logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » POTRZEBUJĘ PORADY i WYJASNIEN

POTRZEBUJĘ PORADY i WYJASNIEN

Zwracam się do was Panowie, koledzy z prośbą o pomoc

zacznę od tego że to mój pierwszy tego typu samochód, więc z tego wynikają moje błache pytania i błędy z tym związane... sprawa dotyczy przedmiotów widocznych na zdjęciach po pierwsze chodzi mi o lampy czy są one oryginalne od tego modelu auta bo widać różnicę w ich budowie dodatkowo na jednym ze zdjęć jest widać kołnierz który przychodzi wraz z żarówką ( od strony pasażera ) a od strony kierowcy już nie ... czy tak powinno być ??? a może moje lampy były zmieniane ???
kolejna sprawa to taka - patrząc na przód auta od strony kierowcy zamontowany jest sygnał dzwiękowy " klakson" a co powinno być zamonotowane po lewej stronie od pasażera ??? jest tam przewód z wtyczyczką i drugi z wtyczką kołeczkiem pod sróbkę - pewnie masa ( widać na jednym ze zdjęć ) nie ja rozkręcałem auto do malowania i ogólnego odrestaurowania samochodu ale w teraz widzę i myślę że tam powinno coś być

za wszyskie odpowedzie wskazówki rady bardzo serdecznie dziękuję i będę wdzieczny

DzIoBak'73 / 2014-11-04 17:06:58 /


Popatrz tu http://www.fordopedia.org/ Może znajdziesz info co i jak np. http://www.fordopedia.org/parts-catalog/taunus-tc1-cortina-mk3/J3.11 Niestety więcej nie podpowiem.

PiotrekFCapri / 2014-11-04 18:35:07 /


Siema
moim zdaniem choć nie jestem fachowcem to lampy są oryginalne od dzioba zapewne różnią się modelem ale i tak pasują
kabel ten z oczkiem jest chyba dodatkowy a ten wychodzący z wiązki mógł być od halogenu chociaż pewny nie jestem
a tak przy okazji to zgłoś stronę z fordem i ten opis pod profilem to daj na stronę forda
pozdro.

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-11-04 19:09:56 /


dobre masz te lampy, tylko właśnie różne modele, czy tam producenci np. Carello / Hella ... jak to Ford. Co śmieszniejsze ... lewa i prawa powinny być identyczne (nie symetryczne ;) Właśnie jak to jakiś czas temu sprawdzałem u siebie, to zbiła mi się jedna :((((

To i tak pół biedy. Najfajniejsze są graty z Argentyny. Przykładowo lewy i prawy kierunek różnią się nie tylko kloszami, ale i kształtem obudowy, mocowaniami, tworzywem itp.

Ale jak to powiedział szef marketingu firmy Ducati w odpowiedzi na zarzuty, że w jednym z topowych motocykli nagminnie wysiada oświetlenie ... "radość z jazdy motocyklem Ducati jest tak duża, że z pewnością nie zakłócą tego jakieś drobne niedogodności związane z elektryką" ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-11-05 19:05:38 /