logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Roznice miedzy silnikami 2.3v6

Roznice miedzy silnikami 2.3v6

Witam.

Moze ktos wie dokladniej to wyjasni: podobno siliniki (konkretnie glowice, kolektor ssacy oraz uszczelka pod niego) 2.3v6 z capri oraz 2.3v6 z granady roznily sie troszke. Chodzi o to ze w granadzie kolektor ssacy i to co przez niego przelatuje byl podgrzewany spalinami a w capri nie. Nawet widzialem glowice z capri i granady i ze wstepnych ustalen to sie potwierdza. W granadzie sa specjalne otwory, rowniez na uszczelce pod kolektor a w capri nie ma.
Jesli ktos cos kolwiek wiecej wie na ten temat to niech wyjasni

PiotrekT Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-11 10:10:48 /


Różnicy nie dopatrywałbym się między Capri i Granadą ,a raczej w roczniku wyprodukowania tych silników. Starszy silnik (sprzed bodajże 81 roku) nie ma podgrzewania gaźnika spalinami, ma troszkę mniejsze zawory i kanały dolotowe,jest także różnica w mocy.
Jesli się mylę to proszę o sprostowanie.
W kolektorze ssacym z nowszego silnika jest ponadto bimetal z zaworkiem tuż obok przewodu podciśnienia do serwa, który sam nie wiem do czego służy (zaworek).
Poza tym to Twoje wstępne ustalenia są ok i potwierdzam to co napisałeś.
Pozdro

Mysza liil (EM) / 2002-10-11 10:43:58 /


Mouseman masz racje, chodzi o roczniki silnikow- sa dwa rozne typy uszczelek, co do dat, to wydaje mi sie ze innego rodzaju uszczelki zostaly wprowadzone po 78 roku. Co do mocy- starsze 2.3v6 mialy 108 KM, natomiast nowsze 114 (chyba ze ktos mi naklamal). Jezeli masz w Grandzi uszczelke z otworami (z tego co pamietam szesc), sugerowaloby mi to silnik starszego typu.

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-11 10:54:24 /


No to dodam ze silinik w capri jest z 83r. a z granady z 84r. na 100% (to sa oryginaly) , wiec to chyba nie o rocznik chodzi

PiotrekT Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-11 11:05:14 /