logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » kłopoty

kłopoty

mam granade 2.3 v6 automat na gaz
na wolnych obrotach silnik pracuje nierówno <gaz>
na benzynie skacze pomiędzy 1000 a 2000 obr.
co może być przyczyną?

borrachera / 2002-10-16 23:41:00 /


zobacz czy ci przypatkiem nie spadł jakis przewod od cisnienia od gaznika moze dostawac jakie sewe powietrze,u mnie tak bylo w takim samym aucie tez 2.3 V6 na automacie i objaw byl podobny:))
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-10-16 23:46:06 /


Jeśli V ka na benzynce faluje, czyli tak jakby robiła sobie przygazówki to na 90% będzie zatkana któraś z dyszek ( o ile się nie myle są to dysze wolnych obrotów- chyba tak się nazywają :-)) w gaźniku. Wykręć je i przedmuchaj. Jesli nie wiesz gdzie ich szukać to postarm się prosto wytłumaczyć :-). Zdejmij filtr powietrza i znajdź po obu stronach gaźnika (na każdy rząd cylindrów przypada jedna gardziel) śrubki koloru złotego na górze gaźnika (łatwo je znaleźć bo są umieszczone symetrycznie). Na tych srubkach są oznaczenia i chyba w 2.3 powinno być 45, ale nie jestem pewien. Wykręcasz te dyszki, przedmuchujesz, wkręcasz do końca i powinno byc ok. :-). W kazdym razie zawsze jak mi falowały obroty w aucie to po przedmuchaniu tych dyszek przechodziło.

kavaler / 2002-10-17 00:26:21 /


jeśli jest to vk-a falują obroty na benzynce a na gazie nierówno pracuje to ja obstawiam luzy na zaworach... znaczy są za małe :) wiec proponuje wyrególować zawory i wszystko powinno wrócić do normy..

pozdr

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-17 08:24:32 /