logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Diagnostyka silnika 2.4 V6 EFI-ile!!!!!!!!!!!!

Diagnostyka silnika 2.4 V6 EFI-ile!!!!!!!!!!!!

Ile moze kosztowac diagnostyka takiego silnika u forda,mianowicie mam cos popiepszone z obrotami (są za niskie)niemam automatycznego ssania a spaliny smierdzą jakby dawka benzyny byla za duza.Czy diagnostyka moze pomoc,czy te ich komputery mnie niezrujnują???????????????

Tomas / 2002-10-16 23:16:34 /


jeśli zeczywiście śmierdzi ci benzyną na wolnych obrotach to możesz mieć uszkodzoną sonde lambda na wydechu.. tyle że przy uszkodzeniu po paru minutach pracy powinna zapalić się kontrola "servis engin soon" jeśli się zapala to diagnostyka komputetrowa jest jak najbardziej na miejscu bo powinna wykazać uszkodzone elementy...
co do zbyt niskich wolnych obrotów to może być coś nie tak z silnikiem krokowym...
jeszcze pytanie czy jeździsz na banzynie czy na LPG??

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-17 08:31:19 /


jezdze na gazie

Tomas / 2002-10-18 23:10:35 /


jak jest zimny to ciezko go zapalic ,a jak zapali to zaraz gasnnie,niewane czy na gazie czy na benzynie,jak sie zagrzeje to na gazie ma obroty ok,rowne (ale nalezy wziąsc pod uwage to ze obroty na gazie są podkrecone na maxymalne a są w granicach 900 i to mnie ratuje)natomiat na benzynie są za niskie i po parunastu sekundach gasnie.silnik krokowy sciągnąlem i jak włączylem zaplon to widac bylo ze ten elektromagnes w srodku sie rusza wiec chyba dziala ale niewiem...........
pomoz!!!!

Tomas / 2002-10-18 23:15:16 /