logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Otwieranie szyb elektrycznych bez prądu ...

Otwieranie szyb elektrycznych bez prądu ...

Witam , dałem auto do goscia który przygotowuje auto pod malowanie ... Nie ma mnie tam ... DAŁEM DUPY ... Szyby zostawiłem a Instalacja jest wyciągnięta ...
Czy moze ktos mi doradzic jak mam gosciowi wytłumaczyc by wyciagnac szyby , jak to zrobic jak nie ma instalacji ? czy po odkreceniu silnika itp. wyciagnie tam szyby ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-08 22:26:44 /


Jeśli tylko wystarczy schowanie szyby w drzwiach to wystarczy po prostu podpiąć aku bezpośrednio pod kostkę odchodząca od siłownika tzn. na krótko.

Jeśli nie to zdecydowanie komplikuje sprawę.
1. Odkręcić i wyjąć cały podnośnik (kilka śrubek na śrubokręt krzyżakowy). Jeśli nie da sie go wyjąć to znaczy, że przeszkadza mechanizm otwierania drzwi tzn. cięgna i trzeba go najpierw zdemontować. Nie pamiętam jak jest kolejność.
2. Szyba wędruje grzecznie w drzwi
3. Wyjmujemy uszczelkę która jest w ramce drzwi.
4. Jak szyba jest w drzwiach to widzimy klipsy które trzymają uszczelki zgarniające. Delikatnie podważając klipsy wyjmujemy uszczelki zgarniające.
5. Odwiercamy chromowane listwy idące wzdłuż szyb (są na dwa nity każda. Jak już mamy odwiercone to delikatnie podważając te klipsy od uszczelek zgarniających zdejmujemy listwę.
6. Wyjmujemy klipsy o których mowa w pkt. 4 i 5. Wrzucamy je na tydzień do Fuchs Rivolta, a potem oddajemy do cynkowania.... No dobra, tak robimy gdy robimy porządnie. Jak odwalamy kaszanę to ten punkt można pominąć i założyć potem zardzewiałe w świeżo pomalowane nadwozie.
7. Wyjmujemy bez problemu szybę z drzwi.
8. Delikatnie ściągamy listewki z ramek drzwi, aby nie pogiąć i potem założyć je ponownie.

Z tyłu dochodzi jeszcze walka z profilem który oddziela szybę opuszczaną od trójkącika. Ale generalnie jedziemy podobnie. Różnica jest taka, że szybę dużą zostawiamy w środku do momentu aż nie zdemontujemy szyny oddzielającej (od góry na ramie drzwi jest śrubka) i trójkącika. Trójkącik demontuje zawsze podważając śrubokrętem pomiędzy uszczelkę a ramę drzwi delikatnie. Przesuwa się cały z uszczelką w stronę przodu samochodu.



dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-08 22:39:01 /


Odkręcić 2 śruby mocujące szybę do podnośnika.

Mysza liil (EM) / 2015-01-09 07:56:52 /


Dzięki Dred .

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-12 19:53:43 /


i po co mnie zgnębiłeś tym pkt 6tym?:p

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-19 17:52:54 /