logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » pulsowanie strzalki predkosciomierza

pulsowanie strzalki predkosciomierza

tak jak w tytule- bez wzgledu na predkosc pulsuje strzalka a na dodatek slychac wewnatrz przytlumione buczenio-chrobotanie.mieliscie cos takiego? gdzie jest podlaczona linka predkosciomierza?

leon / 2005-03-21 14:54:50 /


miałem tak samo - z tyłu w zegarach - jeśli masz niewciśniętą do końca albo złamałeś ząbek dociskowy trzymający linke w zegarach to linka moze sie wysuwać i bedą takie efekty. - narazie kupiłem nową linke - zobaczymy co bedzie jak złoże - a skoki były od 20 do 100 kmh przy jeździe około 40 kmh.

Sprawdź też czy nie masz jej gdzieś mocno zagiętej

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 15:04:00 /


aha powyżej 150 już licznik nie skakał ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 15:06:02 /


dla wyjasnienia- to buczenie dochodzi gdzies z poza wnetrza.takie jakies jak lozysko. pytanie moje jest zasadnicze-gdzie podlaczona jest linka(czytaj - z jakiego miejsca pobiera parametry)skrzynia, kolo ,wal???

leon / 2005-03-21 15:20:57 /


powinna brać ze skrzyni - jest tam mechanizm napędu linki.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 15:23:58 /


a jak zaczyna skakać powyżej 180?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 15:25:35 /


jak linka jest stara, powyginana lub sie zaciera to nia ma plynnych obrotow, napreza sie i przeskakuje
trzeba ja wymienic lub odpowiednio ulozyc jesli ma zbyt duzo zagiec
zamocowana jest oczywiscie przy wyjsciu skrzyni biegow
przy wiekszych obrotach jej praca staje sie bardziej plynna i nie przeskakuje

Coke, powyzej 180 to cale Capri juz sie trzesie i masz zludzenia ;))

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 15:49:57 /


trząć sie nie trzęsie, tylko uszczelki wołaja o wymiane ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 16:01:00 /


hm.czyli mam problem ze skrzynia.jak pisalem wczesniej wraz z pulsowaniem strzalki jest delikatne buczenie.to jest chyba dalej problem ze sprzeglem o ktorym ewczesniej pisalem.palant zrobil mi cale sprzeglo ale ie do konca.jakas tuleja zostala krzywa czy cos.musze sam rozebrac i sprawdzic

leon / 2005-03-21 17:37:33 /


nie wim co ma do tego sprzegło ale to szczegół musi być gdzies linka złamana kiedys w capri mk1 miałem cała koncówke linki przy liczniku złamana tak ze wogóle juz nic nie pokazywał licznik

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-21 21:24:54 /


linka ta skacze jak jest do wymiany, stare tak skaczą, jak np wprowdzisz w nią troszke oleju powinna przestać, bo się smarowanie poprawi, ale to tak na krótko, raczej powinno się wymienić, buczenie też od niej, tak w z przodu wydaje Ci się że buczy??

Rydzu liil Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-21 21:24:55 /


no buczenie podobne jak lozysko.dzisiaj dla pewnosci lozyska sprawdzilem i sa ok.jutro sprawdze linke

leon / 2005-03-21 22:46:08 /


Borykałem się z podobnym problemem w fieściance-drgania wskazówki+odgłosy jak z gabinetu dentytycznego,dochodzące gdzieś z komory silnika.Diagnoza dokładnie taka jak zaordynował wcześnij kolega Rydzu liil-czyli kilka kropel oleju pod pancerz(pomoc doraźna),a chcąc mieć z tym naprawdę spokój,to wymienić linkę.

ramiras / 2005-03-21 23:19:14 /


ja tak miałem jak sie kwadratowa końcówka linki wyrobiła, przy wejściu to skrzyni, wymiana pomogła.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-22 00:35:19 /