logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Odnowienie znaczka na grill Taunus Dziobak TC1

Odnowienie znaczka na grill Taunus Dziobak TC1

Cześć,

Czy wiecie może jak i gdzie można odnowić powierzchnie lustrzaną na znaczku z grilla od Taunusa Dziobaka TC 1 L?
Moja już jest dość zużyta i chciałbym ją zreanimować. Doczytałem, że powinno się ją poddać procesowi srebrzenia, ale nie wiem kto i gdzie może coś takiego zrobić od nowa. W załączniku fota mojego znaczka w obecnym stanie.

Dzięki z góry!

Stypuł / 2014-12-24 12:42:07 /


wyciągnij znaczek i daj w chrom

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-12-24 14:51:21 /


Przecie to nie chrom . Nie ma przezroczystego ABS a tylko to tworzywo da sie chromować galwanicznie o ile się nie mylę . Jeśli masz możliwość zdemontowanie tego znaczka "Ford Krone" i pozostanie tylko ta reszta z tymi odpryskami sreberka to da radę .Trzeba najpierw oczywiście usunąć do czysta (chemicznie nie skrobaczką ) i potem dać do napylenia aluminium w komorze próżniowej , maskując uprzednio z góry tak by pokryło od środka . Jak nie masz parcia z terminem to mogę Ci to ogarnąć .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-24 15:36:24 /


Takie tam różne napylanki do old Fordów

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-24 15:37:17 /


Spieszyc mi sie nie spieszy, znaczek jest raczej nierozbieralny i stodkowa czesc jest chyba wklejona. Jaka cena takiej uslugi u Ciebie? Podrzucam wiecej fotek z obu stron.

Stypuł / 2014-12-27 17:10:09 /


Znaczek znam bo sam go szukałem pewnie ze 3 lata do mojego dzioba . Technologia napylania próżniowego polega na tym że umieszcza się przedmiot w komorze próżniowej a następnie doprowadza się do odparowania aluminium które następnie osiada na tym przedmiocie . Musisz zatem być pewien że nic się nie dostanie w niechciane miejsce .
W tym przypadku jeszcze trzeba starą powłokę usunąć i to chemicznie , nie wiem jak to zrobić by nie zniszczyć korony . Sytuacja raczej patowa .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-28 10:27:20 /


Czym usuwasz stara powloke?moze by sie to dalo jakos uszczelnic?

Stypuł / 2014-12-28 20:03:29 /


Jak sobie wyobrażasz pokrycie czegoś w lustrzany połysk bez oczyszczenia powierzchni do idealnej czystości ? Przecież to działa właśnie jak lustro ma być pokryte od środka a widzisz to przez przezroczysty plastik .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-29 10:40:57 /


Sorki obcięło mi cześć .I lekko bez sensu wyszło .
Jak usuwam z włączników to stosuje roztwór "Kreta " do kanalizacji ;-) Raczj agresywny ale nie szkodzi plastikowi .Warstwa ozdobna to jest tylko aluminium . W tym znaczku jest to jeszcze zabezpieczone jakąś farbą , zatem pewnie będzie nieco trudniej . Z rozpuszczalnikami trzeba mocno uważać bo niszcz te stare plastik. Na próbę zamocz w zwykłej wodzie i zobacz czy nie przenika do środka .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-29 10:50:16 /


Wody nie przepuszcza do tej części z koroną. Wydaje się być szczelnie wklejona. Pytanie czy roztwór do zmywania powłoki nie rozpuszcza kleju?

Stypuł / 2014-12-29 12:41:43 /