logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » stowarzyszenie capri.pl » ubezpieczenie auta

ubezpieczenie auta

....Witam od 2011 jestem posiadaczem dwóch fordów Taunusów lecz jeszcze nie uruchomionych i nie przerejestrowanych na mnie co jest sprawa oczywistą.Czekają one na remont ale sami wiecie że trzeba się do tego przygotować.Czyli logistyka bez niej ani rusz wiem coś o tym bo mam też inne projekty i przez brak przygotowania trochę się ciągną,Ale do rzeczy chciałbym należeć do klubu i nie ukrywam że dopóki nie mam gotowych Fordów móc skorzystać ze zniżki klubowiczów w Pzu,czy to że Fordy nie są jeszcze jeżdżące mnie eliminuje.Jeżdże Żukiem strażackim z 1981,niedługo Warszawą 223 z 1966,niedługo około roku Gazem 69m z 1972.Do fordów musze się przygotować aby póżniej składać je jak klocki lego.Warszawe remontuje trzy lata, na dobre od pażdziernika 2013 chce w kwietniu wyjechać .Pozdrawiam i prosze o odpowiedż ewentualnie tel.609299449 lub 662438438.Pozdrawiam

KAWA Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 13:08:55 /


tutaj masz wszystkie szczegóły : http://www.capri.pl/scpl/pzu

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 13:10:25 /


strona z prezentacją samochodu na łamach capri.pl,
pozytywna ocena stanu technicznego samochodu, dokonywana przez Zarząd Stowarzyszenia capri.pl lub osobę upoważnioną przez Zarząd, ale jak rozumieć powyzsze pkt. jakiego samochodu i co z oceną jak fizycznie czy wirtualnie

KAWA Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 13:19:06 /


Co to za Taunusy. Starsze niż 1975 r.??? Jeśli tak to OC nie musisz płacić dopóki nie jeździsz wcale.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 13:55:25 /


..i tak pisałem ale kolego chciałem uzyskać zniżki na pozostałe auta którymi jeżdże lub bede jeździł jest napisane że tez można ale co z oceną ich przez przedst stowarzyszenia .jak,fordy były przedstawione na stronie chodzi o źuka i warszawe a pózniej gaza

KAWA Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 14:00:12 /


Sprawa jest prosta:

- aby uzyskać zniżkę w PZU (na te inne samochody), trzeba być członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia capri.pl,
- aby zostać członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia, trzeba być właścicielem starego Forda,
- nie jest określony żaden wymagany stan Forda żeby zostać członkiem Stowarzyszenia (Ford może leżeć na półkach w garażu),
- nie jest wymagane jednoczesne ubezpieczenie Forda wraz z innymi samochodami.

Z tego wynika, że mając starego Forda w dowolnym stanie można zostać członkiem Stowarzyszenia, wtedy można uzyskać zniżkę w PZU na inne samochody, niezależnie od stanu technicznego Forda i stanu jego ubezpieczenia.

Oczywiście te inne samochody muszą spełnić odpowiednie wymogi, określone w opisie zniżki PZU.
Proszę przysłać mi emailem zdjęcia tych samochodów - tak żeby bez wątpliwości było widać że są kompletne i gotowe do jazdy. Foty mają być na tyle dostatecznej jakości, żeby nie było wątpliwości co do stanu technicznego samochodu. Foty powyżej się nie kwalifikują.

> nie przerejestrowanych na mnie co jest sprawa oczywistą

Dla mnie nie jest to sprawa oczywista. Ja np. chciałbym zobaczyć dowód rejestracyjny samochodu z wpisanym aktualnym właścicielem, bo śledzenie historii samochodu po umowach sprzedaży nie leży w zakresie ani moich zainteresowań, ani tym bardziej kompetencji. Jak inaczej mam zweryfikować czy samochód na który mam wystawić zaświadczenie do PZU jest własnością danego członka, albo czy kandydat na członka faktycznie posiada samochód określony w statucie stowarzyszenia?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 14:29:45 /


..dziekuje za czesc odp...ford jest moją własnością ale nie jest przerejestrowany i nie ma oc bo jest niejeżdżący .Do rejestracji na mnie jest potrzebny przeglad techniczny czyli pojazd musi być sprawny technicznie żuk jest zarejestrowany na mnie i ma oc ,warszawą dopiero ruszę choć też jest na mnie zarejestrowana poprostu ją od podstaw odnawiam.Czy takie jednoznaczne zdjęcie żuka wystarczy ...ps.zawodowo jestem diagnostą takźe mam świadomość w jakim stanie ma być auto gotowe do rejestracji

KAWA Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 15:46:20 /


..oczywiście moge dostarczyc zdjecia np z wyjazdu na poludnie Polski..tylko musze odszukac lub zrobie na żywo z odp.wynika czy ma silnik ,aktualny przypisany do mnie dow.rej,ubezpiecz.ok napewno sie odezwę Dziekuje

KAWA Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 15:50:25 /


"potrzebny przeglad techniczny czyli pojazd musi być sprawny technicznie" Człowieku, w Polsce mieszkasz!

Mysza liil (EM) / 2015-02-20 17:36:04 /


Tak w Polsce człowieku jestem diagnostą i nie robie przeglądów wirtualnie bo chyba do tego pijesz...sie da sie zrobi..człowieku

KAWA Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 17:45:08 /


Chodzi raczej o język wypowiedzi...

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-02-20 18:22:17 /


Zawsze można zrzeszyć się w innym klubie, który ma umowę z PZU na dodatkowe zniżki.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 20:21:48 /


Nie patrzyłem w profil, nie wiedziałem, że jesteś Diagnostą. Diagnosta Judym, ciekawa sprawa.

Mysza liil (EM) / 2015-02-20 20:35:34 /


Z tego co wiem to tylko Capri PL i legitymacja PZM uprawnia do zniżki w PZU.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 20:57:38 /


KAWA - robisz zdjęcia Żuka i wysyłasz do naczelnego ( Michała Koniecznego ) z prośbą o wydanie zaświadczenia.
Co do Fordów - problemem jest nie przerejestrowanie ( to co napisał wyżej MK ) ale z drugiej strony mają one powyżej 40 lat, więc dopóki nie będą sprawne i nie będziesz chciał jeździć to nie obowiązuje cię konieczność posiadania aktualnego OC. W przypadku Warszawy tak jest tak samo.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 21:03:40 /


aha - najpierw musisz zgłosić chęć bycia członkiem...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-20 21:04:58 /


hm Mysza uśmiałem się z diagnosty Judyma,niech Ci będzie ale przynajmniej mam spokojny sen.Co do oc koledzy doskonale wiem iż pojazd powyżej 40 lat stojący w garażu nie musi mieć oc,,,,mam takich pojazdów kilka ale niedługo uruchomie 3 a nie jestem właścicielm żadnej firmy stąd szukam zniżek,kosztów nie odlicze od podatku.Atak wogóle chciałem podziękowac za zainteresowanie i chęć pomocy w temacie.Mam trochę dyskomfort na forum że najpierw wziąłem sie za renowacje Warszawy a nie Forda Taunusa ,ale myśle że przyszłościowo Warszawa na renowację Forda zarobi.Pozdrawiam Kawa lub jak wolisz Mysza diagnosta judym

KAWA Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-23 12:07:55 /


Zapisz się do automobilklubu zrzeszonego w PZMot .... też da się dostać zniżkę i nie trzeba mieć Forda wcale (ja mam na Wołgę :) )

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-23 13:19:31 /


A ja? dumny świeży członek Capri pl, składka świeżo opłacona. Zdjęcia Mustanga na forum, w Styczniu przeszedł bez problemów przegląd. Zarejestrowany na mnie! Pierwsze ubezpieczenie opłaciłem na 30 dni. Padł gaznik więc wrócił do mechanika. Po 3 tygodniach dostałem nowy/zregenerowany. Autko pali na dotyk ale trzeba je przywiezć. Kilka maili do Michała, skany dowodu rejestracyjnego i co? - cisza!
Litości, chcę go juz ubezpieczyć na rok! i mieć w garażu! A ty KAWA narzekasz?
Pozdrawiam

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-03 21:00:44 /


MK nie jest dostępny na zawołanie bo ktoś chce sobie auto ubezpieczyć na już ma inne zadania i obowiązki. Ciesz sie że w ogóle takie coś załatwił z PZU i jest to dostępne może nie od ręki ale jest. Trzeba mu sie przypomnieć bo MK to nie automat.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-03 23:09:24 /


pytajcie agenta. Ja ostatnio nawet nie musiałem pokazać zaświadczenia

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-03 23:23:20 /


Ja musiałem pokazać zaświadczenie raz i do tej pory nikt mnie o to nie pyta.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-04 07:02:06 /


A ja dostałem od Michała wczoraj. Z podziękowaniami i ukłonami.
Ps Agent tego wymagał, ale sam nie był pewien czy na samochód czy wystarcza członkowstwo w klubie.
Michał - jeszcze raz wielkie dzięki.

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-04 09:11:45 /


Nasza umowa z PZU stanowi jasno: zaświadczenie jest ważne na konkretny samochód członka a nie na członkostwo, a do tego musi być corocznie odnawiane.

Jeśli agent wystawi zniżkę bez zaświadczenia, bo taką ma fantazję, to oczywiście na etapie agenta przejdzie, ale już parę razy zostało cofnięte na etapie centrali PZU, która weryfikuje co agent ubezpieczył. Wtedy agent dostaje "prośbę" z centrali o uzupełnienie składki do wariantu bez zniżki, skoro na zniżkę nie ma żadnego dokumentu. Agent wtedy biega za ubezpieczonym i prosi o zaświadczenie. Drugi wariant w tej sytuacji to ma ponoć wziąć brakującą składkę na siebie, jeśli od klienta nie uda się nic wyegzekwować, ale nie wiem czy z tym to pełna prawda.

A dodatkowy problem to ewentualna ważność ubezpieczenia w momencie jakiejś przygody, kiedy z tego ubezpieczenia trzeba faktycznie skorzystać. Wtedy centrala to już na 100% weryfikuje czy ubezpieczenie jest ważne. Zgłoszenie zniżki bez podstawy do tego (czyli zaświadczenia) to w zasadzie podanie błędnych danych do ubezpieczenia (poświadczenie nieprawdy?) i w efekcie zakwestionowanie ważności ubezpieczenia.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-04 11:49:47 /


To jeszcze nic . Legitka PZM ważna jest do 31,XII , a auto ubezpieczone od 01,I .Wiadomo nikt ci nie przyleci z legitką w Nowy Rok,mało tego legitka przychodzi koniec stycznia,początek lutego.
Odpowiednie podejście do ubezpieczyciela , musisz go przekonać że jesteś fanem,że nie szukasz dziury w przepisach by zaoszczędzić .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-04 20:41:50 /


Cześć wszystkim. Wczoraj ubezpieczyłem Mustanga. Oferta z grudnia 2014 w Gothaer okazała się być nieaktualna. Nie mam zniżek bo od ponad 15lat jeżdzę najtańszym autem w Europie - służbowym. Uzbrojony w zaświadczenie od Michała udałem się więc do mojego agenta. Jak pisałem Gothaer odpadł bo nie miał oferty (a może ma tylko agent go nie lubi). PZU z zaświadczeniem - jak Bóg przykazał OC na minus 70%. Kwota ok 500 parę złotych. Następnie pod lupę poszła oferta z HDI. Wyszli z ofertą na wybrane modele aut powyżej 25 lat.
Co dokładnie oznacza "wybrane modele" nie dało sie ustalić. W HDI dostałem
OC, + pakiet NNW , MA+, OPONY cokolwiek to znaczy. Jednym słowem- holowanie w kraju i za granicą do 200km z obostrzeniem powyżej 35km od miejsca zamieszkania, pomoc w przypadku uszkodzenia ogumienia, auto zastępcze. Cena - 546pln za rok. Proszę nie sugerujcie się podanymi kwotami ponieważ wiem z doświadczenia, że są one różne dla różnych regionów. Poza tym jak pisałem - mam stawke 100%. HDI nie wymaga żadnych zaświadczeń!. Honoruje zniżki od zniżek i mają straszne parcie na ubezpieczanie klasyków. Nieoficjalnie wiem, że HDI zaleca agentom nawiązywanie współpracy z Klubami i Stowarzyszeniami. Ponieważ sezon tuż, tuż mam nadzieję że te informacje się przydadzą klubowiczom. Ktoś wreszcie zobaczył, że ten rynek jest całkiem spory i warto o niego zadbać!
PS. Zrezygnowałem z ubezpieczenia za skradzione auto (jest dodatkowo płatne w opcji). Po prostu mnie obrazili!. Suma wypłaty jednorazowej to 3tys pln. Tyle to kosztuje u mnie boczne lusterko!
Piszcie jak ktoś ma świeże doświadczenia z ubezpieczeniem.
Pozdrawiam

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 09:38:27 /


No boczne lusterko do Mustanga to akurat jest tanie :-) Ale nie musza o tym wiedzieć :-P Wszystkie te oferty dla nowych mają na celu jedno -- zobaczysz za rok przy przedłużeniu :D Liczą na to , że w razie w zapominisz wypowiedzieć ;)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 10:28:26 /


Mike niczego nie musze wypowiadać. Zgodnie z ustawą nie mam obowiązku ciągłości ubezpieczenia na auto powyżej 40lat.. Jeżeli mi zrobia psikusa za rok to ich po prostu oleję i znajdę coś innego. A tak na marginesie - za odnowienie wszystkich chromów aby były zgodne z VIN zapłaciłem ponad 12 tys pln.

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 11:25:42 /


Nie ma obowiązku ciągłości lecz polisa OC z automatu się przedłuża na następny rok. Jeśli chcesz mieć przerwę, zmienić TU to musisz wypowiedzieć/poinformować o tym fakcie obecne TU.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 11:49:02 /


Grzesiu - z cały szacunkiem dla ciebie ale nie w odniesieniu dla aut powyżej 40 lat. Ubezpieczam jak chcę, na miesiąc/ kwartał /rok/ , Moje widzi mi się. Zarejestrowałem swojego w Urzędzie Komunikacji bez ważnego OC. Trochę kobitki polatały ale na moje wyszło. Ubezpieczenie auta pow 40 lat nie jest obowiązkowe! Dotyczy zarówno żółtych jak i białych tablic. OC jest ważne tylko na czas trwania umowy bez konieczności wypowiadania, przedłużania itp. Wygasa samoistnie.
Pozdrawiam

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 11:58:12 /


nie ubezpieczysz na kwartał, jedynie na miesiąc albo cały rok, ewentualnie wielokrotność miesięcy.

Nie będę się kłócić i sprzeczał, każdy ma swoją rację jak d**ę.
Pozdrawiam :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 12:18:47 /


Na pewno polisy przedłużają się automatycznie?

Mysza liil (EM) / 2015-03-07 13:10:05 /


miesięczne nie, roczne wg moich informacji tak. Ręki nie dam uciąć, więc jeśli ktoś posiada pewne info niech mnie poprawi.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 13:20:43 /


Liczą na to , że nie zdążysz ich olać ;) -- ja tak miałem z Capri. Roczne się przedłuża i zazwyczaj bez zniżek Ci wyliczają stawkę ... i nagle trzeba płacić ponad 1000 .... wspomnisz sobie .... wypowiedzieć można odrazu po zawarciu to się nie przedłuży po roku jak skończy się polisa....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 14:54:06 /


Panowie, świeżo ubezpieczyłem. Polisa jest specjalna - dla auta pow 40 lat.
NIE PODLEGA AUTOMATYCZNEMU PRZEDŁUŻENIU. Bez wzgledu na to na jaki okres została zawarta. To reguluje ustawa i TU nie ma w tej kwestii nic do gadania. Automatyczne przedłuzanie polisy bierze się z nałozonego przez nasze państwo obowiązku posiadania polisy OC bez wzgledu na to czy auto jezdzi czy nie. Jest zarejestrowane - więc OC musi mieć. Obok mnie padła wypożyczalinia kamperów. Wynajmowali w sezonie a płacili składki przez cały rok. Nie mamy tak jak na zachodzie tzw tablic garażowych gdzie można wykupić ubezpieczenie na kilka dni i dojechać np na zlot lub wystawę. Nie martwisz sie o przegląd, ważne żebyś dojechał.
No ale do cywilizacji widać nam jeszcze daleko

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 16:30:02 /


andi - wiesz, że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele lub masz niedouczonego agenta.
Żebyś kiedyś nie musiał płacić za niewiedzę to:
NIE MA czegoś takiego jak nie przedłużająca się umowa OC ( zawarta na 12 miesięcy ). I nie ma znaczenia wiek pojazdu. Każda umowa zawarta na 12 miesięcy, która w formie pisemnej nie zostanie wypowiedziana najpóźniej na 1 dzień przed upływem jej obowiązywania PRZEDŁUŻA się automatycznie na kolejny rok.
Wyjątkiem jest polisa nieopłacona - taka się nie przedłuża z automatu.
Nie przedłużają się również polisy krótkoterminowe ( co zresztą chyba wynika z zapisu powyżej )
Pojazd powyżej 40 lat lub z opinią nie musi mieć polisy wykupionej gdy nie jest użytkowany, lub jeżeli wypowiesz w ustawowym terminie to nie musisz wznawiać.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 17:42:01 /


Wąski, dzęki. Sprawdzę to organoleptycznie w poniedziałek. Możliwe że masz rację a moj agent to p...a. Podzielę się informacją na forum. Krótkoterminowe nie przedłużają się z automatu - to już przetestowałem na sobie!
Pozdrawiam

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 18:46:56 /


nie masz co sprawdzać w poniedziałek - otwórz w necie ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych i art.28

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 19:06:15 /


No właśnie - auto powyżej 40 lat nia ma zgodnie z ustawą obowiązku posiadania OC. Wiec luka w prawie którą wykozystują TU. Ale czy zgodnie z prawem?

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 20:20:23 /


dorabiasz swoją filozofię.
Brak konieczności posiadania OC a konieczność wypowiedzenia umowy by się nie wznowiła automatycznie to dwie różne sprawy.

Jeżeli ktoś nie pamięta by wypowiedzieć to tak samo nie pamięta by wznowić. To ma za zadanie ochronę tyłka ubezpieczającego przed jeżdżeniem bez polisy i być może bankructwa w przypadku szkody. Jak byś dobrze utrafił drogi wóz albo np. autobus, spowodowałbyś uszczerbek na zdrowiu kilku osób ( o śmierci nawet nie mówie ) to mógłbyś otrzymać przemiły list, w którym UFG prosi uprzejmie o zwrot np. 1 000 000 zł który wypłacono poszkodowanym. Miałbyś?
A tak masz to w dupie za 500zł rocznie.
Nie zawsze trafisz w 126p za 500 zł.

Brak konieczności posiadania polisy OC dotyczy stosunkowo wąskiej grupy pojazdów a ich właściciele są na ogół świadomi tego przywileju.
Bez automatycznego wznowienia co drugi jeździłby bez OC przez to że zapomniał. Wierz mi, bo mam pół rodziny w ubezpieczeniach i wiem ile osób przychodzi zapłacić polisę jak już dostaną pismo z TU że polisa im się wznowiła.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 20:47:46 /


Wąski ale ja jeżdzę od 2 lat 3 samochodami na czasowym. Kupuję na miesiąc / 2 i stawiam do garażu. Czym to się rózni ?

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 20:59:15 /


Napisałem do HDI oraz Rzecznika Ubezpieczonych. Maja 2 tygodnie na odpowiedz. Poinformuje na forum.
Pozdrawiam Andi62

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 21:06:06 /


właśnie tym, że jesteś świadomy krótkiego okresu ubezpieczenia.
W obecnym ,,zagonionym" życiu wiele osób zwyczajnie po roku zapomina kiedy kończy się ubezpieczenie.
Stąd też od niedawna wszedł ustawowy obowiązek dla TU o wysłaniu przypomnienia o kończącej się polisie.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 21:06:21 /


dla mnie to prostytucja na zwykłym obywateu. Juz mnie boli odbyt.
Miesiąc tak 3 miesiące tak ale rok - już nie!

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 21:14:23 /


Andi, wyluzuj. Polisa na rok wznawia się i już. Nikt nie będzie pilnowal, czy ty akurat masz prawo nie wznowić czy nie. Jak nie chcesz, to wypowiadasz. Jeśli chcesz ubezpieczasz nie na rok, a na miesiąc. Żaden rzecznik ci tutaj gwiazdki z nieba nie przyniesie.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-07 21:26:19 /


właśnie dzwoniłem do PiZetJu i miły Pan powiedział, że automatycznie polisa zawarta na 12 miesięcy się wznowi bez względu na to czy to pojazd historyczny czy nie.
Potwierdził równocześnie, że przy pojeździe starszym niż 40 lat z automatu (bez żadnych dodatkowych opinii) OC można wykupić dopiero przy wprowadzeniu pojazdu do ruchu, czyli kiedy chcemy nim wyjechać. Powiedziano mi, że najkrótszy możliwy okres ubezpieczenia to 15 dni.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-08 09:50:40 /


Wg. ustawy to nawet 30 dni by musiało być .... problem jest taki , że przy krótkoterminowych nie uwzględniają zniżek i wychodzi około 100 na msc .... gdy rok 150-250

Roczna się zawsze przedłuża --- ale np. Link4 miało oferte Oldtimer24 - i mieli na 90 /180/360 dni i też nie wiem czy ta ostatnia się przedłużała czy omijała ten przepis z roczną ;) W każdym razie 90 i 180 kończyły się ostatniego dnia i tyle -- może Andi pisał o czymś podobnym ;) ... Ja już wielokrotnie dostałem pismo z przedłużeniem polisy bez uwzględnienia zniżki zabytkowej i stawka była kilkaset procent wyższa .... trzeba było praktycznie załatwiać od nowa polisę żeby nie było tak drogo ... a jak minie Ci termin to płać :D

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-08 12:28:27 /


a co jeśli w jednej i tej samej firmie np. PZU masz ubezpieczonych kilka samochodów?
Na pełnych okresach 12 miesięcy ze zniżką 60%? To później może być jakiś kłopot z rejestracją auta historycznego?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-08 12:47:39 /


Musisz potwierdzić prawa do zniżki za każdym razem -- w Capri.pl są zaświadczenia , w pzm - roczna legitka ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-08 13:17:19 /


To fakt zawsze lepiej smigać do ubezpieczalni przed wygasnieciem juz z kwitkiem członkowstwa bo potem może być problem. Ja co roku idę szybciej a i tak pomimo kompletu w łapie pani idzie do kierownika po zgode na akceptację. Jednym słowem robią mi łachę że ubezpieczają po mega zniżce. Ale to jest Polska i trzeba się do tego przyzwyczaić .

Ostatnio widziałem vw polówkę po 2000r na żółtych tablicach. Została wciągnięta jako czesc kolekcj zabytkowej vw w Pępowie. Jak tak ludzie będą robić to wszystkim się oberwie i będzie po zniżkach.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-03-08 14:25:11 /


muszisz mieć coroczną akceptację dyrektora placówki bo wiedzą, że masz Golfa

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-08 14:31:07 /


> Ja co roku idę szybciej a i tak pomimo kompletu w łapie pani idzie do kierownika po zgode na
> akceptację. Jednym słowem robią mi łachę że ubezpieczają po mega zniżce.
> Ale to jest Polska i trzeba się do tego przyzwyczaić .

Po prostu każda tego typu zniżka musi każdorazowo przejść przez zgodę ludzi z tzw. underwritingu.
To standardowa procedura, i nie zależy zupełnie od widizimisię agenta.
Gdyby wystawił polisę bez uzyskania tej zgody, prawdopodobnie doszło by do rekalkulacji składki i agent musiałby pokryć różnicę z własnego portfela.

Konar / 2015-03-08 14:33:29 /


ja ani raz nie miałem problemu. Pokazuję zaświadczenie i za chwilę mam polisę. bez żadnej akceptacji.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-08 14:44:54 /


Heh Wąski ale ja golfa nie chce ubezpieczać. Tylko Fordziacza :)

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-03-08 16:05:28 /


ale oni wiedzą że masz i dlatego zastanawiają się czy ci dać zgodę :))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-08 16:07:33 /


:) musze się go jak najszybciej pozbyc w takim razie. Bo juz sąsiad się pytał czy jestem bezrobotny ze tak nisko upadłem i go nabyłem a teraz jeszcze PZU :D. Ale juzmniejsza z tym bo sie offtop zrobi.

Tak czy siak dziwie sie tylko ze PZU nie bazuje na poprzedniej decyzji z zeszłego roku tylko rozpatruje co roku. I raz mam nadzieje ze się nie przejade. Bo tylko chyba wtedy Goathar zostaje jedynie i na tym koniec.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-03-08 19:50:20 /


Dlatego rozpatruje , ze ktoś może nie mieć opłaconych składek członkowskich a to sie odnawia co roku -- pozatym zawsze dzwonią o zgodę podając dane placówki i na udzielenie tej znizki musieli miec zgodę centrali i sprawdzali np. szkodowość w zeszłym roku itp. ;) Ostatnio nie dzwonili tylko wypisywali - więc może coś sie zmieniło ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-08 20:22:36 /


Tak jak pisałem powyżej - HDI ubezpiecza i nie wymaga zaświadczeń ani przynalezności klubowych. Jak długo będzie trwała oferta - nie wiem.

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-09 09:35:26 /


andi coś wiecej o hdi jakie znizki docelowo moje 60 proc i co wiecej,mam żuka,warszawe..gaza

KAWA Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-16 23:11:56 /


Wczoraj ubezpieczalem Taunusa TC3 i HDI/Vectra ( to samo ) wyszlo wyjsciowo (samo OC) 416 zl. Gothaer 650. Znizek mam 35-40%, w zaleznosci od towarzystwa. Nie przynaleze do zadnego stowarzyszenia, samochod nie ma "zoltych tablic". Z tego co chwile pogadalem z gosciem to najkorzystniej wychodzi oferta tych towarzystw, ktore nie korzystaja z jakiegos katalogu, wtedy kalkulacja jest jakos inaczej wykonywana.

rafalu / 2015-03-17 11:57:16 /


Ja wczoraj ubezpieczyłem TC1 (ze zniżką zabytkowe w pzu) i wyszło 143 zł na rok :)

białe tablice i karta przynależności do pzm

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-17 12:18:26 /


Opłacam składkę klubową, numer członkowski mam nadany, galerię i dowód zgodny z rzeczywistością(no może na fotach mniej rdzy niż za oknem).

Od 3 lat autko ubezpieczam na zniżkę 70%x 60% BEZ ZAŚWIADCZENIA.
za 2.9 płacę jakieś 220 zł z NW.
Tzn 3ci raz jutro jadę, bo się zagapiłem i wyszło mi 2 dni temu, ale agent powiedział że powinno się udać.

Przy okazji ubezpieczam jeszcze uaza ojca(jestem współwłaścicielem) i też agent bez gadania godzi się na zniżkę 60%x70%.

Michale, Wodzu nasz,
Czy dla ciebie tak jest ok? do tej pory się nad tym nie zastanawiałem...

pominąłem kilka wypowiedzi przy czytaniu wątku, bo długi, więc wybaczcie mi jak piję nie do tematu ...

PZDR

Heniu Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-04-01 20:10:48 /


a zapomniałem - PZU.

Heniu Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-04-01 20:12:12 /


Michale, a tak z ciekawości, od jakiego rocznika ford przestaje być stary? Bo mi sie ostatnio bronco spodobało...

Heniu Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-04-06 17:43:27 /


witam wszystkich. troche nie było mnie na forum ale nie dośc że fura pracy zawodowej to jeszcze dłubanina przy elektryce i gazniku w miom stangu. Co parę dni dochodzi nowa niespodzianka a na dworku robi sie ciepełko. Czas wyjechać na spacer!
KAWA - sorki ale musisz pogadać z jakims brokerem. Jest ich pełno.
Co do przedłużającej się umowy OC - TU w odpowiedzi, ze się przedłuza z automatu i najlepiej jak nie mam zaufania to wypowiedzieć w dniu zawarcia. Ale jak sie zapomnę i nie przedłuże to nie będzie kontynuacji.
Rzecznik Praw Ubezpieczonych - istotnie samochód pow 25 lat nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu OC i umowy krótkoterminowe się nie przedłużają (skoro są zawarte na czas określony to logiczne) ale nietety ustawodawca nie przewidział opisanej przeze mnie sytuacji w przypadku zawarcia takowej na 12 miesięcy i pomimo że OC jest nieobowiazkowe to i tak sie przedłuża. Na moje zapytanie czy to przypadkiem samo sobie nie zaprzecza - odpowiedział w stylu - "no cóż - taki mamy klimat". Pozostawiam bez komentarza

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-10 19:11:20 /


Andi, a nie jest tak, ze z automatu nie musisz ubezpieczać dopiero jak autko ma 40 lat? jak ma 25 też możesz nie ubezpieczać, ale musisz mieć opinie rzeczoznawcy?

Heniu Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-04-13 21:20:14 /


Tak dokładnie jest. Auto powyżej 40 lat z automatu nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu. Młodsze jedynie uznane jako Historyczne (czytaj żółte tablice)
Pozdrawiam Andi

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 10:11:35 /


Młodsze jedynie uznane jako Historyczne (czytaj żółte tablice)
Nieprawda. "żółte tablice" lub 25 lat i uznane przez przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.
Czyli np. przeze mnie;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 10:14:38 /


A już zupełnie dokładnie to:
Art 2 ust. 11
pojazd historyczny:
a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,
c) pojazd mający co najmniej 40 lat,
d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 10:15:40 /


> Auto powyżej 40 lat z automatu nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu.

To też nie do końca prawda. Auto nie podlega ubezpieczeniu o ile nie znajduje się na drodze publicznej. Jesli się znajduje - OC musi mieć jak każde inne (czy wykupione na miesiąc czy rok to już inna sprawa).
Sposób w jaki to kolega andi62 zapisał za chwilę komuś zasugeruje, że w ogóle nie musi mieć OC jesli ma 40-letnie auto.

Konar / 2015-04-16 10:37:44 /


Koledzy, nie łapmy sie za słówka. Nikt nie jest chyba na tyle nierozgarniety aby nie wiedzieć, że wyjeżdzając na drogę publiczną trzeba mieć pojazd z OC. Niestety różnie jest z wiedzą na temat ubezpieczeń w Urzędach Komunikacji. Tam w zasadzie sa tylko 2 typy - białe tablice i żółte historyczne. Warto więc przygotować odpowiedni przepis pod który nasze auto podlega. Skraca to ewidentnie czas rejestracji. Sam tego doświadczyłem. Na koniec, kiedy pani już przekonała się, ze nie muszeę przedstawiać ważnego OC aby zarejestrować samochód - zapytała mnie całkiem prywatnie - "a jak pan nie musi ubezpieczać to co w razie wypadku? " To jednak chyba przeczy temu, co napisałem na początku o rozgarnięciu. Dzięki więc za czujność. Informacji nigdy za dużo.
Pozdrawiam Andi

andi62 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 13:09:40 /


A jak pojazd jest unikat i ma np. Kilka lat?
Znam poldolota atu z przebiegiem 2000 km. mający złote blachy.
Jak na to artykuły?

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 13:15:49 /


ATU ma kilka lat?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 13:17:38 /


Ej, no Bobik . Nie łap mnie za słówka!
Kilkanaście . . .
(zawiesiłem się na latach 80tych, i dobrze mi z tym)

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 13:22:40 /


Bobik przecież podał treść artykułu. Punkty a) i b) nie zawierają wymogu wiekowego.

Konar / 2015-04-16 13:43:18 /


Wytyczne są dość jasne:
1. Musi mieć, co najmniej 25 lat
2. Musi być (w modelu) nie produkowany od 15 lat
3. Posiadać 75% oryginalnych części
Jeżeli nie ma 25 lat, to:
Możemy go zarejestrować jako samochód zabytkowy, gdy rzeczoznawca uzna, że nasz pojazd spełnia jedną z poniższych cech:
1. Posiada unikalne rozwiązania konstrukcyjne,
2. Dokumentuje znaczące etapy rozwoju techniki motoryzacyjnej,
3. Był związany z istotnymi wydarzeniami historycznymi,
4. Był użytkowany przez osoby powszechnie uznane za wyjątkowo ważne,
5. Ma związek z ważnymi osiągnięciami sportowymi,
6. Posiada oryginalne wykonanie lub został odrestaurowany,
7. Został odtworzony wiernie, zgodnie z technologią z okresu jego produkcji.

Dopasuj coś z tego do ATU.

Z mojej wiedzy jest opcja jeszcze na pojazd nowszy, ale jako uzupełnienie kolekcji.
Czyli może właściciel ma wszystkie ciekawe Poldki: coupe, 2d itd.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 13:49:50 /


Yyy , jasne ...
Czytanie ze zrozumieniem .

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 13:51:02 /


Teraz podałem furtki do żółtych blach:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 13:51:50 /


żółte są beee.. kto by chciał mieć żółte papiery? :D

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 14:34:55 /


Żółte tablice to są tablice zabytkowe a nie historyczne .


Pojazd historyczny może być na czarnych , białych lub żółtych tablicach ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 15:07:19 /


Mike, ile razy byś nie tłumaczył i tak słabo;-) Mam to na co dzień;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 16:33:52 /


Bo to może trzeba narysować?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 19:26:59 /


Kurde, Ty to masz głowę;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 20:25:36 /


:-)

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 20:34:03 /


Ale żeby zapamiętać to się należą jakieś cycuszki,bo tak to będziesz co tydzień rysował.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-16 21:46:59 /


Próbuję dobić się do stowarzyszenia od kilku tygodni, ale cisza jak makiem zasiał :)

Zepsuło się? :)

AndrzejK Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-05 15:23:59 /


Nie wiem, u mnie działa :-)

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-05 15:29:36 /