logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Skracające się uszczelki gumowe w Capri.

Skracające się uszczelki gumowe w Capri.

Jak w temacie, ktos moze przerabiał ten temat, po założeniu prawej lub lewej strony uszczelka używana która przeleżała na półce lat kilka skraca się i..... brakuje jej "od metra". Cieliscie i wstawialiście kawałki czy na gorąco gumę wyciągaliscie ?? Przerabiałem ten temat kiedys ale nie pamiętam...

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-31 14:59:28 /


:) , jeśli chodzi o uszczelki drzwiowe wczoraj przerabiałem temat w FCMk1. Brakowało mi z 5 cm w każdej.

pierwsze spryskałem je porządnie preparatem do renowacji gumy i poczekałem godzinę aż wsiąknie. Wczoraj nieźle u mnie grzało, więc w blaszaku było relatywnie ciepło. Nabijałem uszczelki gumowym młotkiem, drugą ręką je lekko naciągając cały czas.

Chyba sposób dobry, bo miałem naddatek uszczelki na końcu operacji.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-31 15:11:40 /


Rozciągnąć trzeba.

Mysza liil (EM) / 2014-08-31 20:11:23 /


co to za preparat do konserwacji gumy? Bo oprócz gliceryny nic mi do głowy nie przychodzi.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-08-31 20:57:15 /


Silikon w sprayu?

Mysza liil (EM) / 2014-09-01 08:02:00 /


silicon nie konserwuje gumy...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-09-01 09:56:48 /


Mam taki sam problem z uszczelką drzwi kierowcy. Kupiłem nową z metra, taką jak wcześniej ktoś zamontował w drzwiach pasażera. Dodatkowo patrząc na powierzchnie styku drzwi i starej uszczelki widać, że nowa jest ciaśniejsza i nie jest zapadnięta w miejscach nacisku w porównaniu do oryginalnej. Uszczelka kosztuje 10zł za metr, na drzwi wchodzą niecałe 4 metry. Można kupić w sklepie z którego korzystałem http://uszczelkigumowe.com/
Typ 28 do drzwi i typ 11 do bagażnika. Jeśli nie jest dla Ciebie priorytetem zachowanie oryginalnej uszczelki, to chyba najlepsze wyjście w porównaniu do cen nowych ori uszczelek do Capri.

micu_ GOP / 2014-09-01 12:12:56 /