logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Trzy komplety kap zaworów..w jaki sposób określić stan niezakładając na silnik, które najbardziej się nadają..

Trzy komplety kap zaworów..w jaki sposób określić stan niezakładając na silnik, które najbardziej się nadają..

Jak w temacie mam trzy komplety..
niestety nie wiem w jaki sposób sprawdzić i wybrać
kapy, które najlepiej będą przylegać i uszczelaniać..
z góry chcę wyeliminować metodę prób i błedów..
jak można to uczynić mając je zdemontowane..?

ktoś mi sugerował aby brzegi kap czymś ciemnym wysmarować i połozyć na
białej kartce
może ktoś zna inne..

Albi_Poznan / 2005-04-19 14:34:19 /


Poloz na szybie i sprawdz czy sa rowne, obejrzyj czy przy otworach na sruby nie sa wgiete od zbyt silnego dokrecania.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-19 15:26:17 /


ciezko to zrobic bo pokrywa ma wystajacy rant ktory nie musi byc rowny, rowna ma byc powierzchnia nad nim przylegajaca do uszczelki
mozna polozyc pokrywe na silniku bez uszczelki, sprawdzic czy sie nie buja i delikatnie wyklepac ten rant malym najlepiej miedzianym mlotkiem

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-19 16:38:02 /


Albi kup stalowy pręt o kwadratowym przekroju i ściance około 3cm. Dobierz długość tak by wchodził pod kołnierz pokrywy zaworowej i wyklep powierzchnie przylegającą młotkiem tak by uzyskać równą powierzchnie. Klepie się od obu stron. Można też wyklepac na drewnie ale musi być odpowiednio twarde. Prawie każda pokrywa zaworowa zdjęta ze starego auta wymaga takiego prostowania przy śrubach. To zwykły zabieg przy remoncie. Warto też sprawdzić czy nie ma peknieć w miejscach gdzie przytwierdzone są do pokrywy wieszaki na przewody itp.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-19 17:05:03 /


uzyskałem wystarczającą odpowiedz
wielkie dzięki..

Albi_Poznan / 2005-04-19 17:55:18 /