciejewski
19. Triumph TR7,1979 - Grzegorz Kalinowski
20. Land Rover Discovery 2,5tdi,1996 - Darek Szymańczyk
21. Syrena 104,1968 - Jan Kasprzycki
22. Toyota Celica GT,1995 - Robert Rogowski
23. Cadillac Eldorado,1971 - Jurek Wojnarowicz
24. Skoda 120L,1989 - Kamil Bakanowski
25. Toyota Celica,1994 - Tomek Poźniak
26. Ford Capri,1977 - Marek Babecki
27. Warszawa 224,1968 - Piotr Maliszewski
28. Warszawa M-20,1963 - Bogdan Pietrzak
29. Fiat 124 Sport Coupe,1972 - Marcin Kalinowski
30. Rover 827 Si,1993 - Maciej Godlewski
31. Morris Mini,1969 - Michał Knyziak
32. Mercedes Benz 230E,1980 - Bartosz Idzikowski
33. Fiat 127p,1973 - Tomasz "Szetras" Dowejko
34. Toyota Celica 2.0 16V GTI,1993 - Bartłomiej Nastalski
35. Rover 416 SLi,1993 - Piotr Archibald Kruszewski
36. Toyota Celica GT,1994 - Jacek P. Drewniak
37. Syrena 105,1974 - Michał Małek
38. Mercedes Benz W123,1981 - Sebastian Pawlak
39. Volkswagen “Garbus”,1961 - Alicja Wasilewicz
40. GAZ 51A,1968 - Aleksander Borowski
41. Land Rover Discovery 3,5 V8,1991 - Jacek Budkowski
42. Willys Cj2A,1945 - Maciej Zaręba
43. Mini Morris,1996 - Maciej Zaręba II
44. Rover P4 90,1959 - Jerzy Primke
45. Jaguar MkII,1960 - Jan Sokołowski
46. Mercedes W123,1983 - Marcin Pietrak

P.S. Spawn, przekręcili Ci imię chyba :P

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-06 14:02:18 /


Jawa 20 Skuter

To jest mój faworyt hi hi ;)

hubi / 2005-04-06 15:33:26 /


no ja niestety jako pilot... jeszcze ;( damy rade ;) zapisywać sie !

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-06 15:36:30 /


no nida się ukryć... zaraz do nich emila wystosuje :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-06 16:16:41 /


hie hie hie spawn to ociec też strtuje, hie hie hie :D

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-06 16:28:29 /


ja to jakoś intuicyjnie ;) stawiam na zawodnika nr 3 :PP

Rasta Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-06 19:38:08 /


He he. Koleś od zjawy w zeszłym roku zgarnął specjalną nagrodę za wytrwałośc. Po drodze co chwila mu się silnik przegrzewał i jeszcze na dodatek pogubił wszystkie kwity, które dostał na starcie (itinerer itp.), ale na metę dojechał.
Pamiętam naszą krótką rozmowę na trasie, gdzieś w okolicach Lipkowa:
- Cześć. Co jest?
- A nic, przegrzewa mi się łajza :(
- Potrzebujesz pomocy?
- Nie, dzięki poradzę sobię. Tylko zgubiłem te kartki co dawali na starcie i nie wiem gdzie mam jechać, i czy dojade. Daleko jeszcze do mety?
(tu szybki wgląd w itinerer)
- Jakieś 10km.
- To dojadę.
- :)
- A którędy mniej więcej teraz.
(znów konsultacja z itinererem)
- No to powodzenia :)
- Cześc :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-07 09:47:32 /


He he wiem jak takie cholerstwo sie grzeje bo jako gówniarz miałem Jawę 50 Mustang ;)

hubi / 2005-04-07 10:40:25 /


Szkoda :((( ale cóż siła wyższa


Szanowni,

w nawiązaniu do smutnych wydarzeń ostatniego tygodnia oraz związaną z tym decyzją zarządu Grupy Metro, będącej właścicielem sieci marketów M1, jesteśmy zmuszeni do odwołania \"I Rajdu BGC - rozpoczęcie sezonu 2005\".
Centrum Handlowe M1 w Markach, będące naszym strategicznym partnerem przy organizacji Rajdu, otrzymało dyspozycję zamknięcia sklepu w dniu 09.04.2005 (sobota) i odwołania wszelkich imprez kulturalno-rozrywkowych, które miały się odbywać na jego terenie w najbliższy weekend. M1 udostępniło nam plac na którym miały zostać rozegrane próby sportowe, bardzo istotne z punktu widzenia ogólnej klasyfikacji rajdu. Ponadto M1 odpowiedzialne było za ufundowanie nagród dla zwycięzców imprezy.
W związku z powyższym podjęliśmy próbę zorganizowania alternatywnego terenu na przeprowadzenie prób sportowych oraz wytyczenia nowej trasy Rajdu - budowy nowego itinerera. Próba ta jednak nie powiodła się.
W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o odwołaniu I Rajdu BGC. Staraliśmy się przygotować imprezę możliwie profesjonalnie i nie możemy pozwolić sobie - przy takiej ilości zgłoszonych i spodziewanych załóg - na działanie ad hoc i bez odpowiedniego zaplecza. Jest nam niezmiernie przykro z tego powodu i serdecznie pragniemy przeprosić wszystkich tych, którzy uważają, ze zawiedliśmy...
Dla nas jest to sytuacja szczególnie trudna, jednak akceptujemy działanie tzw. \"siły wyższej\", co w obecnej sytuacji panującej w kraju i na świecie ma wymiar szczególny i szczególny też posiada sens... Liczymy także na zrozumienie innych i obiecujemy, że w przyszłości I Rajd BGC odbędzie się i będziemy mogli na nim się wspólnie bawić. Realnie podchodząc do sprawy zakładamy, że Rajd odbędzie się na zakończenie sezonu, bowiem kalendarz imprez motoryzacyjnych na najbliższy czas wydaje się być całkowicie zapełniony.

Jednocześnie informuję, że w tej sytuacji w dniu 09.04.2005 (sobota) BGC będzie zamknięte. Spowodowane jest to traumą właścicieli...

Serdecznie pozdrawiam

w imieniu organizatorów I Rajdu BGC

Irek Kwiecień
0-501 195 793

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-07 11:04:55 /


:/ a miałem sesję zdjęciową zrobić ... :/

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-07 14:00:07 /


Wiadomość z ostatniej chwili!!!!
Udało się znaleźć termin dla rajdu jeszcze przed zakończeniem sezonu :). Impreza odbędzie się 11 czerwca br. mniam.
Na razie nic więcej nie wiem, ale jak tylko będą znane szczegóły to dam znać.
liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-15 00:23:45 /


No to lecimy z tym:

--------------------------------------

Zaproszenie na rajd (11 czerwiec 2005, Warszawa)

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami złożonymi po poprzednim rajdzie (rozpoczęcie sezonu 2005), który to nie odbył się ze względu na pamięć dla Wielkiego Polaka, czynimy kolejne podejście, by zadośćuczynić rozczarowanym, w tym przede wszystkim sobie...

Tym razem pretekstem do organizacji Rajdu są pierwsze urodziny BGC, które to przypadają właśnie na miesiąc czerwiec. Ponieważ, jak chyba wszystkim wiadomo, motorem tego rajdu są ludzie z Koła Młodych Pojazdów Zabytkowych AP, tym razem połączyliśmy go z II Rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych. Ranga imprezy wzrasta, niestety odrobinę wzrasta także cena wpisowego (25 PLN od załogi - zgodnie z Regulaminem rundy okręgowej) ale co najważniejsze dla uczestników: znacznie wzrasta dzięki temu budżet rajdu, który przekłada się w bezpośredni spoób na dodatkowe atrakcje oraz ilość nagród i pucharów :)

Teraz kilka słów oficjalnego zaproszenia:
British Garage Club (BGC) wraz z Automobilklubem Polskim (AP) mają przyjemność zaprosić wszystkich miłośników starej i trochę nowszej motoryzacji na II Rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych. Impreza odbędzie się w sobotę, 11 czerwca 2005 roku w Warszawie.

Program rajdu:
9.30-10.00: otwarcie biura rajdu (parking przy al. Jana Pawła II, pomiędzy rondem ONZ i hotelem Westin)
10.00: odprawa zawodników
10.30: start pierwszej załogi do I etapu
12.30-13.30: próby sportowe na placu udostępnionym przez M1 w Markach
13.30: start pierwszej załogi do II etapu
15.30: meta drugiego etapu
16.00: konkurs elegancji
17.00: ogłoszenie oficjalnych wyników na terenie BGC, ul. Księżycowa 76

Zgodnie z regulaminem formalny udział załogi można zgłosić aż do dnia 11 czerwca do godz. 10.00 w biurze rajdu. Nie ukrywamy, że ze względów organizacyjnych preferujemy wcześniejsze zgłaszanie załóg, w tym też celu zamieszczamy na www kartę zgłoszeniową. Prosimy o jej wypełnienie i odesłanie na adres: club@british-garage.waw.pl lub bubu@meranti.pl. Osoby, które wysłały zgłoszenia na poprzedni rajd, i podtrzymują chęć uczestnictwa w tej imprezie, prosimy jedynie o sygnał mailowy (bez ponownej konieczności wypełnienia karty).

W razie pytań czy wątpliwości podajemy kontakt do organizatorów:
• Kamil „Bubu” Pawłowski, Automobilklub Polski 0-602 211 317 bubu@meranti.pl
• Irek Kwiecień, British Garage Club 0-501 195 793 irek@british-garage.waw.pl
• Tomasz Augustyniak, British Garage Club 0-502 737 242 august@british-garage.waw.pl

Przypominamy, że tradycyjnie już gwarantujemy dobrą zabawę i moc nie tylko sportowych wrażeń. Ideą imprezy jest integracja środowiska pasjonatów starej motoryzacji i posiadaczy Young- i Oldtimerów. Do startu w rajdzie zapraszamy przede wszystkim wlaścicieli automobili wyprodukowanych przed 1981 rokiem o wysokim stopniu oryginalności.

Jury Rajdu:
Komandor rajdu: Kazimierz Wdowiak
Vice Komandor: Kamil Pawłowski
Kierownik prób sportowych: Wiktor Paul
Biuro rajdu: Angelina Hertz
Kierownik komisji obliczeniowej: Piotr Sidorowicz
Obserwator z ramienia okręgu: Ewa Parol-Bartnicka

----------------------------------

Tekst wklejony pochodzi ze strony http://www.bgc.webd.pl/news/index.php?news_id=16


liil


gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-18 10:24:38 /


No i po rajdzie. Było oczywiście superancko. Fordy przejeły dwa dyplomy i puchar :)
Gratulacje dla Rydza (puchar i dyplom za I MIEJSCE W PRÓBACH SPORTOWYCH) brawo !!!



Dyplom specjalny ZA DETERMINACJĘ dostał Pająk,



ale tu nie gratulacje tylko wyrazy współczucia. Je...ane pałki :/ oby się prostaty nabawili.

Nie wiem tylko dlaczego nie dostaliśmy jakiejś specjalnej nagrody za niespalenie gumy :p Za karę na najbliższym BGC conajmniej dwa laczki polecą :)

W późniejszym terminie postaram się jakąś relację może napisać szerszą, a na razie to tyle
liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-12 13:43:44 /


Czy ten Pan ;-) na 1 fotce po przeciwnej stronie niż Rydziu, trzymający mikrofon to nie kolega występujący w Legendach PRL-u ze swoim Trabantem oraz Legendach motoryzacji z Tatrą, bo twarz jakaś znajoma mi się wydaje ;-)
POzdro

P.S.
Gratulacje dla zwycięzcy!!

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-12 14:18:34 /


Tak, to Wiktor z CMSu. Stały bywalec BGC i zatwardziały przeciwnik palenia laka :p

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-12 14:35:32 /


hehe było super, jest od cholery fotek z tej imprezy, które umieszczone zostaną w jakieś relacji, która byc może powstanie?

to była, bardzo udana impreza z klimatem, dzieki wszystkim...

p.s
w związku że nie było Rozjechanego, Pająk upatrzył sobie inna ofiare ;D niezłe jaja były buehehehe choć przyznam że niechciałbym być w skórze ani Pająka, ani uciekającego przed nim kolegi hehe :) mamy to nagrane?

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-12 15:01:39 /


wrzucam namiastke tego co sie działo:

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-12 17:13:57 /


Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-12 17:15:45 /


Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-12 17:17:36 /


hmmm... taka mała prośba z mojej strony do kolegów z Warszawy,
zróbcie coś z tym Pająkiem, bo z gokarta przesiadł się na Dzioba,
a jak zbuduje ten driftowóz to pewnie bokami zacznie po kilka osób kosić!!
pozdro :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-12 18:29:40 /


Aha gratulacje dla Rydza!!

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-12 18:31:09 /


gratulacje dla rydza, i dla fotografa ze go nie dogoniłem :) impra fajna, szkoda tylko dowodu i 100zl

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-12 19:37:58 /


"p.s
w związku że nie było Rozjechanego, Pająk upatrzył sobie inna ofiare ;D niezłe jaja były buehehehe choć przyznam że niechciałbym być w skórze ani Pająka, ani uciekającego przed nim kolegi hehe :) mamy to nagrane? "

mamy :] hehehe

biba spoko, mimo ze nie startowałem, tylko jechałem sobie za chłopakami cala droge to było naprawde fajnie :)

jak juz uda mi sie zwalis zdjecia na kompa to wrzuce je gdzieś na jakiś serwer :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-12 20:20:28 /


szczerze - jestem bardzo zadowolony z wyniku który osiągnąłem w konkurencji na której mi najbardziej zależało :) impreza świetna i Granada pokazała że potrafi mieć charakterrr liil

Rydzu liil Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-12 22:55:15 /


Dzięki że przyjechaliście! Mam nadzieję że wam się podobało. Niniejszym gratuluję i dziękujęoficjalnie za niespalenie zadnego laka. A Ojcu R. całkiem na poważnie nagroda się należała. Nie było żadnej wajchy. Zdjęcia Wismar wrzuca na stronę BGC, ale chiba jeszcze wszystkich tam nie ma. Pzdr.

Wituś / 2005-06-13 18:36:06 /


http://www.babecki.com/view_album.php?set_albumName=album04 tu sa zdjęcia tymczasowo.

a film z pajakiem i fotografem w roli glównej zapodam jakoś niedługo bo narazie niewiedzieć czemu mam problem z wrzuceniem go na serwer :/

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-14 17:09:55 /


no dokumentacja solidna, zajebiste fotki trzech czerwonych caprików, taki przekrój epoki, tylko ja bym je ustawił pokolei :)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-14 18:20:43 /


ftp://ftp.capri.pl/user/spawn/BGC_rajd_2005.06.11/ teraz fotki sa tu :) no i filmik tez :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-15 02:04:10 /