logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » klucze calowe a capri

klucze calowe a capri

Jak kupowalem capri to stwierdzilem ze kupie sobie porzadny zestaw kluczy calowych... jednak zanim dojechalem do sklepu trzebabylo cos tam naprawic... ;) i tak calowki odeszly na dalszy plan..
dzis ... czerwonego w sumie calego co do srubki poza silnikiem i zawieszeniem ( wyjmowalem cala belke z maglem, a z tylu most, w calosci) no i jakos 'zwykle' klucze pasuja, nie ze da sie odkrecic ale pasuja nie sia luzne itp. fakt czasem sa to dosc nietypowe wymiary ... np. 16 :) heh ale zawsze jest ok :)
Wiec sie pytam Gdzie Te Calowe????
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-18 00:02:11 /


jakie calowe ?? Ja to mam mnóstwo problemów z calowymi kluczami - oczywiście nie w Capri - ... bo wiekszosc Capri w Polsce to chyba wyprodukowano w Hitlerowie a nie w GB wiec calówki raczej sie nie przydadzą :-)) a mam kilka sztuk ...

16 jest gdzie tak z ciekawosci bo zapomniałem ??
z mniej typowych to w Capri raczej 15 :-) wał do mostu 11 do hamulca z tyłu
reszta raczej typowe 10,13,17,19 ..... a za zegarami czeka zadaje sie 8 albo 7 :-)) wiec i tak źle nie jest .....

pozatym do skrzyni korek od oleju jest wejscie na czworokąt - dokładnie pasuje zestaw do średniej wielkosci kluczy nasadowych i udało mi sie to odkręcić grzechotką :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-18 00:34:14 /


Na 16 koło zamachowe na przykład albo oryginalne nakrętki na wydechach...

Mysza liil (EM) / 2002-10-18 07:52:16 /


Ze znanych mi miejsc klucze calowe sa stosowane do:
srub mocujacych wahacz do belki, sruby mocujacej kierownice do kolumny kierowniczej, srub mocujacych magiel do belki (tego nei jestem pewien), srub mocujacych u-bolty do mostu.

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-18 11:11:56 /


Faktycznie 16 moze byc do koła zamachowego - wydech mam taki ze raczej nie jest już nic oryginalne, jesli chodzi o mocowanie wachacza to pamiętam że odkręciłem zwykłym kluczem, podobnie U-bolty natomiast przekładni nie wyjmowałem - to nie wiem ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-18 12:12:11 /


16 napewno jest do koła zamachowego, wiem, bo w mojej mieścinie nie mieli w żadnym sklepie bo mało popularna

nowy / 2002-10-18 13:24:34 /


16 (sruba) i 22(nakretka) mocowanie resora do podluznicy :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-18 16:04:37 /


czemu piszecie o kluczach calowych a wymieniacie 16 itp

W Capri nie ma srub calowych (no moze w angielskich Mk1 cos sie znajdzie)
sa gwinty calowe ale to juz zupelnie inna sprawa

jeszcze inna sprawa jest to ze niektore klucze matryczne i calowe sie pokrywaja, a w kazdym razie roznice sa tak minimalne ze klucze te maja podwojne oznaczenia

np.
11mm = 7/16"
16mm = 5/8"
19mm = 3/4"

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-22 14:02:36 /


To jak to jest zz tymi gwintami calowymi, co gdzie i jak dużo jest takich śrub???

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-22 14:37:27 /


camaro .. czyli spokojnie moge zostawic moja skrzynke nazedziowa w spokoju, a co do kluczy typu '16' .. poprostu sa dosc nietypowe ;)
pozdrawaim

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-22 17:24:05 /


gwint calowy - chodzi tu o sam gwint, ma inna srednice i skok niz metryczne i nie nakreci sie na niego metrycznej nakretki, takich gwintow w Capri jest troche (zawieszenie, hamulce), dopoki mamy komplet oryginalnych srub i nakretek wszystko jest ok, niektore moge zalatwic nowe oryginalne

leb sruby calowy - takich o ile wiem w Capri nie ma, metrycznymi kluczami nie da sie takiej sruby odkrecic , z paroma wyjatkami o ktorych pisalem kiedy wymiary metryczne i calowe prawie sie pokrywaja

Ogolnie w Capri wystepuja sruby z gwintem calowym ale maja metryczne lby wiec zadnych dziwnych kluczy nie potrzeba

oczywiscie nie da sie rozkrecic samochodu za pomoca mini zestawu 10, 13, 17
trzeba miec porzadny komplet kluczy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-22 17:27:43 /


JA odniosłem wrażenie że przy regulacji zaworów kontra ma 16.5 ,bo klucz 16 wogle nie pasowal a 17 chodził bardzo luźno...

Kilgore / 2010-03-25 09:40:59 /


camaro ma racje w moim mk1 mam calówek około 80%

caprimkl Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-25 10:15:44 /