logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Capri 2.8 Super Inj. w TVN Turbo

Capri 2.8 Super Inj. w TVN Turbo

W czwartek 17.03.2005r. o ok. 21.00 odebrałem telefon od kumpla żeby szybko włączyć Tvn turbo bo będzie tam o Capri. Ku mojemu zdziwieniu było i to o takim samym jak mój, wręcz identycznym... 2.8 Super Inj.
Mówili w zapowiedziach że będzie program o jak to nazwali "ikonie" Capri Mk III.
Był krótki opis charakterystycznego dla 2.8Si wyposażenia, troche informacji o cenach tego modelu u kolekcjonerów i co miłe stwierdzenie że nabywcy Capri w ostatnich latach sie zmienili, Capri przestało być "tanim autem dla dresiarzy", stało sie poszukiwanym celem kolekcjonerów.
W przerywnikach 2.8-emką jeźdźiła po torze fajna babka i troszke sie popisywała.
Jakby co mam to na video. Czas ok. 20 min.

P.S.Zamieszczam troche zdjęc żeby zrobić Wam ochoty.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-20 18:59:33 /


http://www.capri.pl/forum/41149fb9ce307#419ff0c53c5fb

videło leży u mnie na ftp i u trojkata z polskim dzwiekiem chyba też.
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-20 19:23:12 /


hehehe
niezle foty :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-20 23:05:49 /


A tak w kwestii formalnej to nie Super Injection, tylko Injection Special.

/ 2005-03-20 23:17:42 /


ah coś pięknego :D całkiem miło opisali Caprika :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-20 23:26:05 /


tak
wyglądało jak twoje
ale to była
wersja "Special" jakaś limitowana końcówka
z tego co dzisiaj widziłem...
bo oglądałem program od początku

Albi_Poznan / 2005-03-21 01:06:28 /


Ja pi...ole !!!
Czy Wy naprawde jesteście tak mało "obeznani" w Capri, że tak powiem !!!
W Niemczech wychodził Super Inj. a w Anglii bliźniacza wersja tylko o nazwie Special Inj. Taka marketingowa i językowa różnica.
Kurcze, jak dzieci.
Sorry ale jak sie nie znacie to lepiej poczytajcie literature lub foldery bo tam są zdjęcia.
P.S. Pozdrawiam i nie bądźcie źli.

1. http://www.capri.pl/photo/9/5/41b37ababd595.l.jpg

2. http://www.capri.pl/images/image.php?back=../library/folder-ford-capri-super-gt-super-injection.php&dir=../library/folder&name=folder-ford-capri-super-gt-super-injection-p3

3. http://www.capri.pl/photo/2/6/423dba047f726.l.jpg

Obejrzeliście......

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 07:54:52 /


I tak jeszcze kilka słów sprostowania od capri.pl-historia modelu :
Cytuje !!!!::::

10.1984 - zmiany w ofercie, Capri 2.8i Special

Oferta modeli Capri w Wielkiej Brytanii została zmniejszona. W produkcji pozostały wersje Laser 1600 i 2000, oraz 2.8i Special. Ta ostatnia to brytyjski odpowiednik 2.8 Super Injection, wprowadzonego wcześniej w Niemczech, a teraz w Wielkiej Brytanii. Podstawowy model 2.8i został wycofany z produkcji.

Zarówno Laser, jak i 2.8i Special dostały 6-letnią gwarancję na blachę.

Jeszcze jakieś pytania........Pzdr.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 07:58:42 /


Konrad, nie oburzaj się bo zostałeś słusznie poprawiony. Myślę, ża na naszym forum poziom wiedzy na temat Capri jest na tyle wysoki, że należy rozróżniać wersje angielskie i niemieckie. Masz rację, że ta nazwa to tylko kosmetyka (razem z paroma drobiazgami takimi jak odwrotne wycieraczki i kierownica;) ) ale jednak przedstawiony w TVN Turbo Caprik to była wersja angielska. I chyba nie musisz wszystkim udowadniać, że to bliźniacze auta.
Śledząc Twoje wypowiedzi na forum zauważyłem, że czasem szybko się denerwujesz. I niepotrzebnie;)
Pozdrawiam.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-21 19:34:02 /


Konrad

masz i będziesz miał najlepszą wersję Forda Capri w Polsce

to nie podlega żadnej dyskusji

Albi_Poznan / 2005-03-22 10:33:18 /


napewno auto jest Bardzo fajne ale odrazu najlepsze ? jednemu moze się podobać perana a drugiemu to więc nie tak odrazu :) ogólnie autko z filmu jak i Konrada jest/będzie piękne :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-22 14:53:33 /


Dzięki ale nie chodzi mi o to by się chwalić. Jestem ostatni do chwalenia sie.
Ale też nie lubie gdy Ktoś mysli że chce sie pochwalić. Po prostu jak coś wiem a ktoś nie wie to to prostuje. Ale ja też sie myle i też kilka razy ktoś mnie sprostował. Tak samo jak i wy czasami chcecie kogoś z błędu wyprowadzić.
Pozdrawiam. I Co złego to nie ja.
P.S. A tak na marginesie bardziej od 2.8 Si podoba mie sie Capri Mk II 3.0S.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-26 17:16:12 /


Podoba mi albo mnie sie. Rzecz jasna.
Przepraszam.
Widzicie....

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-26 17:18:55 /