logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Jakie jest moje wymarzone Capri?

Jakie jest moje wymarzone Capri?

Otoz tak sobie mysle ze kazdy z nas ma jakos wizje swojego wymarzonego Capri a bylo by ciekawie sobie czasem pomarzyc o tym.

To pytanie zadaje poto zeby sie dowiedziec jakie wy macie wymarzone auto jak ma wygladac, jaki silnik co bycsie chcieli w nim miec a czego nie.

ja naprzyklad bardzo bym chcial zachowac swoje auto w orginale jezeli chodzi o wyglad jedyna zmiana to inne zderzaki a jezeli chodzi o silnik to koniecznie zmiana na jakis silnik nowej genereacji moze 2,9 efi na 24 zaworach albo jakies stary silnik v8 od forda srodek skora plus welur do tego jeszcze moglo by dojsc troche elementow orginalnego ospojlerowania do capri ale to jeszcze nie pewne

Napiscie co wam sie marzy albo co chcecie zrobic

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-16 20:24:25 /


Mi sie marzy po prostu miec Capri, takie MK1 "na chodzie":) do remontu, moze za 3 tygodnie to marzenie sie spelni lub moze troche pozniej. A moje juz wyremontowane Capri bedzie mialo czarny kolor, czerwone felgi i na masce namalowanego czerwonego diabla:) tylnie szyby przyciemnione, srodek w czerni oczywiscie:), troche chromow, no i zadnych spoilerkow, no moze cos fajnego z przodu zeby bylo czym snieg rozgarniac na drodze:D

Seemann / 2002-10-16 20:41:35 /


hehe ja juz gdzies pisalem o swym wymarzonym Capri , otóż mam dwie koncepcje na Caprika jeden to idealnie odresteurowany ciemno zielony:-) chromowane elementy i duzy silnik np. mkII 3.0 , a drugi to np. mkII lub nawet III w ostatecznosci:) czarny, brudny ,2.8i na konkretnym kapciu i max podrasowanym silniku, kubly i klatka ale tak zeby mozna bylo siedziec z tylu profesjonalne zawieszenie i uklad hamulcowy, do tego zadnych zbednych udogodnien typu klima czy podlokietnik:) i przyciamniene szyby , zdjete zdezaki, spojlerki ale delikatne z przodu i na klapie (calosc oczywiscie max obnizona) - cos w stylu autka Hoovera ale z konkretnym silnikiem:)
to chyba tyle , ale naprawde to nie bede ukrywal ze wolalbym Dodge`a :))
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-10-16 21:10:32 /


Tylko CAPRI III silnik V8 od Mustanga Bossa 450 koni
Była taka wersja nazywała się MAKO wiem że miała 6,9 do setki i ponad 240 km/h
nie wiem ile wyprodukowano ale to była lepsza rakieta jak Ticford Capri Astona Martina.
zapraszam MK do skomentowania ewentualnie małego artykułu na temat takiego CAPRI

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-16 22:06:04 /


Tylko Capri Mk1, niebieski metallic, oryginalne stalówki w pełnym chromie, skórzana tapicera, lekko oniżone profesjonalne zawieszenie na gazowych amorach, jakaś automatyczna blokata mechanizmu różnicowego albo LSD, usztywniona kroseria, szyby lekko ścienioane na jakiś kolor morski ale tak, że y wszystkie yły w tym samym kolorze, włożone troche więcej wygłuszenia (no może nie na przedniej grodzi żeby jakieś sympatyczne V8 yło sychać. To V8 z turiną (o takiego chyba jeszcze nie było:). Jakiś lekki, mało widoczny spoiler z przodu ale tak żey go za bardzo nie było widać, coś w stylu Opla Commodore gs/e z pocztku lat '70, wlot powietrza pod spodem samochodu - coś jak u Seastiana N-W. No i gumy: jakieś 205 z przodu i jakieś 235 z tyłu:), z przodu na chromowanej atrapie jakieś niewielkie okrągłe żółte halogenki ustawione liziutko reflektorów.
I skrzydło ze ścierki Cosworth'a na tylnej klapie, takie duuuuże:))))))))
nie no to był żart:)))))))))buchacha:)... sorki:)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-16 22:25:58 /


A ja chciałbym mieć po prostu Forda Capri, Wy już macie więc możecie sobie marzyć o autkach oryginalnych, o lepszych silnikach, przyciemnianych szybach, chromach itd. a mi marzy się po prostu Caprik !! taki zwykły!!, najlepiej MKI - ale marzenia czasmi się spełniają :)

Crazy /CL/ / 2002-10-16 22:56:08 /


Moim wymarzonym Caprikiem byłaby wersja MKIII - lśniąca czarna (tzn. nie matowa), obniżona z Blisteinami, z chromowanymi zderzczkami, ewentualnie mogłyby zostać czarne fabryczne (ale tylko w idealnym stanie) z fabrycznym spojlerkiem a`la 2.8, leciutko poszerzona z siatką zamiast atrapy i z napisem CAPRI na niej. Co do felg to byłyby albo 3 - ramienne ATS-y lub jakieś chromki jak z muscle carów. Opony najchętniej dałbym o rozmiarze ok 205 - przód i 245 tył, na których pomalowałbym napisy na biało. Wnętrze obfitowałoby w białą skórę z czarnymi wstawkami. Co do silnika to wsadziłbym tam najchętniej 5.0 od Chevy`ego i do tego most od Mustanga. Troszkę powiększyłbym garba na masce, bo silniczek wątpię czy by wszedł. Wypolerowałbym go na błysk a pomalował głowice na czerwono:) A szyby zostawiłbym bez żadnej folii.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-16 23:04:53 /


heh pomzayc kazdy moze :)
no to pierwszy mk3 ciemnozielony metalik + chromy na zderzakach (mk2), lusterkach , klamkach, ramkach, itp. alu 13' ew. stal chromowana i min. 205 ... silnik, ... 2.8 lub jakis v8 forda, wnetrze czarne, winyl + skora, ... czyli z grubsza wlasnie takiego robie ;)
drugi mk1 czerwony wersja rs2600 im bardzije podobny tym lepiej, ewentualne odstepstwa... v8 :)
pozdrawiam :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-17 00:16:11 /


A ja mam koncepcje ktoora powstala zaraz po spotkanku w Pruszkowie tera niedawno.
WSZYSTKO DO GOORY Ford Taunus mk2 2d z winylowym dachem w kolorze jaskrawo zooltym na drzwiach dwa czarne pasy i wpisana w nie cyfra 77 (to rocznik autka) . na tylniej klapie bagaznik na kola zapasowe z przodu wysoko halogeny przedni dolny pas w polowie wyciety takze blotniki (wyglad jak w buggi)
z tylu jeden solidny halogen zeby se na wertepach cofanie ulatwic tez na raczej wyzszej wysokosci ;)) konkretnie podniesiony, z tylu to juz nawet bardzo na terenowych kooleczkach z glebokim bieznikiem rura wywalona z boku za przednim kolem zeby wzmocnione podluznice ominac i sunaca wzdlooz progu chlapacze wystajace zdziepko na boczek i na srodku machy wlot oczywiscie duzo jeszcze gadzetoow jak zapinki klatka przynajmniej czesciowa itd Silnik bez przesady 2.0 R4 na weberze z kreconym kolektorem, krootka skrzynia i most od kombi. Koniecznie wzmocniony prad i wodoszczelniejszy Dodam tylko ze nazywac sie bedzie "Zoolta Febra" i jak szczescie dopisze to juz niedlugo bedzie zauwazalna w stolicy. Poza tym tylko ordzinal i jeszcze raz ordzinal a jak tjunink to think NARRA

Q_Back / 2002-10-17 00:17:58 /


Hmmmmmm

więc może tak :

1. musze odłożyc na wiosne troszke kapusty na blacharke i lakier (złoty metallic)
2. dach na srebrno
3. zderzaki z amerykańskiej Mk2 albo chromy jak oryginał
4. sprzedam 1.6 skrzynke, most :-))) chce cos odpowiedniego
5. tapicerka do oryginału
6. fele juz mam RS krzyze - jeszcze opony 205/60 13 albo jakies fele chromowane
7. resory od autobusu przednie zawieszenie twardsze :-)
8. heble przód z wyłączanym ABSem na desce tyl tarcze jakies
9. przełożyć pare rzeczy w przodzie :-)
10. kilka pierdół i lusterko po prawej stronie auta
11. przydalby sie gaz :-) ale zeby bylo jeszcze za co jeździć

I już jest :-)
to ja kończe juz pisac i biore sie do pracy

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-17 09:46:08 /