logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » wydech

wydech

kto mi powie gdzie i za jakkie pieniadze mozna w warszawie zrobic solidnie caaaaale wydechy do capri - od kolektorow az do koncowk i wieszakow. wiem ze warsztatow jest mnostwo,ale jakos nie mam przkonania zeby do pierwszego lepszego capri postawic. moze ktos juz cos takiego robil i moze poradzic.

Jabol / 2002-03-18 01:43:38 /


Jedz na Szarych Szeregow. Nie pamietam dokladnie adresu bo jest tam kilka zakaldow na jednym podworku ale to jest ostatni zaklad po prawej stronie chyba czerwone drzwi. Facet robi dobre wydechy takze sportowe i ma dobre ceny.

Jarek / 2002-03-18 11:31:32 /


Polecam zakład w Szczecinie (Mierzyn). Pół szczecina jeździ na ich wydechach i nie narzekają.

DZIOBEK Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-18 13:58:18 /


nie no...do szczecina..czemu nie :-) ale o adres to sie nie bede juz dopytytwac

Jabol / 2002-03-18 17:58:51 /


Ale po co dorabiac skoro mozna kupic oryginal. Ja sciagalem z jakiegos dziwnego kraju (2 tyg.). Ale mam wydech marki Bosal i rok gwarancji i zaplacilem za calosc (bez kolektora) 400 PLN

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-19 12:22:51 /


he he he zapłaciłeś 400PLN bo masz rzędówkę. Ja 350PLN zapłaciłem za same końcowe tłumiki. Przednie kosztowały 300PLN, a środkowe 550PLN. Piszę oczywiscie o BOSALu.

kavaler / 2002-03-19 12:29:57 /


ale to model uniwersalny czy do capri???

starrsky / 2002-03-19 13:32:49 /


Tylko ten bosal to raczej slabo brzmi. A tak prosisz goscia i robi ci dzwiek jaki chcesz jakie chcesz koncowki, wychodzace gdzie chcesz.

Jarek / 2002-03-19 13:49:39 /


Wydechy można kupić w Łodzi w firmie "AutoArt" Łódź, Więckowskiego 22 (róg Wólczańskiej) tel.042 6310028, email: auto_art@poczta.onet.pl
Kompletny wydech do V-ki (6 tłumików i rury) kombinowany Tesh/Walker kosztuje coś ok. 850 zł.

Krzychu / 2002-03-19 13:50:30 /


Hmmm to może ktos ma namiar na zrobienie lub zakup chromowanych wydechów na progi?
Co do Walkera to mój kumpel ma cały wydech i bardzo narzeka: po pierwsze on nie jest fanem głośnych wydechów, a walker jest dość głośny a po drugie narzeka, że rdzewieje. Ja kupiłem tylko końcowe tłumiki Bosala (mam po jednym tłumiku na stronę), więc jest dość głośny, a co do trwałości zobaczymy za jakiś czas.

kavaler / 2002-03-19 14:05:41 /


Mam wydechy Walkera wymienione w 1996r. Są ciche i do tej pory nie zardzewiały.

Krzychu / 2002-03-19 14:12:29 /


he he he widocznie Walker, Walkerowi nie równy. Ja niedawno kupiłem Caprychę tak że nie wiem kiedy wydech był robiony, ale z kumplem patrzyliśmy i jest ( nie wiem czy cały) Bosala, 6 tłumików i jest duzo cichszy niż ten Walker kumpla:-)

kavaler / 2002-03-19 14:19:03 /


Ja zalozylem 2miechy temu Bosala do V-ki Jak narazie nie narzekam Komplet tzn. 2xsrodkowe + 2xkoncowe kosztowal mnie ok 650zl

68uiofyu / 2002-03-19 14:24:13 /


nie chce martwic niektorych z was ale wydech bosala kupiony w Polsce przy codziennym czestym uzytkowaniu samochodu rozsypie sie w drobny mak po roku, poltora
U mnie wytrzymal niecaly rok i nie bylo co z niego zbierac, (a caly komplet byl nowy)
Wtedy dorobilem u takiego speca porzadny sportowy wydech , po jednym tlumiku na strone, grubsze rury i kolektory strumieniowe
Jezdze tak juz prawie cztery lata i nie slychac ani nie widac zadnych sladow zuzycia, a cena byla identyczna
To nie jest tylko moj przypadek, bosale zawsze tyle wytrzymuja (chyba ze stare niemieckie oryginaly, to inna sprawa), byc moze Walker jest lepszy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-19 15:53:45 /


jak to jest z końcówkami progowymi-->takie jak "diabeł"?
gdzie znajdują sie tłumiki w tych układach..ostro sie na nie napaliłem i boje sie go zostawiać bez żadnych tłumików bo wiem czym to grozi-> 150 decybeli :))))))

starrsky / 2002-03-19 16:23:10 /


Wszystkie przypadki wydechu pod progiem w Capri jakie widzialem mialy normalny poczatek wydechu do srodkowego tlumika ale rura wylotowa z niego wychodzi obok wlotowej "U" (a nie z tylu), moglaby rowniez wychodzic z tylu i wracac obok tlumika ale na to trzeba dodatkowego miejsca, nastepnie idzie w strone przedniego kola i wychodzi na zewnatrz
Nie jest to najlepsze rozwiazanie ale w Capri nie ma miejsca na duzy tlumik zaraz na poczatku, zreszta nie wiem czy wytrzymalby temperature zaraz za kolektorami, raczej nie

A o wydechu bez tlumikow lepiej nawet nie mysl :))

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-19 17:35:40 /


wydech progowy fajna sprawa :) ale ma też trochę wad... mianowicie z regóły bywa głośny i dodatkowo ujście dźwięku jest z boku przed tylnym kołem co dodatkowo zwiększa chałas w środku.. efekt jes fajny bo ładnie brzmi i ładnie wygląda ale jak pojedzisz w trasę kilkaset km. to odkryjesz nagle wady takiego wydechu :))

ja w każdym razie pozostane przy cichym lekko dudniącym wydechu :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-19 18:24:09 /


pomyśle poszkicuje..może coś wymyśle...dzieki za odp.pozdro
niech śmoc będzie z wami

starrsky / 2002-03-19 18:51:44 /


Niemiecki oryginał !!! Kochani ja Capri sprowadziłem 3 lata temu i miał a raczej ma oryginalne 2 tłumiki z oryg. logo Ford i .......... do dziś trzymają się świetnie (odpukać) ani grama rdzy. Moje Capri w zimie stoi w garażu może to też wpływa na trwałość. Jak mogę wam poradzić to zawsze kupujcie niemieckie Oryginały jeśli jest taka szansa.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-19 23:59:08 /


a ja juz zrobilem sobie na walkerze wydech.... zadnych pierdzacych kombinacji. z katalogu dobrane. i wieszaki mi gosc dorobil. ladnie chodzi, cicho (ale tylko w srodkujest cicho.hehehe). jestem zadowolony. z wydechami juz spokoj. eh, teraz silnik i maglownica :-(

Jabol / 2002-03-20 22:45:39 /