logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Adaptacja mechanizmu opuszczania szyb z Taunusa do Granady MKI 2d

Adaptacja mechanizmu opuszczania szyb z Taunusa do Granady MKI 2d

Sprawa wyglada tak mam komplente drzwi z szybka i calymi bebechami od taunusa i chcialem przelożyć mechanizm opuszczania szyby do Granady ...czy jest to możliwe i czy nie wymaga jakiswiekszysz przerobek ...no i jak to sie ma do wersji 2d ktora wiadomo ma wielksza i cieższa szybe...

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-14 14:54:39 /


hehe tobie tez się szyba nie chce podnosic ;)) Nie ma jak stare granady.. Nic nie pasuje, wszystko sie psuje.. Sam urok i czar ;))
A tak na powaznie jak ktoś próbował to chetnie posłucham..
A wydaje mi sie, że jesli wysokośc podnoszenia (drzwi) jest taka sama to chyba bedzie pasowało, bo sam mechanizm jest raczej elastyczny wiec dopasowac sie powinno dac... ;) Jak cos wymyslisz to daj napisz jak wyszlo
Pozdro

michalch83 / 2005-04-14 23:18:22 /


hehe doladnie lewa :D pomysle nad tym :D sasas ale jak ktośma jakieś doświatczenia to walić jak w dym :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-15 00:12:03 /


Ja zamątowałem cztery podnośniki od Granady Mk2 do Granady Mk1 (ale 4d) pasuje bez większych przeróbek trzeba tylko wywiercić otwory pod śruby do mocowania silników bo reszta idealnie pasuje na otwory po ręcznych mechanizmach, no i oczywiściwe otwory na gumowe przepusty do elektryki z drzwi do słupków trzeba najpierw dobrze przymieżyć mnie się udało jak będę miał trochę czasu to wrzucę fotki. Jak macie wersję 2d to poszukajcie granady Mk2 2d może tak samo będzie pasowało jak przy wersji 4d.

Pozdrawiam

Pankol / 2005-04-15 15:17:34 /


tez miałem przekładke z grani mk2 do mk1 bez większych przeróbek ... tylko dziurki :D

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-15 20:56:11 /


ale to 4d :P upolowąc grniae MKII 2d i ja ograbić to cud (znaleść) połaczony z grzechem (ograbić:P)


SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-15 22:31:24 /


oki podepne sie pod swoj wątek wczoraj rozbebeszyłęm drzwi i cos mi tu nie gra z podnoszeniem szyby kierowcy.... w ilu miejscach powinna byc że tak powiem podtrzymywana szyba na szynach ? ma ktos moze fotki rysunki jak to powinno wygladać bo tam jest chyba jakis potworny patencior :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-28 14:45:38 /


hehe
w jednym miejscu i na 2 śrubki
na gwiazdkowy śrubo-wkrętak

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-28 22:31:09 /


Jakby ktoś potrzebował, to przednie drzwi do Granady Mk1 wyglądają tak:

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-23 00:30:37 /