logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Granada - Odpływ z pod uszczelki przedniej szyby

Granada - Odpływ z pod uszczelki przedniej szyby

Witam ... Mam takie pytanie do tych co juz to przerabiali ... z jednej strony pod uszczelką szyby mam orginalne Fasolkowe otwory , z drugiej strony juz jest troche zgniłe i oczywiscie w rogach od środka auta tez jest juz do wycięcia i wspawania ...

Czy w Granadzie po prostu to co się przedostanie z pod uszczelki , płynie przez te otwory na rancie i płynie tam gdzie są bezpieczniki ? czy nie mozna tego jakos udoskonalić zeby nie było tam spływu takiego jak orginalnie ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-26 21:02:39 /


Odpływy muszą być, wbrew pozorom dość duża ilość deszczówki wnika pod uszczelkę.

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-26 21:11:35 /


Mozna wlozyc szybe na uszczelniacz butylenowy (ja stosuje soudal obrobki blacharskie, jest on niestety bialy, innych nie probowalem). Musisz go tylko wszedzie wcisnac, i miedzy szybe i uszczelke, i miedzy uszczelke a karoserie, woda wtedy nigdzie nie podleci, a szybe w razie czego mozna bez problemu wyjac. Mysle ze na szybe w granadzie pojdzie ok 1,5 tuby.

mariolotnik / 2015-01-27 00:37:56 /


Ok tez myślałem o jakims dobrym uszczelnieniu szyby ... ale to orginalnie ma płynac to co się przedostanie poprostu swobodnie pod silnikiem wycieraczek ?

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-27 09:20:03 /


Tak
Tam są odpływy przecież - zobacz blachę nitowaną do ściany grodziowej. Wszystko sobie tam ma płynąc i kapać:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-27 10:28:05 /


no chyba że są dziury to po nogach kapie :)zamiast tych dziurek można przeklepać rynienki (w kształcie stożka) na zewnątrz podszybia żeby sobie woda spływała,ale to mniej estetycznie wygląda

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-27 10:55:17 /


Nie podoba mi się to rozwiązanie ;) Ale jak tak musi byc to musi ?... pojade tam po spawaniu w kącie chlorokauczukiem i moze bedzie troche lepiej zabezpieczone ...

GreGor1988 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-27 11:24:07 /


W taunusach są lejki gumowe i rurki które odprowadzają wodę do komory silnika.
Ale czy to jest bardziej skuteczne ?? Chyba nie bo w każdym taunusie odpływy są zgnite :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-27 11:33:46 /


W niektórych Taunusach pewnie są tam nity;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-27 11:48:22 /